Apple Pencil: Başlamanıza yardımcı olacak 5 uygulama – TechRepublic

Apple Pencil: Başlamanıza yardımcı olacak 5 uygulama – TechRepublic

Kalemler ezici olabilir. Gecikiyorlar, kesin değiller, sizi tükenmez kalemleri sevgiyle düşündürüyorlar.

Apple Kurşun Kalem – buna nasıl kalem demediklerine dikkat edin – geçmişteki iPad kalemleriyle aynı hayal kırıklığını yaratmıyor. Çizim yapmak ve not almak için şaşırtıcı derecede kolay ve akıcı.

Şimdilik, pahalı bir iPad Pro ile eşleştirmeniz gerekiyor. Ancak, bir tane varsa veya almayı düşünüyorsanız, işte size gelecekteki not alma ve Apple Pencil kullanımıyla geliştirilebilecek tasarım arayışlarınıza başlamanıza yardımcı olacak birkaç uygulama. Kurumsal bir ortamda, bu, tasarımcılar ve el yazısı notları resimler ve çizelgelerle birleştirmek isteyen diğer meslekler için bir nimet olabilir.

kavramlar.jpg

kavramlar

Concepts uygulaması, çok dokunuşlu şekil kılavuzları, ayarlanabilir vektör vuruşları ve altıgen renk kodlarını kullanarak renkleri seçme yeteneği gibi özellikleri içeren oldukça güçlü bir çizim aracıdır. renk seçeneklerine geliyor. Temel olarak, Concepts birçok çizim kontrolü sunar. Apple Kurşun Kalem ve Concept’in kurşun kalem araçları gibi bir şeyin kombinasyonu, bir eskiz defterindeki gerçek çizim deneyimine şaşırtıcı bir şekilde yaklaşıyor. Uygulama ücretsiz olarak mevcuttur, ancak bir ücret karşılığında ek özelliklere yükseltmenizi sağlamaya çalışacaklardır.

Şöhret

Kayda değer bir süredir var, ancak bunu Apple Pencil ile kullanmak gerçekten güzel bir ek. Uygulama, kullanıcıların projeler için notlar oluşturmak üzere el yazısını, metni, görüntüleri ve sesi birleştirmesine olanak tanır. Dropbox, Google Drive, Box ve WebDAV ile uyumludur.

Bu uygulamaların çoğunda silme işlemi gerçek bir acı olabilir. Notability’nin en iyi yanı, kullanıcıların satırları kolayca silebilmeleridir. Çizginin tamamını gözden geçirmek yerine, sadece bir noktayla temasa geçin ve her şeyi silebilir. Bu, eskiz için en iyi özellik olmayabilir, ancak amaç not almaksa, bu temelde kullanıcının tüm cümle boyunca bir çizgi çizip onu silebileceği anlamına gelir. Ne olursa olsun, Notability’nin kesme, döndürme, görüntüleri yerleştirme ve hatta sadece yazma gibi şeyleri yapmak için zaten sezgisel hareketleri Apple Pencil ile daha hassas hale getirildi. 5,99 ABD doları karşılığında kullanılabilir.

atölye.jpg

atölye

Atelier’in odak noktası çizim ve boyamadır. Uygulamanın en iyi yanı, fırça genişliklerini ve opaklığı değiştirmek için kolay kaydırıcılardır. Sunulan fırçalar, standart kurşun kalem, kalem, boya fırçası karışımından hoş bir değişiklik olan airbrush, maker ve sudur. Ayrıca bir blender seçeneği de var – temelde leke. 2,99 dolara mal oluyor.

üremek.jpg

üremek

Procreate, kömür de dahil olmak üzere birçok medya seçeneğine sahip bir uygulamanın harika bir örneğidir. Bununla ilgili uygun olan bir şey, gerçek kömürle elde ettiğiniz karmaşayı ortadan kaldırmasıdır. Tabii ki, dağınıklık sanat yapmanın en eğlenceli yönlerinden biri olabilir, ancak akriliklerinizi işe giderken trende patlatmak her zaman en iyi seçenek değildir. Apple Pencil, çok hassas olduğu için farklı ortamlar, fırçalar, ayarlar vb. arasında hızla geçiş yapmayı da kolaylaştırır. Ayrıca, uygulamada oynamak için tonlarca ilginç doku ve desen, sağlam bir katmanlama sistemi ve yüksek çözünürlük bulunur. tuvaller. Procreate 5,99$’a satılıyor.

zenbrush.jpg

Erin Carson, CNET için bir Personel Muhabiri ve TechRepublic için eski bir Multimedya Editörüdür.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*