2021 MacBook Pro, iPhone 12 benzeri bir tasarım diline sahip olacak

2021 MacBook Pro, iPhone 12 benzeri bir tasarım diline sahip olacak

Apple’ın 2021’de piyasaya çıkacak olan MacBook Pro’su, yakın zamanda piyasaya sürülen, düz kenarlara ve köşelerden kavisli bir ekrana sahip iPhone 12’den ilham alan bir tasarım diline sahip olacak.

Analist Ming-Chi Kuo’ya göre yeni MacBook Pro, mevcut modellerin kavisli üst ve alt kısımlarından kurtulacak ve iPhone 12 veya iPad Pro’yu anımsatan düz kenarlı bir tasarıma sahip olacak.

Bu yeni haber, MacRumors tarafından elde edilen Ming-Chi Kuo’nun yeni bir yatırımcı notunda ortaya çıktı ve şöyle diyor:

Kasa tasarımı açısından, yeni modeller mevcut modellerin üst ve alt kısımlarının kıvrımlı tasarımını iptal ediyor ve 屸€宨Telefon 12屸€?

Bu, Bloomberg’in yeni bir MacBook Air ve MacBook Pro’nun 2021’de daha ince çerçeveler ve daha hafif tasarımların yanı sıra MagSafe, USB-4, geliştirilmiş ekran ve daha hızlı Apple Silicon ile piyasaya çıkacağını söyleyen yakın tarihli bir raporuna biraz benziyor. SD kart yuvası da MacBook Pro’ya geri dönecek. Bloomberg belirli tasarım değişikliklerine fazla ışık tutmasa da, Kuo’nun notu bize ne bekleyeceğimiz konusunda bir ipucu veriyor.

Kuo daha önce bu değişiklikler hakkında Ocak 2021’de, MacBook Pro’nun daha küçük çerçeveler sayesinde 14 inç ve 16 inç ekran boyutlarına geçeceğini bildirdiğinde, Touch Bar’ın işlev tuşlarıyla değiştirileceğini ve daha fazla bağlantı noktası olacağını bildirmişti. Mevcut modellerle karşılaştırıldığında.

iPhone 12’nin tasarımı evrensel olarak övülse de, bu görünümü elde eden ilk Apple ürünü değil. Apple, piyasada benzeri olmayan bu tasarımı 2018 iPad Pro ile kullanmıştı ve hala öyle. Tasarım, düz bir arkaya ve yanlara sahip olan iPhone 4’e kadar uzanabilir. Apple’ın yeni MacBook Pro modelleri için aynı tasarım dilini benimsemesi kimseyi şaşırtmayacaktır ancak MacBook Air’in yeni tasarımı önümüzdeki yıl alması bekleniyor.

Gelecekteki MacBook’lar, Bloomberg’in raporuna göre Face ID ve hücresel destek alabilir.

Devamını oku:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*