Apple Watch Series 7 duyuruldu: daha büyük ekran, daha hızlı şarj, yeni renkler, saat yüzü ve daha fazlası

Apple Watch Series 7 duyuruldu: daha büyük ekran, daha hızlı şarj, yeni renkler, saat yüzü ve daha fazlası

Apple Watch Series 7, daha büyük ve daha parlak yeni bir ekran, beş yeni alüminyum renk, daha hızlı şarj, kullanıcı arayüzü güncellemeleri, IP6X sertifikası ve daha fazlasıyla duyuruldu. Apple ayrıca, isteğe bağlı dokun ve kaydır girişlerine sahip eksiksiz bir klavye ve yeni Saat kayışlarını da dahil etti.

İşte Apple Watch Series 7’deki tüm yeni özellikler.

Apple Watch Series 7, yazılım ve daha yuvarlatılmış köşeler ile biraz ince ayarlı bir tasarıma sahiptir. Ekranın kenarları kırıcıdır ve ekranın kasanın eğriliği ile hiç olmadığı kadar kusursuz bir şekilde karışmasını sağlar.

Saat ayrıca yeni saat kayışlarıyla birlikte gece yarısı, yıldız ışığı, yeşil ve yeni bir mavi ve (ÜRÜN) KIRMIZI dahil beş yeni alüminyum renkte mevcuttur.

Ayrıca Apple Watch Nike ve Apple Watch Herm猫s’in yenilenmiş saat kayışlarına sahip modelleri de mevcuttur. Apple Watch Nike, üç yeni renkte bir Nike Spor Loop’a ve bandın dokusunda Nike Swoosh ve logosuna sahipken, Apple Watch Herm猫s şimdi iki yeni kayışa sahip: Circuit H ve Gourmette Double Tour.

Ayrıca iki titanyum renk çeşidi mevcuttur.

Apple Watch Series 7’deki ekran, akıllı saatteki en büyük yükseltmedir. Artık Apple Watch Series 6’dan %20 daha fazla ekran alanına sahip ve iki boyutta geliyor: 41 mm ve 45 mm. Kenarlıklar artık yalnızca 1,7 mm boyutunda ve Apple Watch Series 6’dan %40 daha ince. Ekran ayrıca öncekine göre %70 daha parlak ve kullanıcıların her zaman açık modunda saati kolayca kontrol etmelerine olanak tanıyor.

Apple, daha büyük ekranla Apple Watch Series 4’ten bu yana en yeni watchOS kullanıcı arabirimi geliştirmelerini gönderdi. Daha büyük ekrandan yararlanmak için Apple Watch Series 7’deki watchOS, yeni ekranın boyutunu ve şeklini tamamlayan daha büyük düğmelere sahiptir. watchOS 8 ayrıca Series 6’dan %50 daha fazla metne sığar.

QuickPath ve cihaz üzerinde makine öğrenimi kullanılarak hem dokunma hem de kaydırma girişi desteği ile eksiksiz bir klavye de dahildir. Ayrıca iki yeni saat yüzü vardır: Contour ve Modular Duo, ikincisi iki büyük veri açısından zengin komplikasyonu destekler.

Ekran ayrıca, daha fazla koruma sağlayan, öncekinden yüzde 50 daha kalın olan çatlamaya dayanıklı yeni bir ön kristale sahiptir. Saat ayrıca tozlu ortamlar için IP6X sertifikasına sahipken, WR50 olarak derecelendirilen yüzme için suya dayanıklılık özelliğini sürdürmeye devam ediyor.

Apple Watch Series 7, yenilenen şarj mimarisi ve Manyetik Hızlı Şarj Cihazı USB-C Kablosu sayesinde Series 6’dan %33 daha hızlı şarjı destekler. Artık %0’dan %80’e 45 dakikada şarj olurken, 8 dakikalık şarj 8 saat uyku takibi sağlıyor.

Apple Watch Series 7, yeni modelleri tamamlayacak yeni saat kayışlarıyla birlikte gönderilirken, ekran boyutundaki artışa rağmen önceki saat kayışlarıyla da geriye dönük uyumlu olacak.

Apple Watch Series 7 bu sonbaharda satışa sunulacak, ancak muhtemelen üretim sorunları nedeniyle belirli bir lansman tarihi açıklanmadı. Saat 399 dolardan başlayacak.

Apple, Apple Watch Series 3 ve Apple Watch SE’yi mevcut fiyatları üzerinden satmaya devam edecek.

Daha fazla oku:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*