Apple “daha az hırslı” bir AirPower üzerinde çalışıyor – Rapor

Apple “daha az hırslı” bir AirPower üzerinde çalışıyor – Rapor

3232Paz, 28 Kasım 2021 13:58:39 PSThttps://wordpress.org/?v=5.8.2

Şiirsel bir ifadeyle, Apple’ın piyasaya sürülmemiş kablosuz şarj cihazı AirPower, Aşil topuğudur. 2017 yılından bu yana, şirketin performans sorunları nedeniyle ürünü birçok kez geliştirip iptal ettiği ve bugüne kadar kullanımını mükemmelleştiremediği bildirildi. Şimdi üçüncü taraf kablosuz şarj cihazı üreticilerinin artan rekabetinin ortasında, Bloomberg, Cupertino teknoloji devinin planladığından daha az “daha ​​az iddialı” bir kablosuz şarj cihazı olan AirPower üzerinde çalıştığını bildirdi.

Yayıncı belirtiyor,

“AirPower’ın çöküşünden bir yıldan fazla bir süre sonra Apple, iPhone için daha az iddialı bir kablosuz şarj cihazı geliştiriyor. Ancak Silikon Vadisi devi bu ürün üzerinde çalışırken, Arizona Chandler merkezli bir girişim olan Aira Inc., bu hafta AirPower’ın orijinal vaadini yerine getirmeyi amaçlayan ve farklı üreticilerin cihazları için çalışan FreePower adlı bir teknolojiyi piyasaya sürüyor. , Google ve Samsung Electronics Co. dahil – sadece Apple değil.”

Rapor, Apple’ın yapamayacağı bir kablosuz şarj ürünü geliştirdiği için Aira adlı yeni bir şirkete atıfta bulunuyor. FreePower olarak adlandırılan Aira, aynı anda birden fazla cihazı şarj etmek için Qi’nin yuvarlak bobinleri yerine bir devre kartına basılmış ince bobinler kullanan yeni bir teknoloji kullandığını iddia ediyor. Paspas, bir iPhone ve AirPod’ları şarj edebilir, ancak Apple Watch’ı şarj edemez. Bu nedenle, Aira’nın bize Apple’ın iptal edilen AirPower şarj matından daha iyi bir cihaz verdiği sorusu ortaya çıkıyor?

Ne yazık ki, yeni başlayanlar için cevap hayır. AirPower, bir Apple Watch’u aşırı ısınmadan şarj edemediği için iptal edildi. Akıllı saatin özel bir şarjı olduğundan, bir iPhone ve AirPod’lardan daha fazla güç tüketir ve bu da aşırı ısınma sorununa neden olur.

Ayrıca, FreePower’da şarj olan bir iPhone, şarj olurken diğer cihazların şarj durumunu göstermiyor ve yakın zamanda yapılan bir testte kablosuz şarj cihazı, ilk cihaz tamamen şarj olduğunda ikinci bir cihazın şarj edilmesini yavaşlattı. Üçüncü taraf kablosuz şarj cihazı, Apple’ın AirPower’ı iptal etmesiyle aynı sorunları yaşıyor.

Bloomberg tasarımı, özellikleri veya fiyatı gibi “daha az iddialı” AirPower’ın herhangi bir ayrıntısını veriyor. Bu nedenle, Apple’ın Apple Watch’un kablosuz şarj desteğinden ödün verdiğini ve matı iPhone ve AirPod’lar için çıkaracağını varsayıyoruz. Teknoloji analistleri Ming-Chi Kuo ve Jon Prosser’ın önceki raporları da Bloomberg’in iddialarını doğruluyor. Ocak ayında Kuo, Apple’ın “daha küçük” bir kablosuz mat çıkaracağını söyledi ve Prosser, geliştirilmiş AirPower’ın konsept tasarımını paylaştı.

Apple’ın yapmaya veya yapmamaya karar verdiği her şey için raporların bir tuz tanesi ile alınması gerektiğini söylemeye gerek yok, yalnızca Apple onaylayabilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*