Apple iPhone 13’ü, Yeni iPad’leri ve Apple Watch 7’yi Duyurdu

Apple iPhone 13’ü, Yeni iPad’leri ve Apple Watch 7’yi Duyurdu

Yaprakların yakında ağaçlardan düşeceğinin bir işareti haline geldi: Yeni iPhone’lar ve yeni işletim sistemleri ile bir Apple etkinliği. Ancak bu sefer iOS, macOS vb.’den neredeyse hiç söz edilmedi. Apple, iPhone 13 modellerini, yeni bir iPad Mini ve iPad’i ve Apple Watch 7’yi duyurduğundan hepsi donanımdı. Ama gördüğümüz çoğunlukla kameralar ve kameralardı. daha fazla kamera

Kameralar ilginizi çekmiyorsa, muhtemelen iPhone 13 ve iPhone 13 Mini’yi atlamak isteyeceksiniz.

ISP (görüntü sinyali işlemcisi) tarafından desteklenen arka kamera düzeni yeniden tasarlandı ve şimdi şimdiye kadarki en büyük iPhone sensörüne sahip çift kamera sistemini içeriyor. Yüzde 47 daha fazla ışık getirebilir. Ayrıca daha küçük bir TrueDepth kamera sistemine sahiptir.

Bu kameralar Sinematik modunu kullanır. Derinlik ve odak değişiklikleri ile insanları, evcil hayvanları ve nesneleri kaydeder. İnanılmaz bir şekilde, fotoğraflar ve videolar çekildikten sonra bile odak değiştirilebilir. Fotoğraf Stilleri, fotoğraf tercihlerinizi her fotoğrafa getirmenize olanak tanır.

Kameralar dışında çok az güncelleme var. iPhone 13 (6,1″) ve iPhone 13 Mini (5,4″) pembe, mavi, gece yarısı, yıldız ışığı ve (ÜRÜN) Kırmızı renklerinde sunulacak. Telefonların Süper Retina XDR OLED ekranın üzerinde, diğer akıllı telefon camlarından daha sert olduğu söylenen bir Seramik Kalkanı var.

A15 Bionic çip, her iki telefona da iPhone 13 için 2-1 / 2 saate kadar daha fazla pil performansı sağlıyor. Apple, iPhone 13 ve iPhone 13 Mini’yi 128 GB, 256 GB ve 512 GB depolama boyutlarında sunuyor. iPhone 13 799 dolardan, iPhone 13 Mini ise 699 dolardan başlıyor. Her ikisi de 24 Eylül’de satışa sunulacak.

Apple, iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max: kameralarla aynısından fazlasını getirdi.

ISP ve A15 Bionic, üç arka kameraya güç sağlıyor. iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max, bir iPhone için şimdiye kadarki en büyük kamera olan yeni bir geniş kameranın yanı sıra düşük ışık koşullarını iyileştirmek için daha geniş bir diyafram açıklığına ve yeni bir otomatik odaklama sistemine sahip. Apple’ın “gerçekten daha büyük” olduğunu iddia ettiği keskin görüntüler getiren yazılım aracılığıyla bir makro fotoğrafçılık seçeneği de var.

Bu telefonlar aynı zamanda Sinematik modu ve Fotoğraf Stillerini de beraberinde getiriyor. Gece Modu ve Pro Res de tanıtıldı. Pro Res, genellikle reklamlar, uzun metrajlı filmler ve yayınlar için format olarak kullanılan gelişmiş bir video codec bileşenidir. iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max ayrıca ProMotion özellikli Super Retina XDR’ye sahiptir. Bu, 10Hz’den 120Hz’e kadar uyarlanabilir bir yenileme hızı sağlar. Ekranlar daha büyük 6.1″ ve 6.7″ boyutlarındadır ve şimdiye kadar bir iPhone’daki en parlak ekranlardır.

Her ikisi de 128 GB, 256 GB, 512 GB ve 1 TB depolama seçenekleriyle grafit, altın, gümüş ve sierra mavisi renklerinde mevcuttur. iPhone 13 Pro 999 dolardan başlarken, iPhone 13 Pro Max 1.099 dolardan başlıyor.

iPad Mini bu yıl yenileniyor ve o da geliştirilmiş bir kamera sisteminden faydalanacak.

Yeni iPad Mini’deki arka kamera, Odak Pikselleri ve daha geniş bir diyafram açıklığına sahip 12 MP sensör içerir. Düşük ışık koşulları için bir TrueTone flaş da var. ISP ve A15 Bionic çipi ekler. 12 MP sensörlü ultra geniş ön kamera, iPad Pro’nun Center Stage özelliğini getiriyor. Kamera, siz hareket ederken kelimenin tam anlamıyla sizi takip eder ve diğer insanlar çerçeveye girip çıktıkça kendini ayarlar.

Ek olarak, iPad Mini artık daha hızlı veri aktarımı için bir USB-C bağlantı noktası içeriyor ve Apple Pencil 2’ye bağlanıyor. Pembe, yıldız ışığı, mor ve uzay grisi renklerinde 64 GB ve 256 GB depolama kapasitelerinde sunulacak. Wi-Fi modeli 499 dolardan, Wi-Fi + Cellular ise 649 dolardan başlıyor.

En ucuz Apple tableti olan iPad (9. Nesil), daha eski özelliklere ve elbette daha az kameraya sahiptir.

Yeni iPad yalnızca bir A13 Bionic çipe sahip, ancak yine de 8. Nesil’e göre yüzde 20’lik bir performans artışına sahip. Yine de Apple’a göre Chromebook’tan üç kat ve en çok satan Android tabletten altı kat daha hızlı. A13 Bionic, iPadOS 15 piyasaya sürüldüğünde fotoğraflara Canlı Metin içerecek olan makine öğrenimini getiriyor.

Kamera sistemi Center Stage’e izin verir. 10.2″ Retina ekran, ekrandaki görüntüyü ortamın renk sıcaklığına göre ayarlayarak TrueTone’u getirir.

Doğrusu, hala bir güç düğmesi ve büyük çerçeveye sahip olduğu ve yalnızca Apple Pencil 1. Nesil ile çalıştığı için eski görünüyor. 9. nesil iPad, gümüş ve uzay grisi renklerinde 64GB ve 256B depolama seçenekleriyle sunuluyor. Wi-Fi sürümü sadece 329 dolardan başlarken, Wi-Fi + Cellular 459 dolardan başlıyor.

Apple Watch 7’de kamera yok, bu nedenle Apple, çoğunlukla form faktörü olarak masaya başka bir şey getirmek zorunda kaldı.

En büyüğü, ekran boyutundaki artıştır. Apple Watch 6’dan yüzde 40 daha küçük olan, yalnızca 1,7 mm olan çerçevelerle yüzde 20 daha fazla ekran alanı sağlar. Bu, boyutları 40 mm ve 44 mm’den 41 mm ve 45 mm’ye yükseltir. Giyilebilir cihaz, bileğiniz aşağıdayken de daha parlak ve iç mekanlarda yüzde 70 daha parlak.

İçerik, bu daha büyük ekran için optimize edilmiştir. İki daha büyük yazı tipi boyutu, daha büyük menü başlıkları ve yeni bir QWERTY klavye vardır, böylece onunla konuşmanız veya karakterleri çizmeniz gerekmez.

Yeniden tasarlanan ön kristal, önceki versiyona göre yüzde 50’den daha kalındır, bu da çatlama olasılığının daha az olduğu, ancak optik netliğin zarar görmeyeceği anlamına gelir. Yeni şarj mimarisi ve USB-C şarj kablosu sayesinde saat 18 saatlik pil ömrüne sahip ve yüzde 33 daha hızlı şarj oluyor.

Apple Watch 7 gece yarısı, yıldız ışığı, yeşil ve yeni mavi olmak üzere yedi renkte sunuluyor. 399 dolardan başlıyor ve “bu sonbaharda” satışa sunulacak.

Görünüşe göre Apple, ekmeğinin nerede yağlandığını anladı. iPhone’lar harika fotoğraflar çekiyor, bu yüzden bu yılki ürünler bunu ikiye katladı. Bu haftaki Apple etkinliğinde açık bir sebep olmadan işletim sistemlerinden pek bahsedilmedi. Pilates ve Meditasyon dahil olmak üzere yeni Fitness+ etkinliklerinden ve Apple TV+’dan, özellikle Ted Lasso ve Emmy’den söz edildi.

Apple, donanımdan uzaklaştığı için eleştiri aldı, bu yüzden belki de iPhone 13 serisini, yeni iPad’leri ve Apple Watch 7’yi duyurmak bu algıyı değiştirme girişimiydi. 2021 iPad Pro hakkındaki görüşümüzü öğrenmek için okumaya devam edin.

Resim Kredisi: Apple Haber Odası

En son eğitimlerimizle ilgili güncellemeleri alın.

Laura, yaklaşık 20 yılını haber, inceleme ve köşe yazıları yazarak geçirdi ve bu yılların 10’undan fazlası editör olarak da geçti. Son otuz yıldır yalnızca Apple ürünlerini kullandı. MTE’de yazma ve düzenlemeye ek olarak, sitenin sponsorlu inceleme programını da yürütmektedir.

Teknik özelliklere baktığımda, görebildiğim tek fark pil. Durum buysa, XS Max’imden 13 Pro’ya geçeceğim. Daha küçük telefon güzel olur ve ağabeyi ile aynı özelliklere sahipse, birkaç saat daha az pil ömrü ile yaşayabilirim

Yararlı bir makale ve ilginç bilgiler için yazara teşekkürler! Boş zamanlarımda müzik ve filmlerden çevrimiçi oyunlara kadar çok çeşitli konularda bloglar ve makaleler okumaktan zevk alıyorum. Bugün çok ilginç bir makaleye rastladım https://programminginsider.com/how-new-trends-will-drive-the-cryptocurrency-market-this-autumn-2021/ kripto para dünyasında onu büyük ölçüde etkileyecek yeni trendler hakkında bu sonbahar pazar! Makalenin çok faydalı ve bilgilendirici olduğu ortaya çıktı, Kasım ayının başından itibaren piyasa modellerinin değişeceği ortaya çıktı, sonuç olarak bu, mevcut iyimser havanın tüm finansal piyasalarda devam edip etmeyeceğini belirleyecek. Bitcoin piyasası, yani her durumda, temel bir bakış açısıyla bir atılım, kripto para piyasasında bir artış bekleniyor. Bunun nedeni, uzun vadeli yatırımcıların dijital parada varlık biriktirmeye devam etmesidir. Ve bu yıl çok daha fazlası olacak!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*