Android’de Firefox için En İyi 7 Eklenti

Android’de Firefox için En İyi 7 Eklenti

Firefox, kullanabileceğiniz en iyi tarayıcılardan biridir. Hızlıdır, gizlilik odaklıdır ve tarama deneyiminizi kişiselleştirmenize yardımcı olacak sayısız özelleştirme seçeneğiyle birlikte gelir. Android kullanıcıları, şık mobil sürümü sayesinde bu tarayıcının tüm avantajlarından da yararlanabilir.

Tıpkı masaüstü varyantı gibi, Firefox’un Android yinelemesi de birçok eklentiyi destekler. Tüm masaüstü uzantıları mobil cihazlarda çalışmasa da birçoğu çalışır. Aşağıda, Android için en iyi Firefox eklentilerinden oluşan yedi listemizi bulacaksınız.

Android için Firefox bir Karanlık tema sunarken, buna geçiş yapmak ziyaret ettiğiniz siteleri karartmaz. Dark Reader eklentisinin kullanışlı olduğu yer burasıdır. Adından da anlaşılacağı gibi, uzantı web sayfalarını karartabilir, bu da kullanıcıların bir sayfanın içeriğini gece veya karanlık bir ortamda okumasını kolaylaştırır.

Eklenti görüntü renklerini değiştirmez, yalnızca web sayfasının renklerini tersine çevirir, böylece gerçek resimlere doğru renkleriyle bakmanın keyfini çıkaracaksınız.

Gün boyunca müzik dinlemeyi sevenler için Video Arka Plan Oynatma Düzeltmesi harika bir eklenti olabilir.

Yüklendikten sonra, YouTube videolarını tarayıcınızdan arka planda sorunsuz bir şekilde oynatabileceksiniz. (Not: youtube.com web sitesi ve YouTube uygulamasından değil.) Tek yapmanız gereken istediğiniz videoyu oynatmaya başlamak, ardından YouTube’dan çıkmak ve işinize devam etmek. Ses arka planda çalmaya devam edecek ve oynatmayı kontrol edebileceğiniz zaman bir bildirim çubuğu görebileceksiniz.

Çevrimiçi gizliliğinizle ilgili endişeleriniz varsa, Ghostery size ihtiyacınız olan gönül rahatlığını verebilir. Android için bu Firefox eklentisi, sizi bir web sayfasında izleyen her komut dosyasını size gösterecektir.

Ek olarak, algılanan kötü amaçlı komut dosyalarını engelleyebildiği için çevrimiçi güvenliğinizi artırabilir, böylece hassas verilerinizi kötü niyetli bu izleyicilerden korur.

Muhtemelen, masaüstünüzde gezinirken ortaya çıkan can sıkıcı reklamları görmemek için bir çeşit reklam engelleyici kullanmışsınızdır. AdGuard AdBlocker bunu Android için Firefox’ta yapabilir.

Eklenti yüklendiğinde, ziyaret ettiğiniz sayfalardaki tüm reklamları engelleyebileceksiniz. (İşteyken, eklemeyi düşünün https://www.maketecheasier.com beyaz listeye ekleyin.) Örneğin, YouTube’un başına bela olan tüm o can sıkıcı video reklamlardan kurtulmak için ihtiyacınız olan tek şey bu eklenti.

Görselle Arama, güçlü bir ters görsel arama aracıdır ve Android’de Mozilla için bir eklenti şeklinde mevcuttur. Araç, Google, Bing, Yandex, Baidu ve daha fazlası dahil olmak üzere en popüler arama motorlarını destekler.

Varsayılan olarak, uzantı, doğrudan bir sayfadan bir resim seçmenize ve ardından resim URL’sini aramanıza olanak tanır. Alternatif olarak, resim yükleyebilir, bir sayfa alanı yakalayabilir veya yalnızca içerik menüsünden ve tarayıcı araç çubuğundan bir URL kullanabilirsiniz.

Bitwarden, tüm cihazlarınız için ücretsiz bir şifre yöneticisidir. Eklenti, tüm oturum açma bilgilerinizi ve parolalarınızı güvenli bir şekilde saklamanıza olanak tanır ve şirketin sunucusuna yüklemeden önce tüm verileri AES-256 şifreleme, salted hashing ve PBKDF2 SHA-256 ile cihazda şifrelenmiş halde tutar.

BItwarden, oturum açma bilgilerinizi güvenli bir şekilde saklamanın yanı sıra güvenli bir parola üreticisi olarak da işlev görür. Bu uzantının yardımıyla, aynı parolayı uygulamalarda ve web sitelerinde yeniden kullanmak için cazip olmayacak ve böylece hassas verilerinizi güvende tutacaksınız.

HTTPS Everywhere, çevrimiçi iletişimlerinizi korumak için oluşturulmuş başka bir eklentidir. Bunu, varsayılan olarak şifrelenmemiş HTTP kullanan veya şifreli sayfaları şifrelenmemiş sitelere yönlendiren bağlantılarla dolduran sitelerde bile HTTPS şifrelemesine otomatik olarak dokunarak yapar.

Bu eklenti yüklendiğinde ve çalıştığında, artık bu sorunu yaşamazsınız, böylece tamamen güvenli bir tarama deneyiminin keyfini çıkarabilirsiniz.

Android için hızlı ve son derece güvenli bir tarayıcı arıyorsanız, Firefox en iyi seçenekler arasındadır. Mantıklı bir eklenti deposuyla birleştiğinde, Firefox kendisi için güçlü bir durum oluşturur. Seçenekler, seçeneklerin bol olduğu yerlerde, masaüstünden biraz daha sınırlıdır.

Firefox’u kullanmakta daha da iyi olmak istiyorsanız, Firefox ve Chrome’da nasıl dikey sekmeler alabileceğinizi gösteren makalemizi kaçırmamanızı öneririz. Alternatif olarak, iOS kullanıyorsanız, belki de Safari’den Firefox’a geçmenin zamanı gelmiştir.

En son eğitimlerimizle ilgili güncellemeleri alın.

Alexandra, mobil teknoloji konusunda tutkulu ve genellikle bilinmeyen bir şirkete ait bir akıllı telefonla uğraşırken bulunabilir. Birkaç yıl ortaokul öğretmeni olarak çalıştıktan sonra 2013 yılında teknoloji gazeteciliği kariyerine başladı. Sürekli merakla hareket eden Alexandra, işlerin nasıl yürüdüğünü bilmekten ve bu bilgiyi herkesle paylaşmaktan hoşlanır.

Eklenti önerileriniz için teşekkür ederim, benzer bir iddianın ardından epik bir göbek flopunun geldiği birçok makalenin aksine, sizinkiler aslında yüksek kaliteli ve duymadığım bir tane vardı, birazdan indireceğim.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*