2019’da Hangi Teknolojinin Geliştirildiğini Görmeyi umuyorsunuz?

2019’da Hangi Teknolojinin Geliştirildiğini Görmeyi umuyorsunuz?

2019 Tüketici Elektroniği Fuarı sona erdiğine göre, inovasyon yerine 2019 için iyileştirmelere bakmanın zamanı geldi. Uygulamalar, donanım, yazılım veya hizmetler olsun, her şey biraz daha iyiye gidebilir. Önümüzdeki yıl için ne diliyorsun? 2019’da hangi teknolojinin gelişmesini umuyorsunuz?

Phil geliştirilebilecek birçok şey görür. Facebook uygulamasının bazı ince ayarlar kullanabileceğine inanıyor ve ayrıca insanların kendi arka planlarını metne yükleyebilmelerini veya en azından platformlar arasında aynı arka planlara sahip olmalarını istiyor, çünkü bu onu çıldırtıyor.

Alexa’nın da daha zeki olmasını istiyor, çünkü Alexa, eğer anlaşılmaz bir şeyse ne istediğini hala çözemiyor ve konuşması hantal kalıyor. Konuşma tanıma arayüzlerinin daha gelişmiş görünmesiyle, Alex’in neden daha konuşkan olmadığını merak ediyor.

Sayak Microsoft’u görmek istiyorum “hareketlerini bir araya getirin” yazılımlarının çoğuyla. Her yıl, geri kalanına ayak uyduracak bir gelişme göremiyor. Akıllı bir arama motorundan uzak istemci yönetimine kadar her şey için kullanılabildiğinde Cortana ile çok fazla potansiyelin boşa harcandığına inanıyor. Son zamanlarda telefon bildirimleri için Airdroid’i kullanmaya başladı, ancak bunu Cortana ile yapmayı tercih ederdi.

yazarlar-görüş-2019-iyileştirmeler-pencereler

Microsoft’taki ürün mühendisliğinde yanlış bir şeyler olduğunu hissediyor. Beri “Vista felaketi” sadece birkaç şeyi doğru yapıyorlar. Symbian ve Silverlight o kadar kötü tasarlanmıştı ki onları terk etmek zorunda kaldılar. Ayrıca Edge, Bing, Skype, Windows Movie Maker ve Paint 3D ile sorunları var. Artık IoT’ye ulaştıklarında karşılaşacakları hataları hayal bile edemiyor.

Miguel daha çok donanıma bakıyor. Nvidia’nın RTX hattını hissetmiyor “yeni teknolojinin uygulanmasına rağmen çığır açan her şeyi teslim etti” DLSS’yi görmeyi hoş bulsa da. SSD’ler uygun fiyatlı QLC seçenekleri sunmaya devam ederken, kaliteden ödün verildiğine inanıyor. TLC ve MLC türlerinde daha iyilerini görmek istiyor. “sağlam dayanıklılığı vurgulayın.”

Teknoloji şirketlerinin geçen yıl üretim kararlarını aceleye getirdiğine inanıyor ve bu yıl daha ılımlı tasarım seçimleri yapacaklarını umuyor. AMD’nin gelecekteki gelişmeleri ve Intel’in reformları onu terk ediyor “Müşterinin bu yılki yeni serilerin odak noktası olmaya başlayacağı konusunda ihtiyatlı bir şekilde iyimserim.”

Sayak gibi, fabio Windows’un ve WhatsApp gibi uygulamaların iyileştirildiğini görmek istiyorum. Cortana’nın sonunda herkesin beklediği gibi olduğunu görmenin harika olacağını düşünüyor.

Alex Siri’nin bu yıl gerçekten çalıştığını görmek istiyorum. Piyasaya sürüldüğünde vasat buldu ve fazla geliştiğini hissetmiyor. Ayrıca iOS’ta karanlık bir mod istiyor.

Ryan Boeing’de bir gelişme görmeyi umuyor “transonik” kanat tasarımı. Yılda en az iki kez on iki saatlik uçuşlar yapıyor ve bu sürenin daha hızlı olacağını düşünüyor. “kulaklarıma müzik.”

yazarlar-görüş-2019-iyileştirmeler-homepod

HomePod’un Siri’nin cevaplayabileceği kadar geliştirilmesini istiyorum. iOS’ta yapabildiğinin aynısını orada neden yapamadığını anlamıyorum. Alex’in de belirttiği gibi, bu bile gelişmeye dayanabilir.

Ayrıca Microsoft ve Windows’un birçok iyileştirmeye dayanabileceğini mi düşünüyorsunuz? Alexa ve Siri gibi sesli asistanlar ne olacak? Aklında tamamen farklı bir şey mi var? 2019’da hangi teknolojinin gelişmesini umuyorsunuz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde düşüncelerinizi bize bildirin.

En son eğitimlerimizle ilgili güncellemeleri alın.

Laura, yaklaşık 20 yılını haber, inceleme ve köşe yazıları yazarak geçirdi ve bu yılların 10’undan fazlasını editör olarak da geçirdi. Son otuz yıldır yalnızca Apple ürünlerini kullandı. MTE’de yazma ve düzenlemeye ek olarak, sitenin sponsorlu inceleme programını da yürütmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*