8 Yaygın Google Play Store Hatası Nasıl Çözülür?

8 Yaygın Google Play Store Hatası Nasıl Çözülür?

Kendinizi hiç aşağıdaki durumda buldunuz mu? Play Store’a göz atıyorsunuz, gerçekten harika ve kullanışlı bir uygulama buluyorsunuz, onu indiriyorsunuz ve ardından bir avuç işe yaramaz numara gibi görünen şifreli bir hata mesajı alıyorsunuz. Bu çok ağırlaştırıcı, değil mi?

Merak etme. Hepimiz oradaydık ve karşılaşmanız muhtemel olan en yaygın Play Store hatalarından sekizini ve çözümlerini sağlamak için buradayız.

Sorun: İndirme gerçekleşmiyor ve size isteğin “yasak” olduğu söyleniyor. Bu genellikle aynı cihazda uygulama satın almak için iki Google hesabı kullanmayı denediğinizde olur. Bu sorunu çözmeye çalışırken deneyebileceğiniz dört çözüm vardır. Bunları aşağıdaki sırayla denerseniz en iyisidir:

1. Cihazın birincil Google hesabını kullanarak Google Play mağazasına gidin. Size sorun çıkaran uygulamayı kaldırın. Uygulamayı tekrar indirmeyi ve satın alma düğmesine dokunmayı deneyin (ücretsiz bir uygulama değilse).

2. Ayarlar’a gidip Kablosuz Ağlar’ı (veya Daha Fazlası) seçip Mobil Ağlar’a dokunarak kurmuş olabileceğiniz proxy’yi temizleyin. Erişim Noktası Adı’na dokunun (sadece APN olarak görüntülendiğini görebilirsiniz) ve Proxy’yi Temizle seçeneğine dokunun.

Mobil Ağlara erişmek için Daha Fazla'ya dokunun.

APN seçeneğini görmek için Mobil Ağlar'a dokunun.

3. İlk iki çözümü deneyerek hiçbir yere varmadıysanız, Play Store’daki tüm arama geçmişinizi ayarlar düğmesine ve ardından Arama Geçmişini Temizle’ye dokunarak silmeyi deneyin.

4. Her şey başarısız olursa, yeni bir Google hesabı oluşturmayı ve bunu Play Store için kullanmayı deneyin. Google Play’e gidin -> menü düğmesine dokunun -> hesapları seçin -> az önce oluşturduğunuz yeni Gmail hesabını seçin -> uygulamayı yeniden yükleyin.

Sorun:Davlik önbelleği nedeniyle uygulama yükleyemezsiniz. Aşağıdakileri yaparak sorunu çözebilmelisiniz:

Ayarlar -> Uygulamalar’a dokunun -> Tümü’ne kaydırın -> aşağı kaydırarak Google hizmetlerine gidin -> Verileri Temizle -> zorla durdur’u seçin. Aynı şeyi Google Play mağaza uygulamasında da yapın.

Sorun:Play Store’dan uygulama indirirken veya güncellerken sorun yaşıyorsunuz. Aşağıdaki adımları izleyerek bu sorunu kolayca çözebilirsiniz:

1. Ayarlar -> Uygulamalar -> Tümü -> Google Play mağazası -> Verileri Temizle seçeneğine giderek Google Play mağazası verilerinizi silin.

2. Google Hizmetleri Çerçevelerinden verileri silin. Cihazınıza, fabrika ayarlarına sıfırlama yaptığınız gibi yeni bir Google Kimliği atanacak ve uygulamalarınız kısa bir süre etkinleşebilir, ancak bu uzun sürmez.

3. Telefonunuzdan Google Hesabınızı silin. Bunu, cihazınızı yeniden başlatarak ve Ayarlar -> Hesap -> Hesap Ekle -> Google Hesabı’nda Google Hesabınızı yeniden ekleyerek yapabilirsiniz.

Sorun:Google Play mağazasından yapılan indirmeler kesintiye uğradı. Bu basit bir düzeltmedir çünkü sorun cihazınızın önbelleğinin dolu olmasıdır. Bu sorunu şu şekilde hızlı bir şekilde çözebilirsiniz:

Gereksiz uygulamaları ve dosyaları silmek ve telefonunuzu yeniden başlatmak.

Sorun:Az önce indirdiğiniz uygulama açılmıyor. Telefonunuzda yer kalmadığı için uygulama açılmıyor. İşte çözüm:

Cihazınızdaki büyük uygulamalar, müzik, videolar vb. gibi gereksiz verileri silin.

Cihazınızdaki gereksiz verileri silin.

Sorun: Telefonunuza ne kadar bağırırsanız bağırın bir uygulama indiremezsiniz. Bunu bağırmadan deneyin:

1. Google Play uygulamasının önbelleğini silin. Hâlâ herhangi bir uygulama indiremiyorsanız Play Store uygulama verilerinin tamamını silebilirsiniz, ancak bunun son çare olarak bir hamle olduğunu unutmayın. Verileri silmek, yaptığınız tüm ayarları siler.

2. Play Store uygulama verilerini sildikten sonra bile hala bu hatadan rahatsızsanız, Google hesabınızı kaldırabilir, telefonunuzu yeniden başlatabilir, hesabı yeniden ekleyebilir ve tekrar deneyebilirsiniz (umarız başarılı olursunuz).

Sorun: Google Play mağazası şu anda bir güncelleme aldığı için bir uygulamayı indiremezsiniz. Çözüm:

1. Sabır. Yükseltme tamamlanana kadar birkaç dakika bekleyin ve yeniden deneyin.

2. Sabırlı olmanıza rağmen sorun devam ederse ve yükseltmenin işini yapmasına izin verirseniz, Ayarlar -> Uygulamalar -> Tümü -> Google Hizmetleri -> Verileri Temizle -> seçeneğine kaydırın ve ardından durmaya zorlayın. Google Play uygulaması için işlemi tekrarlayın.

Sorun:Güncellemeler sırasında kesintiler. Hızlı düzeltme:

1. Ayarlar -> Uygulamalar -> Tümü -> Google Play Store -> Önbelleği Temizle -> Verileri Temizle’ye dokunun.

Verileri ve önbelleği temizleyin.

2. İndirme Yöneticisine gidin -> Önbelleği Temizle -> Verileri Temizle -> güncellemeyi yeniden deneyin.

Muhtemelen, çoğu Google Play hatasını hafifletmenin standart bir yolu olduğunu fark etmişsinizdir. Ancak, verilerinizi silmeye veya fabrika ayarlarına sıfırlamaya karar verdiğinizde her zaman dikkatli olmanızı hatırlatmak bir teknoloji meraklısı olarak benim görevim. Bu, kayıtlı tüm kişilerinizi, dosyalarınızı ve resimlerinizden kurtulacaktır, bu nedenle, her zaman, HER ZAMAN, az önce okuduğunuz Google Play mağazası hata çözümlerinden herhangi birini denemeden önce verilerinizi yedeklediğinizden emin olun.

Fotoğraf Kredisi: Geek.com

En son eğitimlerimizle ilgili güncellemeleri alın.

Paige Edenfield, teknoloji hakkında yazma konusunda beş yıllık deneyime sahip serbest çalışan bir yazardır. Bir dizi çevrimiçi yayın için uygulamalar, gadget’lar, teknoloji haberleri, yazılım, donanım ve diğer harika teknik şeyler hakkında yazmıştır. Harika teknik şeyler hakkında yazmadığında, şiir yazdığını görebilirsiniz.

Playstore’um internete bağlanamıyor. Bağlantınızı kontrol edin diyor. Ne yapmalıyım. tq

Ama nasıl Hata kodu -11 veya Hata kodu -24 yazıyorsa?

Ayrıca -24 hatasını nasıl düzelteceğimi de bilmem gerekiyor. Lütfen yardım et

telefonunuzu fabrika ayarlarına sıfırlamanız gerekir

beyler -504, tarayıcıda aratıyorum ve google bulamıyorum, bu ilk kez dostum

11 ve 24 hata kodunun da ne olduğunu bulmam gerekiyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*