2021’de Mac için En İyi Ekran Paylaşımı Uygulamaları

2021’de Mac için En İyi Ekran Paylaşımı Uygulamaları

Ekran paylaşımı iş arkadaşları, müşteriler, arkadaşlar ve aile ile işbirliği yapmanın harika bir yoludur. Ve bazıları sayesinde en iyi ekran paylaşımı Mac uygulamaları, bir sürü şey yapabilirsiniz. Bir sorunu çözmelerine, yeni bir şey öğretmelerine/öğrenmelerine, dosyaları ve uygulamaları açmalarına, taşımalarına ve kapatmalarına, projeler oluşturmalarına ve çok daha fazlasına yardımcı olabilirsiniz. Öyleyse devam edelim ve işbirliğini kolaylaştıran en iyi ekran paylaşım uygulamalarını bulalım.

İki Mac arasında ekran paylaşımı yapmak istediğinizde üçüncü taraf bir uygulamaya ihtiyacınız olmayabilir. Yerleşik ekran paylaşımı sayesinde yerel ağ veya internet üzerinden bir ekranı paylaşabilirsiniz.

Bu özellikten yararlanmak için Ekran Paylaşımı ayarınız etkinleştirilmelidir. Ayrıca ekran paylaşımı tercihlerini ayarlayabilir, görüntüleme seçeneklerini ayarlayabilir, dosya gönderebilir ve hatta Pano içeriğini paylaşabilirsiniz.

Mac ve Windows için viral bir ekran paylaşım uygulaması ve haklı olarak. TeamViewer, çeşitli kurumsal özellikleri bir araya getiren eksiksiz bir uzaktan erişim paketi sunar.

Uygulama, başka bir bilgisayarı, klavyesini ve faresini bağlayıp kontrol etmenizi sağlar. Destek ve eğitim işi için mükemmel bir varlık haline getiriyor.

Ayrıca, ekran paylaşım oturumlarını da kaydedebilir ve gerektiğinde geri yönlendirebilirsiniz. Ancak, sıradan kullanıcılar ve temel ekran paylaşımı ihtiyaçları için biraz karmaşık olabilir.

Fiyat: TeamViewer’ı ücretsiz indirin

Skype oldukça popüler bir görüntülü arama uygulaması olsa da, aynı zamanda güvenilir bir ekran paylaşım çözümüdür. Listedeki diğerleri kadar özellik dolu olmasa da.

Örneğin, yalnızca ekranınızı başkalarına gösterir; kontrol edemezler. Ayrıca, PowerPoint entegrasyonunu veya mobil uygulamalardan ekran paylaşımını desteklemez.

Bunu söylerken, temel ekran paylaşım ihtiyaçları için oldukça iyi bir iş çıkarıyor. Eklenen bir diğer avantaj, özelliğin kullanımının ücretsiz olmasıdır.

Fiyat: Skype’ı ücretsiz indirin

Screenleap, çok karmaşık veya ağır iş olmadan etkili bir ekran paylaşım hizmeti sunar. Bilgisayarlarına tam teşekküllü bir uygulama yüklemek istemeyenler için mükemmeldir.

Yalnızca bir Chrome uzantısıyla, ekranınızı internet üzerinden herkesle hızlı bir şekilde paylaşabilirsiniz. Screenleap, paylaşım yaparken oturuma katılmak için kullanabileceğiniz kalıcı bir URL verir.

Bu, uygulamayı yinelenen toplantılar ve web semineri tarzı oturumlar ve satış demoları gibi hızlı erişim paylaşımı için harika hale getirir.

Fiyat: Ücretsiz (Uygulama İçi Satın Almalar 15$/Ay’dan başlar) Screenleap’i İndirin

Ekran 4, ekran paylaşımının ve uzak masaüstü uygulamalarının iyiliğini birleştirir. Mac, Windows, Linux PC veya Raspberry Pi’nizi dünyanın her yerinden bağlayabilir ve kontrol edebilirsiniz.

Unutulmuş bir dosyaya erişmekten, yazılım güncellemelerini uzaktan gerçekleştirmeye, uzaktaki bir bilgisayarı yapılandırmaya kadar, Ekran 4 hepsini yönetebilir.

Ve hepsi bu değil; Uygulama ayrıca daha birçok özelliğin yanı sıra çoklu ekran desteği, pano paylaşımı, sürükle ve bırak dosya paylaşımı, Dokunmatik Çubuk ve Sıcak Köşeler desteğini de destekler.

Fiyat: $29.99İndirme Ekranı 4

Adından da anlaşılacağı gibi, uygulama, sesli arama sırasında birden fazla kullanıcının aynı anda ana bilgisayarın ekranı üzerinde çalışmasına izin verir.

Tüm katılımcıların, ekranı kontrol etmek için kullanabilecekleri kendi fare imleçleri vardır. Temel olarak, hepsi aynı masadaymış gibi ekran ve uygulamalarla etkileşime girebilirsiniz.

İster kod üzerinde birlikte çalışın, ister yazın, tasarlayın, ister birlikte bir şeyler oynayın, hepsi mümkün. Bu özellik, özellikle ikili programlama ve tasarım gibi etkinlikler için yararlıdır.

Fiyat: Ücretsiz (Uygulama İçi Satın Almalar 10$/Ay’dan başlar)İndirin Birlikte KULLANIN

Takım arkadaşınızın ekranını da yönetmenize izin veren verimli bir takım yönetimi uygulaması. Paylaşım, toplantı sahibi değiştirme, ortak açıklama ekleme gibi özellikleri içerir ve katılımcılar imleçlerini toplantı sahibinin ekranında kullanabilir.

Son kısım için, ana bilgisayarın imleç simgesine tıklayarak erişime izin vermesi gerekir. Ayrıca, oturumlar kanalın üyeleri arasında özeldir.

Her oturum, diğer iletişim günlükleri gibi kaydedilir ve kaydedilir. Bu nedenle, zaten Slack kullanıyorsanız, başka bir ekran paylaşım aracına ihtiyacınız yoktur.

Fiyat: Ücretsiz (Standart plan – Ayda 8 ABD Doları)Slack’i İndirin

Zoom, özelliklerle dolu bir görüntülü arama uygulamasıdır. Ve arka planı istediğiniz gibi değiştirmenin yanı sıra, katılımcılar arasında ekran paylaşımına da izin verir.

Uygulama, bant genişliğine bağlı olarak video kalitesini otomatik olarak ayarlar. Kötü ağ koşullarında bile yakınlaştırmada ekran paylaşımını oldukça sorunsuz hale getiren bu özelliktir.

Bu, web seminerleri için de harikadır; burada birden fazla ana bilgisayar açıklama eklemek için aynı sunum ekranına erişebilir. Kullanıcılar, bir dizüstü bilgisayardan veya mobil uygulamalardan ekran paylaşımına ev sahipliği yapabilir.

Fiyat: Ücretsiz (Uygulama İçi Satın Almalar 14,99 $/Ay’dan başlar)İndir Zoom

LogMeIn tarafından GoToMeeting, uzaktan çalışma konusunda size yardımcı olan çok çeşitli çözümler sunar. Tek tıkla görüntülü toplantılar, web semineri desteği, bulut kaydı, birçok çizim aracı ve tabii ki ekran paylaşımı.

Ancak GoToMeeting’i diğerlerinden ayıran şey, istikrarlı mobil ekran paylaşımıdır. Oh evet! iPhone, iPad ve Android uygulaması ekran paylaşımını, belge paylaşımını ve beyaz tahta işbirliğini destekler.

Böylece, uygulama bir şekilde akıllı telefonunuzu ve tabletlerinizi Mac’iniz için bir uzaktan kumandaya dönüştürür.

Fiyat: 12$/kullanıcı/ay Goto Toplantısını İndirin

Adı her şeyi söylüyor; bilgisayarlar arasında sorunsuz geçiş yapabilirsiniz. Özellikle üretkenlik özelliklerinden keyif alıyoruz.

Örneğin, bir Mac’i Windows PC’ye bağladığınızda bile Mac/Windows klavye kısayollarını kullanmaya devam edebilirsiniz. Ayrıca kendi kısayollarınızı da yapılandırabilirsiniz.

Jump Desktop ayrıca ortak ekran paylaşımını da destekler, yani her kullanıcı kendi fare imlecini alır.

Fiyat: $14.99Atlama Masaüstünü İndirin

Bonus

CrankWheel, müşteri yaratmanın bir yolu olarak ekran paylaşımını kullanır. Birlikte göz atmak yerine, tam ekranınız müşterinin incelemesi için yayınlanır.

Temel olarak, satış ekiplerinin ulaşılması zor potansiyel müşterileri bağlaması ve dönüştürmesi için tasarlanmıştır. Artı bir nokta, müşterinizin ekranınızı masaüstünden veya mobilden herhangi bir tarayıcı aracılığıyla görüntüleyebilmesidir.

Ayrıca, kullanımı kolay bir arayüz sunar, böylece satış temsilcisi uygulamayı ayarlamak yerine sahaya konsantre olabilir.

Fiyat: Ücretsiz (Uygulama İçi Satın Almalar 75$/Ay’dan başlar)İndir Krank Çarkı

Sonuçta, Paylaşmak Önemsemektir!

Sizin için en iyi ekran paylaşımlı Mac uygulaması tamamen ihtiyaca, kullanıma, katılımcılara ve tabii ki bütçeye bağlı olacaktır. Favori ekran paylaşım uygulamanız nedir?

Temel bir şey istiyorsanız, Skype veya Zoom yeterli olabilir. Bununla birlikte, son derece işbirlikçi bir şey istiyorsanız, Teamviewer, USE Together veya Jump Desktop da harikadır.

Hoşunuza gidebilecek bağlantılar:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*