2019’da Çocuklar İçin En İyi 5 Tablet

2019’da Çocuklar İçin En İyi 5 Tablet

Çeşitli konularda birbirimizle aynı fikirde olmasak da hepimizin hemfikir olabileceği bir şey var: çocuklar dokunmatik ekranları sever. Küçük parmakları kendi adlarını yazacak kadar çevik olmayabilir, ancak çoğu yetişkinden daha iyi dokunabilir, kaydırabilir ve çimdikleyebilirler.

Tabii ki, gözleri bir tablete veya akıllı telefona yapıştırılmış çocukları görünce alay eden çok sayıda insan var. Bununla birlikte, bu cihazlar önemli gelişim araçları, eğitim materyallerinin portalları ve saatlerce süren eğlencenin kaynağı olabilir. Gerçek şu ki, bir tablet vazgeçilmez bir ebeveynlik aracı olabilir, sadece bir gençle uzun bir uçağa, trene veya araba yolculuğuna katlanmak zorunda kalan herkese sorun.

Bir çocuk için tablet satın almak için “herkese uyan tek bir beden” yaklaşımı yoktur. Hangisinin en iyisi olduğu, çocuğun yaşı, bütçeniz ve ne tür ebeveyn denetimlerine ihtiyacınız olabileceği gibi çeşitli faktörlere bağlı olacaktır. Ayrıca, tabletin dayanıklılığını da düşünmek isteyebilirsiniz. Sonuçta, çocuğunuz ince motor becerilerinden yoksunsa veya bazı konularda biraz kabaysa, muhtemelen onlara iPad Pro’nuzu vermek istemezsiniz.

Neyse ki, bir dizi farklı ürün mevcut ve hatta bazıları çocuk dostu olarak pazarlanıyor. Bununla birlikte, bir tabletin çocuklara uygun olarak etiketlenmesi, mutlaka en iyisi olduğu anlamına gelmez.

Çocuklar Tablet Kız Woman

Leap Frog ve diğerleri gibi güvenilir markalar, özellikle çocuklar için tabletler üretti. Çoğu zaman bu cihazlar, çeşitli ebeveyn denetimleriyle birlikte dökülmeye ve düşmeye karşı korumalı tasarımlara sahiptir. Bu cihazlar çok küçük çocuklar (yaklaşık üç ila beş yaş arası) için uygun olsa da, paranın karşılığını en iyi şekilde vermediklerini gördük.

Bu çocuk merkezli cihazlar genellikle zayıf işlemciler ve minimum RAM tarafından engellenir ve bu da performansın yavaşlamasına neden olur. Ayrıca, yazılım eksikliğinden dolayı diz çöküyorlar. Çocuğunuzun zevkleri büyüdükçe değişecektir. Ne yazık ki, bu tabletlerin birçoğunun sınırlı yazılım seçenekleri vardır ve bu, çocuğunuz belirli bir yaşa geldiğinde bunları geçersiz hale getirir.

Bu nedenlerle, bu listede yer alan tabletler, paranızın karşılığını en iyi şekilde aldığınızdan emin olmak için çocuğunuzla birlikte büyüme yetenekleri nedeniyle seçilmiştir.

Renkli koruyucu tampon kasasının içinde, Amazon Fire HD 10 Kids Edition, standart Fire HD 10 tablet ile tamamen aynıdır. Her iki cihaz da daha büyük ve daha iyi bir ekrana, daha iyi işlemciye ve daha fazla RAM’e sahiptir. Daha etkileyici teknik özelliklerin yanı sıra, Fire HD 10 Kids Edition, Amazon’un FreeTime’ına bir yıllık abonelik ve iki yıllık değiştirme garantisi ile birlikte gelir.

Çocuklar için Tablet Amazonfirehd10

FreeTime, çocuklara 20.000’den fazla popüler uygulama ve oyuna, videoya, kitaba, Sesli sesli kitaplara ve eğitim içeriğine erişim sağlar ve bunların tümü çocuk dostu olduklarından emin olmak için filtrelenir. Ayrıca, FreeTime aracılığıyla sunulan içeriğin çoğu, PBS Kids, Nickelodeon, Disney ve daha fazlası gibi çocukların bildiği ve sevdiği markalardan geliyor. FreeTime’ın ücretli abonelik tabanlı bir hizmet olduğunu unutmayın. Tableti satın aldığınızda bir yıl ücretsiz alırken, yenilemeler ayda 2,99 dolardan başlıyor.

Çocuk Sürümü, yavrularınız için fazla “bebeksi”yse, Amazon Fire HD 8’i düşünün. Fire HD 8, şu anda 79,99 ABD doları fiyatla piyasadaki en ucuz tabletlerden biridir. Canlı 8 inç yüksek çözünürlüklü ekrana ve etkileyici on saatlik pil ömrüne sahiptir. Fire HD 8, hem 16 hem de 32 GB çeşitlerinde mevcuttur; ancak 32 GB’lık model 30$’lık bir fiyat artışı emrediyor. Neyse ki, Fire HD 8, 400 GB’a kadar microSD kartları destekler, böylece depolama alanı konusunda endişelenmeden daha ucuz 16 GB modelini tercih edebilirsiniz.

Çocuk Tabletleri Firehd8

Bu kadar düşük bir fiyat etiketi ile, özellikle 1.5 GB RAM ve cansız 2 MP ön ve arka kameralar ile bazı kesim köşeleri var. Buna rağmen, eller serbest Alexa gibi bazı ekstralar var; ancak, Google uygulamaları olmadan yapmanız gerekecek. Play Store, Gmail, Google Drive veya diğer tescilli Google uygulamalarını bulamazsınız. Genel olarak, çocuklarınızın Netflix veya Amazon Prime’dan video izlemesine olanak tanıyan ucuz bir tablet arıyorsanız, Fire HD 8 tam olarak aradığınız şey olabilir.

Google uygulamalarının eksikliği bir anlaşma kırıcıysa, Lenovo’nun Tab 4’ünü düşünebilirsiniz. Tab 4, cüzdan dostu bir fiyata uygun özelliklere sahiptir, ancak onu çocuklar için çekici bir seçim yapan şey, isteğe bağlı Çocuk Paketidir. Buna darbeye dayanıklı bir tampon, mavi ışık filtreleri ve dekoratif çıkartmalar dahildir.

Çocuk Tabletleri Lenovo

Ayrıca, Tab 4 birden fazla hesabı destekler, yani ailenin her üyesi, çocuklar da dahil olmak üzere cihazı kendi beğenisine göre kişiselleştirebilir. Çocuk Hesabı ile çocuklar, özel olarak seçilmiş yaşa uygun uygulamalara ve oyunlara erişebilir. Ek olarak, çocuklar beyaz listeye alınmış web siteleri ile bir İnternet tarayıcısı kullanabilir ve bu da web’in uygunsuz alanlarına girmemelerini sağlar.

Bahsettiğimiz diğer Android tabletlerle karşılaştırıldığında, Samsung Galaxy Tab A, yaklaşık 250 $ ‘lık perakende satış yelpazesinin daha pahalı ucunda. Bununla birlikte, tabletin ailenin birden fazla üyesi tarafından kullanılabileceğinin anlaşılmasıyla bu fiyat etiketi daha haklı hale geliyor. Sekme A, Samsung tarafından “çocuğunuzun ilk dijital oyun alanı” olarak tanımlanan bir “Çocuk Modu”na sahiptir. Bu, çocuklara, çoğu eğitici bir eğilime sahip, özellikle çocuklar için seçilmiş 3.000’den fazla uygulamaya erişim sağlar.

Çocuk Tableti Galaxytaba

Çocuk Modunun en iyi yanı, bir PIN ile kilitlenmesi ve çocuğunuzun bu moddan çıkmasını engellemesidir. Bir yetişkin tableti kullanmak isterse, sadece PIN kodunu girin ve onu tanıdık, sınırsız Android deneyimi karşılayacaktır.

Ayrıca, Sekme A birden çok profili destekler. Bu, her aile üyesinin kendi hesabına sahip olmasını sağlar. Sekme A ayrıca sağlam ebeveyn denetimlerine sahiptir. Ebeveynlerin, gençlerinin erişebileceği içeriği kısıtlamasına ve kullanımlarını sınırlamasına olanak tanır.

Bir çocuğun hassas elektronik aletlerle uğraştığını her gördüğünüzde kalbiniz atmıyorsa Apple’ın iPad’i tam size göre olabilir. Verilmiş, oradaki bazı ucuz Android tabletlere kıyasla daha derin ceplere ihtiyacınız olacak, ancak buna değer. Donanım tarafında, iPad’in övünecek çok şeyi var. 9,7 inç Retina ekran, gözler için bir zevktir ve A10 Fusion işlemci, küçük güçlü kullanıcınıza kolayca ayak uydurabilir.

Çocuklar Tablet Ipad

Ayrıca iPad, büyük ve sağlam bir uygulama mağazasına sahiptir. Artırılmış gerçeklikten yararlanan eğitim uygulamaları veya tablet için optimize edilmiş en son oyunlar olsun, Apple App Store’da mevcut olacak.

Anlaşmayı tatlandırmak için iPad’in 2018 modeli Apple Pencil’ı destekliyor. Apple’ın Kalemi size 100 dolar daha kazandıracak olsa da, çizmeyi seven küçük bir çocuğunuz varsa, bu değerli bir yatırımdır.

Genel olarak, iPad her şeyi ve sonra bazılarını yapar. Çocuğunuzla birlikte büyüyebilecek bir tablet için pazardaysanız, fiyat etiketi yüzünden bundan vazgeçmeyin.

Çocuğunuz tablet kullanıyor mu? Sizce seçimlerimizden hangisi için gidecekler? Yorumlarda bize bildirin!

En son eğitimlerimizle ilgili güncellemeleri alın.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*