Apple Watch’ta Taptic Time nasıl kullanılır: Ayrıntılı bir kılavuz

Apple Watch’ta Taptic Time nasıl kullanılır: Ayrıntılı bir kılavuz

watchOS 6 güncellemesi ile Apple Watch’ta bulunan Taptic Time, Sounds & Haptics bölümünün bir parçası haline geldi ve saate bakmadan saati öğrenmeyi mümkün kıldı.

Etkinleştirdiğinizde, değişken uzunluktaki dokunsal dokunuşlar sizi geçerli saat hakkında bilgilendirecektir. Ayrıca, saatlik uzun dokunuşlardan Mors kodu dokunuşlarına kadar alacağınız farklı dokunsal geri bildirimlerin modellerini seçebilirsiniz.

Yalnızca görme güçlüğü çekenler için değil, aynı zamanda sürekli meşgul veya hareket halinde olan ileri düzey kullanıcılar için de yararlıdır.

Apple Watch’ta Taptic Time’ın ne olduğunu ve nasıl kullanılacağını size anlatayım.

Apple’ın titreşimli motora sahip Taptic Engine’i, Taptic Time adı verilen watchOS 6 ile titreşimlerle (veya dokunuşlarla) zamanı işaretlemenin yenilikçi yollarını sunar. Bu, dokunsal geri bildirim yoluyla sessiz modda zamanı hissetmenizi sağlar. Büyüleyici, değil mi?

Etkinleştirdikten sonra üç seçeneğiniz vardır – rakamlar, kısa, Mors kodu. Etkinleştirmeye geçmeden ve Taptic Chimes’ı anlamadan önce size her biri hakkında daha fazla bilgi vereyim.

Bunu seçerseniz, Apple Watch şunları içerecektir:

Örneğin:

Saat 11:24 ise, 10 saat anlamına gelen bir uzun dokunuş, 1 saat anlamına gelen bir kısa hızlı dokunuş olacaktır. Bu 10+1 = 11 saate eşittir.

Şimdi kısa bir mola ve ardından 10+10 = 20 dakika anlamına gelen iki uzun vuruş olacak. Ardından, 4 dakikayı ifade eden dört hızlı dokunuş olacak. 20+4 = 24 dakika tutar.

Bunun arkasındaki ilke Rakamlarla aynıdır. Tek fark, Terse’yi seçerseniz şunlar olacaktır:

Örneğin:

Saat 11:24 ise, iki uzun musluk 5+5 = 10 saat anlamına gelir. Kısa, hızlı bir dokunuş, sonraki bir saati belirtir. Bu 5+5+1 = 11 olur.

Ardından kısa bir ara verilecektir. Bundan sonra, uzun bir musluk, bir çeyrek anlamına gelir. Saat 11:30 ise, 15 + 15 = 30 dakika anlamına gelen iki uzun dokunuş hissedeceksiniz.

Bunu seçerseniz, Apple Watch’ınız Mors kodunda zamanın her bir basamağına dokunacaktır.

Alternatif Yöntem: Aç Kol saati iPhone’unuzdaki uygulamaya dokunun ve Saatim. Ardından, simgesine dokunun. Saat Piyano Taptik Zaman.

Ve işte! Artık Apple Watch’unuz sessiz moddayken, duymanıza veya bakmanıza gerek kalmadan saati hissedebilirsiniz.

Daha ne? watchOS 6 ile Apple, Apple Watch’ta saatlik çanları ayarlamanıza izin veren başka bir Taptic Time özelliğini de tanıttı. Daha fazlasını öğrenelim.

Taptic Chime, zamanla daha eğlenceli bir şekilde uyum içinde kalmanızı sağlar. Saatlik bir zil sesi ayarlamanın yanı sıra, her 15 veya 30 dakikada bir uyarı almayı da seçebilirsiniz. Bu özelliği, her 30 dakikada bir su içmek için bir hatırlatıcı olarak kullanıyorum ve hemen hemen her zaman birden fazla görevi üstlenmeyi unutuyorum.

Etkinleştirmek ve kullanmak için aşağıdaki adımları izleyin.

Alternatif Yöntem: Aç Kol saati uygulamasını iPhone’unuzda kullanın ve yukarıdaki # 2 adımlarını izleyin.

Taptic Time’a erişemiyorsanız olası sorunları öğrenin.

Taptic Time’ın Apple Watch’ınızda çalışmamasının bir nedeni, Haptic Feedback’in devre dışı bırakılması olabilir. Bunu şu şekilde etkinleştirebilirsiniz:

Saati size titreşimlerle söylemenin yanı sıra iki parmağınızla saat ekranına uzun basarak Apple Watch’un saati anons etmesini sağlayabilirsiniz. Ancak bu özellik etkinleştirildiğinde Taptic Time çalışmayacaktır. Konuşma Süresini nasıl devre dışı bırakacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Bu seçeneği seçerseniz, saat sessiz moddayken saat kadranına iki parmağınızla uzun bastığınızda Taptic Time çalışacaktır. Ancak saat normal moddayken, saat kadranına iki parmakla uzun basıldığında geçerli saati söyleyecektir. Her iki dünyanın en iyisi! vermek

Umarım yukarıdaki kılavuz, Apple Watch’ta Taptic Time’ı sorunsuz bir şekilde kullanmanıza yardımcı olmuştur.

Ayrıca aşağıdakiler hakkında bilgi sahibi olmayı seveceksiniz:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*