Bant genişliğinden tasarruf etmek için atlama sunucunuzu buluta yerleştirin – TechRepublic

Bant genişliğinden tasarruf etmek için atlama sunucunuzu buluta yerleştirin – TechRepublic

Tüm kurumsal kullanıcılar için tam masaüstü deneyiminin yerini alacak sanal masaüstü altyapısının (VDI) hayranı değilim; Uygulamalar web tabanlı ve herhangi bir cihazda çalışacak kadar hafif olana kadar teknolojinin geçici bir yol olduğuna inanıyorum. Yanlış kullanım durumu veya aşırı vaat nedeniyle çok fazla VDI dağıtımının başarısız olduğunu ve bu nedenle kötü bir kullanıcı deneyimi olduğunu gördüm. Kuruluşlarda çalışan eski uygulamaların sayısı ile VDI’nin ölümü boş bir hayal olabilir.

Kullanım durumu teknolojiyle eşleştiğinde VDI hayranıyım. Araç kutumdaki en kullanışlı araçlardan biri, bir bulut hizmetinde bıraktığım yönetim sanal makinemdir (VM).

Yeni teknolojileri araştıran işimin bir parçası olarak her türlü laboratuvarı yönetiyorum. Yeni bir hibrit bulut hizmetini test edebilir veya bir x86 donanım kümesini bir SAN’a dönüştüren bir yazılım yükleyebilirim. Bu hizmetlerin bulut tabanlı bir çözüm olarak çalıştığını veya bunları bir hizmet olarak altyapı (IaaS) sağlayıcısındaki VM’lerde çalıştırabildiğimi görüyorum.

Keith Townsend, veri merkezi teknolojilerini tasarlama, uygulama ve yönetme konusunda 15 yıldan fazla deneyime sahip bir teknoloji yönetimi danışmanıdır. Uzmanlık alanları arasında sanallaştırma, ağ oluşturma ve Fo…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*