Apple Watch’ta “Yürüme Zamanı” Özelliği Nasıl Kullanılır?

Apple Watch’ta “Yürüme Zamanı” Özelliği Nasıl Kullanılır?

Apple’ın fitness abonelik hizmeti hala yeni olabilir, ancak katlanarak büyüyor. Her Pazartesi, platformda yeni fitness videoları grupları kullanıma sunulur. Ve kısa süre önce, Apple Fitness+’a yepyeni bir özellik geldi: “Yürüme Zamanı” (tekerlekli sandalye kullanıcıları için “İtme Zamanı”).

Kendinizi motive etmek için her zaman yeni yollar aradığınızdan kesinlikle eminiz ve “Yürüme Zamanı” tam da bunu yapabilir. Bununla birlikte, Apple Watch’ta “Yürüme Zamanı”nın nasıl kullanılacağından, bölümlerin nasıl indirilip kaldırılacağından ve Egzersiz ve Fitness uygulamalarında bu özellikle etkileşime geçmenin diğer yollarından bahsedelim.

Tahmin edebileceğiniz gibi, “Yürüme Zamanı” ücretsiz bir özellik değil. Bunun yerine, aylık 9,99 ABD Doları (veya yılda 79,99 ABD Doları) olan Apple Fitness+’ın bir parçasıdır. Yakın zamanda bir Apple Watch satın aldıysanız, tamamen ücretsiz olan üç aylık bir deneme için uygun olabilirsiniz. İşte nasıl başlayacağınız.

Bu abonelik hizmetindeki diğer her şey gibi, “Yürüme Zamanı” da yalnızca Apple Watch’ınızda mevcuttur. Daha doğrusu, Apple Watch’unuzun watchOS 7.2 veya daha yenisini çalıştırması gerekirken iPhone’unuzun iOS 14.3 veya sonraki bir sürümüne sahip olması gerekir. Son olarak, akıllı saatinize bağlayabileceğiniz Bluetooth kulaklığınızın olduğundan emin olun.

Apple, “Yürüme Zamanı” bölümlerini oldukça agresif bir şekilde yayınlamaya başladı bile. Fitness+ abonesiyseniz, bunlar otomatik olarak iPhone’unuzda ve Apple Watch’ınızda görünür.

1. Apple Watch’unuzu kullanarak uygulama listesine gidin (Dijital Taç’a basarak). Oradan Egzersiz uygulamasını açın. Bir veya iki dakika verin ve “Yürüme Zamanı” bölümleri otomatik olarak görünmelidir.

2. Bir bölümü başlatmak için simgesine dokunun. Dokunduğunuz anda geri sayım başlayacak ve seçtiğiniz bölüm oynamaya başlayacaktır. Bunların her birinin yaklaşık 30 dakika sürdüğünü unutmayın, ancak bunları istediğiniz zaman durdurabilirsiniz.

3. Başka hangi bölümlerin mevcut olduğunu kontrol etmek için Antrenman uygulamasına dönün. Ardından, mevcut tüm bölümleri listeleyen sağ üst köşedeki küçük dairesel simgeye dokunun. Daha derine inmek için, ayrı bölümler hakkında daha fazla bilgi edinmek için “i”ye (her bölümün başlığında bulunur) dokunun.

Yeni “Yürüme Zamanı” bölümlerini Workout uygulaması aracılığıyla doğrudan Apple Watch’ınıza indirebilirsiniz. Ancak bunu, belki de daha uygun bir yol olan iPhone’unuz üzerinden de yapabilirsiniz. İşte yapmanız gerekenler.

1. iPhone’unuzda Fitness uygulamasını başlatın, ardından ana gezinme çubuğunu (ekranın alt kısmında) kullanarak “Fitness+” öğesine dokunduğunuzdan emin olun.

2. Şimdi, uygulama içinde, bu haftaki en yeni içeriği vurgulayan “bu hafta” videosunun hemen altında (uygulama arayüzünün üst kısmında) “Yürüme Zamanı” bölümünü görmelisiniz. “Yürüme Zamanı”nda nelerin mevcut olduğunu kontrol etmek için “Tümünü Göster”e dokunun.

3. Şu anda, mevcut tüm “Yürüme Zamanı” bölümlerini görmelisiniz. Herhangi bir bölüme dokunduğunuzda, genel bakışını, ilişkili oynatma listesini ve daha fazlasını göreceksiniz. Bölüm başlığının hemen altında, bölüm henüz indirilmemişse “Ekle” etiketli bir düğme göreceksiniz. Ekle’ye dokunmak bölümü Apple Watch’ınıza indirecektir.

Ve son olarak, Apple Watch’ınızdan “Yürüme Zamanı” bölümlerini nasıl kaldıracağınızdan bahsedelim. Bu, özellikle bu özelliği kullanmak istemiyorsanız, “Yürüme Zamanı” bölümleri Antrenman uygulamasında belirgin bir şekilde görüntülendiğinden kullanışlı olacaktır.

1. Apple Watch’unuzu kullanarak Antrenman uygulamasını açın. Ardından, iPhone’unuzla senkronize olana ve içeriğini görüntüleyene kadar biraz bekleyin. En üstte öne çıkan bir “Yürüme Zamanı” bölümü görmelisiniz (bu, diğer bölümlere kısayol işlevi de görür).

2. Şimdi, Apple Watch’unuzun sağ tarafından sola kaydırmak için parmağınızı kullanın. Bunu yaptığınızda, kırmızı renkli büyük bir “X” düğmesi görünecektir. O düğmeye dokunmaktan çekinmeyin. Bu kadar!

Gelecekte fikrinizi değiştirirseniz, önceki bölümde açıklandığı gibi iPhone’unuzu kullanarak (Fitness uygulaması aracılığıyla) “Yürüme Zamanı” bölümlerini yeniden ekleyebilirsiniz.

Artık Apple Watch’ta “Yürüme Zamanı”nı nasıl kullanacağınızı öğrendiğinize göre, Apple Watch’unuzu en iyi şekilde kullanmak için en iyi ipuçlarını ve Apple Watch’ınızda fitness hedeflerinizi nasıl değiştireceğinizi de öğrenebilirsiniz.

En son eğitimlerimizle ilgili güncellemeleri alın.

Isaac, en son teknolojik yenilikleri kapsayan on yılı aşkın deneyime sahip serbest yazardır. Esas olarak Apple ile ilgili yazılım ve donanım sistemlerine odaklanan onun amacı, günümüzün dijital dünyasının günlük yaşamımızla iç içe geçtiği tüm yolları keşfetmektir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*