5G bağlantılı Windows 10 bilgisayarlar gelecek yıl geliyor

5G bağlantılı Windows 10 bilgisayarlar gelecek yıl geliyor

Kod adı ‘Redstone 4’ olan Windows 10 Spring Creators Update’in yayınlanmasına üç aydan kısa bir süre kaldı ve Microsoft, işletim sistemindeki Gizlilik Ayarlarında daha da fazla değişiklik yapıyor.Gizlilik ayarları artık daha kolay ve Microsoft yenilerini de ekliyor. deneyimi artıracak kontroller.

Microsoft bugün erken saatlerde Windows 10 Build 17093’ü yeni Gizlilik iyileştirmeleri de dahil olmak üzere birçok değişiklikle piyasaya sürdü. Bugünün güncellemesi, Windows 10 işletim sistemindeki gizlilik seçeneklerine önemli bir destek vererek, kullanıcıların gizliliğinin Microsoft’un önceliği olduğunu bir kez daha teyit ediyor.

Windows 10 Spring Creators Güncellemesi, gizlilik iyileştirmelerine doğru bir adım olacak, Ayarlar uygulaması yenilenecek ve yeni kontrollerle etkileşim kurmak artık daha kolay. Yeni Gizlilik Ayarları, uygun kategorilerle iyi organize edilmiştir. Ayrıca klavyenin sizden topladığı kelimeleri görmek için daha iyi bir düzen içerir, klavyenin doğruluğu artırmak için veri topladığı ve sonunda Konuşma, Mürekkep Oluşturma ve Yazma bölümünde tek bir dokunuşla verilerin kaldırılabileceği bilinen bir gerçektir.

Önceki önizleme sürümü bir Tanılama Verileri görüntüleyici eklese de, bu yeni yapı nihayet kullanıcıların Microsoft tarafından toplanan tanılama verilerini tek bir dokunuşla kaldırmasına olanak tanıyor. Merak ediyorsanız, veriler kullanıcıların izniyle toplanır ve platformun genel deneyimini iyileştirmesi beklenir.

“Şeffaflık ve kontrol taahhüdümüzle, kullanıcılar artık Microsoft’un cihazınızdan topladığı Windows Tanılama Verilerini silebilir. Ayarlar > Gizlilik > Tanılama ve geri bildirimde, cihazınızla ilişkili Windows tanılama verilerini silen bir silme düğmesi bulacaksınız. ,” Microsoft açıkladı.

Windows 10 Redstone 4, işletim sisteminin güvenliğine, gizliliğine ve performansına odaklanır. Bu özellikler hala geliştirme aşamasındadır ve Nisan 2018’e kadar Spring Creators Güncellemesi ile genel kullanıma sunulacaktır.

Qualcomm’un Snapdragon platformunda çalışan Windows 10 on ARM projesi, PC’lere hücresel bağlantı getiriyor ve Intel, rakibinin her zaman bağlı internet projesini yönetmesine gerçekten izin veremeyeceğinden, şirket Microsoft, Lenovo, HP ve Dell ile bir ortaklık duyurdu. 5G’yi 2019’un ikinci yarısında PC’lere getirmek.

Mobil Dünya Kongresi’nde (MWC) bu proje hakkında daha fazla ayrıntı bekliyoruz. Şirket, bir konsept olmasına rağmen, erken 5G modemli 2’si 1 arada bir PC’nin MWC’de gösterileceğini söylüyor. 5G bağlantılı 2’si 1 arada bilgisayar, Intel’in yeni 5G yongalarının potansiyeli ve tüketiciler için faydaları hakkında bize bir fikir verecektir.

Microsoft, Dell, HP ve Lenovo, Intel’in gelecek yıl tüketicilere sunulacak XMM 8060 5G çok modlu modemini kullanarak 5G bağlantılı yeni bilgisayarlar oluşturmaya karar verdiler.Intel, 5G bağlantılı bilgisayarların ikinci yarıda satışa sunulacağını söylüyor. 2019 yılı için, birçok taşıyıcı için 5G hala devam eden bir projedir.

“Intel, hareket halindeyken yüksek kaliteli video, üst düzey oyun ve kullanıcılar Wi-Fi’dan geçerken kesintisiz bağlantılar gibi kullanıcılara fayda sağlayan 5G bağlantılı mobil bilgisayarları pazara sunmak için kablosuz portföyüne ve ortaklarına derinden yatırım yapıyor. Fi ve hücresel ağlar,” dedi çip üreticisi.

Bugün erken saatlerde HP, geçen ay Qualcomm’un Snapdragon Teknoloji zirvesinde duyurulan ilk Always Connected PC’leri için ön sipariş almaya başladı. Cihaz bütçe dostu olmasa da etkileyici özelliklere ve pil ömrüne sahip. HP’nin Qualcomm destekli Windows 10 PC’sinin Intel işlemcili PC’lere kıyasla tam olarak uygun fiyatlı olmadığını söylemeye gerek yok, ancak bu cihazın asıl özelliği 22 saate kadar kullanım sağlayabilen daha uzun pil ömrü. Intel işlemcili Windows 10 cihazları, x86 masaüstü uygulamalarını ve sürücülerini desteklerken, Snapdragon destekli bilgisayarlar daha iyi pil ömrü sunarken, Always Connected PC kategorisinin önümüzdeki aylarda nasıl gelişeceğini görmek ilginç olacak.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*