Apple TV+, film yapımcısı Martin Scorsese ile çok yıllı bir anlaşma imzaladı

Apple TV+, film yapımcısı Martin Scorsese ile çok yıllı bir anlaşma imzaladı

Apple TV+, yapımcılar, oyuncular ve sunucularla başarılı anlaşmalar imzaladıktan sonra başka bir ünlü isim olan film yapımcısı Martin Scorsese ile anlaşma imzaladı. Deadline’a göre, Scorsese’nin yapım evi Sikelia Productions, video akışı hizmeti için birkaç yıl boyunca özel filmler ve televizyon şovları yapacak.

Bu anlaşma, Scorsese’nin David Grann’ın Eric Roth tarafından yazılan kurgusal olmayan kitabının uyarlaması olan yeni ‘Killers of the Flower Moon’ filminin yapımcılığını üstlenmesinden sadece iki buçuk ay sonra tamamlandı. Heartthrob Leonardo DiCaprio ve efsanevi oyuncu Robert De Niro, yaklaşan filmde rol alacak.

Amerikan film endüstrisinin en etkili isimlerinden biri olarak bilinen Martin Charles Scorsese, yapımcı, yönetmen, oyuncu ve senarist. Filmleri şiddeti, suçu, suçluluğu ve insanlığın karanlık tarafını kapsıyor. ‘The Departed’ filmiyle en iyi yönetmen Akademi Ödülü’nü kazandı.

Scorsese daha önce De Niro ve DiCaprio ile Taxi Driver, The Irishman, The Wolf of Wall Street, The Departed ve diğerleri gibi gişe rekorları kıran filmlerde çalışmıştı. Bu nedenle, Apple ile olan ortaklığı, kaliteli sinema sunarak yayın hizmetinin aboneleri çekmesi için faydalı olabilir.

1 Kasım 2019’da başlatılan Apple TV+, Netflix ve Amazon Prime gibi rakip hizmetlerin aksine tüm orijinal içerikleri sunmak üzere tasarlanmış bir video akışı hizmetidir.

Apple TV+ “The Morning Show”, “Dickinson”, “For All Mankind”, “See” ve “Servant” gibi dünyanın en büyük hikaye anlatıcılarından Apple Originals’ın evidir. Apple TV+, çıkış yılında birden fazla Altın Küre ve Screen Actors Guild adaylığı alan ilk yayın platformu olarak tarihe geçti ve 100’den fazla ülke ve bölgede anında kullanıma sunulan ilk ve tek yayın hizmetidir.

2019, Apple hizmetleri için önemli bir yıldı ve şirket, abonelerin hizmette birçok yeni başlık bekleyebilmesi için bu bölümü daha da büyütmeye çalışıyor. 2020’de Apple, daha özel içerik sunmak için yeni filmler, şovlar yayınladı ve birçok büyük isme imza attı. Hizmet, aşağıdaki başlıkların ön gösterimini yapacak:

Apple TV+, iPhone, iPad, iPod touch, Mac ve Apple TV’deki Apple TV uygulaması aracılığıyla ayda 4,99 ABD doları karşılığında kullanılabilir. Ayrıca LG akıllı TV, seçili Samsung TV, Amazon Fire TV ve Roku cihazları gibi üçüncü taraf TV setleriyle de uyumludur. Kullanıcılar hizmete tv.apple.com adresinden de erişebilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*