512 MB kullanan Windows XP vs Windows Vista vs Windows 7

512 MB kullanan Windows XP vs Windows Vista vs Windows 7

3232Paz, 28 Kasım 2021 13:58:39 PSThttps://wordpress.org/?v=5.8.2

Ed Bott, Windows 7’nin Windows XP ve Windows Vista ile karşılaştırıldığında 512 MB belleği nasıl işlediğine dair iyi bir kıyaslama incelemesine sahip. Geçenlerde Windows 7 çalıştıran 512 MB’lik bir dokunmatik ekranlı 6000 MHz UMPC hakkında yayınlamıştım, bu nedenle Windows 7’nin düşük kaliteli sistemlerde performans açısından gerçekten bir adım ileri olduğunu gösteriyor. Dışarıdaki tüm netbook savunucuları için iyi haber (ben sizden biri değilim, üzgünüm!) ve şu anda rekabet ettikleri için tüm Linux fanatikleri için kötü haber. Ed’in kıyaslamasıyla ilgili ilginç olan şey, Windows 7 Beta’nın x64 sürümünü, Windows Vista’nın x86 sürümünü kullanması ve Windows XP’nin hangi sürümünü bilmemesidir.

Adil olmak için, tüm işletim sistemlerini, onlar için mevcut olan tüm kritik ve önerilen güncellemelerle güncelledi. Windows XP’de Firefox dışında hiçbir üçüncü taraf yazılımı yüklenmedi. Tüm bu işletim sistemleri sanal bir makinede test ediliyordu. İşte bellek ve disk kullanım sonuçları:

Farklı işletim sistemlerinin x64 ve x86 sürümleri arasındaki karşılaştırma adil görünmese de, Vista’dan 7’ye nasıl iyileştirmeler yapıldığına ve Vista’nın ne kadar kaynak israfı olduğuna dair bir hikaye anlatıyor. Bu sayıları, Microsoft’un kullanıcıları kıyaslama konusunda cesaretini kırdığı bir Beta olduğu için son kıyaslama olarak kabul etmem. Bu rakamların, ancak Microsoft’un Windows 7 ile ilgili oyun planına sadık kalması durumunda daha da artmasını umut edebiliriz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*