Aile içi şiddet riski altındaki çiftler, gelişmiş evliliğe hazırlık programlarında daha fazla yardım almak için, Singapur Haberleri ve En Çok Okunan Haberler

Aile içi şiddet riski altındaki çiftler, gelişmiş evliliğe hazırlık programlarında daha fazla yardım almak için, Singapur Haberleri ve En Çok Okunan Haberler

SİNGAPUR – Evli hayatlarında daha fazla engelle karşılaşması muhtemel olan çiftler, aile içi şiddetle daha iyi mücadele etme çabalarının bir parçası olarak iyileştirilmiş evliliğe hazırlık programları başlatıldığında daha fazla yardım alacaklar.

Buna 21 yaşından önce evlenen ve çocukları olan çiftler dahildir.

Geçen yıl Sosyal ve Aile Gelişimi Bakanlığı (MSF) ve Ulusal Güvenlik Konseyi tarafından yapılan bir araştırmaya göre, kişisel koruma emri (PPO) için başvuruda bulunma veya aleyhinde dava açma olasılığı orantısız bir şekilde daha yüksek olan bir grup insandan oluşuyorlar. Sosyal Hizmetler bulundu.

En az bir kez evlenmiş, 1980 ve 1985 doğumlu yaklaşık 50.000 kişiden 831’i KİO başvurusunda bulunmuştur.

Öte yandan 630 kişi de haklarında KİO başvurusunda bulundu.

Çalışma, PPO’lara başvuranların yüzde 28’inin erken yaşta evlendiğini ve ebeveyn olduğunu buldu.

Ayrıca, haklarında kamulaştırma davası açanların yüzde 17’sinin erken evlenip çocuk sahibi olduğu da tespit edildi.

Aile İçi Şiddete İlişkin Görev Gücü, 23 Eylül Perşembe günü yayınlanan bir raporda, aile içi şiddet riski daha yüksek olabilecek genç çiftler için evliliğe hazırlık programlarında değişiklik yapılmasını tavsiye etti.

Sosyal ve Aile Gelişiminden Sorumlu Devlet Bakanı Sun Xueling, bir medya brifinginde programın 21 yaşın üzerindeki çiftler için zorunlu hale getirilmesi gerekip gerekmediği sorulduğunda şunları söyledi: istikrarlı, hatta daha fazla risk altındalar.Onları bu evliliğe hazırlık kurslarına katılmaya şiddetle teşvik etmek istiyoruz.

“21 yaşın biraz üzerinde olanlar için, bu çiftler için bunu zorunlu hale getirip getiremeyeceğimizi düşünüyorum, öyle olmasını isteriz, ancak (Hükümet) konuyla ilgili görüşlerini duymayı bekleyeceğiz. o.”

Bayan Sun, görev gücünü İçişleri ve Ulusal Kalkınmadan Sorumlu Devlet Bakanı Muhammed Faysal İbrahim ile birlikte yönetiyor.

Görev gücü raporu, evliliğe hazırlık programının, olumsuz çocukluk deneyimleri ve bunların ilişkiler üzerindeki etkisi, çiftlerin ilişkilerinin sağlığına ilişkin değerlendirmesi ve evlilik yolculuklarında çiftleri desteklemek için daha fazla kaynak gibi konuları içerecek şekilde değiştirildiğini söyledi.

Raporda ayrıca, MSF koruyucu ve rehabilitasyon hizmetleriyle temas halinde olan çiftlerin evliliğe hazırlık programına katılmaya teşvik edilmesi tavsiye edildi.

Şu anda, Müslüman Hukukunun Kadın Tüzüğü ve İdaresi Yasası uyarınca, evlilik başvurusunda bulunmadan önce programa yalnızca reşit olmayan çiftlerin – en az bir kişi 18 yaşında ancak 21 yaşın altında – katılması gerekmektedir.

Hareketler, aile içi şiddet konusunda farkındalığı artırmayı, insanlar arasındaki olumsuz algıları değiştirmeyi ve risk altındakiler için önleyici çabaları artırmayı amaçlayan bir dizi tavsiyenin parçası.

Raporun kilit noktalarından biri, aile içi şiddeti, sorunlar doruğa ulaşmadan önce tespit edip önlemeye yönelik bir dizi girişimdir.

Görev gücü raporu ayrıca, Kasım 2016’da başlayan aile içi şiddete karşı MSF Break the Silence halkı bilinçlendirme kampanyasının güncellenmesini tavsiye etti.

MSF 2020’de kampanyayı değerlendirdiğinde, anket sonuçları kampanyanın Singapur nüfusunun önemli bir oranına ulaşmadığını gösterdi.

Kampanyanın sonraki versiyonlarında, görev gücü farklı istismar türlerinin daha iyi açıklanmasını ve aile içi şiddete bulaşanların yardım alabileceğine dair bir mesaj göndermeyi önerdi.

Ayrıca, şiddet mağdurları tarafından hızlı ve gizli bildirimde bulunmayı teşvik etmenin yollarına bakmayı da tavsiye etti.

Örneğin, diğer ülkelerde yapıldığı gibi, bir el işareti, ince bir yardım çağrısı olarak kabul edilebilir ve bu yöntemin kullanımı, Sessizliği Kırın kampanyasının bir parçası olarak teşvik edilebilir.

Görev gücü raporuna göre, çocukları ve gençleri sağlıklı, saygılı etkileşimler ve ilişkiler konusunda eğitmek için yaşa uygun materyaller de geliştirilmelidir.

Bayan Sun, “Ayrıca bu girişimlerin genç yaşta başlamasını istiyoruz, böylece küçük çocuklar, erkekler ve kızlar, şiddetin çatışmayı çözmenin yolu olmadığını kabul etsinler.”

Abone girişlerinde bazı sorunlar yaşıyoruz ve verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz. Biz sorunları çözene kadar abonelerin ST Digital makalelerine erişmek için oturum açmasına gerek yoktur. Ancak PDF’lerimiz için hala bir oturum açma gereklidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*