Bir Covid-19 ART sonucunu taklit ederseniz olası hapis cezası, Sağlık Haberleri ve En Çok Okunan Haberler

Bir Covid-19 ART sonucunu taklit ederseniz olası hapis cezası, Sağlık Haberleri ve En Çok Okunan Haberler

SİNGAPUR – 6 Eylül’de duyurulan sekiz haftalık listeli rutin test tatbikatı zorunlu olmasa da, sahte antijen hızlı testi (ART) sonuçları gönderirlerse şirketler ve işçilerin başı yine dertte olabilir.

Avukat Cory Wong, The Straits Times’a verdiği demeçte, bunun nedeni hile veya sahtecilikten hüküm giyebilecek olmalarıdır.

Bay Wong, Orchard Central’daki Tanuki Raw bar ve restoranda yemek yemeye çalışmak için bir Kovid-19 aşı sertifikası sahteciliği yaptıktan sonra Çarşamba günü üç hafta hapis cezasına çarptırılan 30 yaşındaki Çin uyruklu Zhang Shaopeng’i temsil etmişti.

Zhang, bir meslektaşından, meslektaşının Covid-19’a karşı aşılandığını belgeleyen bir doktor notunun fotoğrafını göndermesini istemişti. Zhang, bir cep telefonu uygulaması kullanarak, meslektaşının adını kendi adıyla değiştirerek fotoğrafı düzenledi, ancak polise ihbarda bulunan alarm görevlileri tarafından yakalandı.

Bay Wong, bazı hatalı kişilerin veya şirketlerin aynı taktiği deneme riski olduğunu söyledi.

Ancak Invictus Law Corporation’da müdür yardımcısı olan Bay Wong, “Arkadaşınıza ait bir fotoğraf (bir ART kitinin) çekerseniz ve onu size aitmiş gibi tanıtıyorsanız, bu hile yapmak suçuna girer. “

Pozitif olduğunda negatif bir Covid-19 sonucunu göstermek için bir fotoğrafın üzerinde oynamanın potansiyel olarak sahtecilik teşkil edebileceğini de sözlerine ekledi.

Hile yapmaktan suçlu bulunanlar, suç başına üç yıla kadar veya her ikisi için para cezasına veya hapis cezasına çarptırılabilir.

Ve sahtecilikten hüküm giyenler dört yıla kadar hapis veya para cezası veya her ikisi ile cezalandırılabilir.

İşe alım ajansı Randstad Singapore’un genel müdürü Jaya Dass, işverenlerin uyumu sağlamanın bir yolunun, teslim sırasında personelden testi yaparken kendilerini filme almalarını istemek olduğunu söyledi.

Ancak bunun daha fazla idari iş yaratacağını ve insan kaynakları ekibinin incelemesi için adam-saat gerektireceğini söyledi.

Başka bir çözüm, BT girişimi Accredify tarafından geliştirilen ve çalışanların Web uygulamasının yerleşik kamerasını kullanarak sonuçlarının bir fotoğrafını çekmesini gerektiren çevrimiçi bir platformdur.

Bu, zaman damgasının yakalanmasını sağlayacak ve aynı fotoğrafı tekrar tekrar kullanmalarını önleyecektir.

Accredifychief teknoloji sorumlusuDerrick Lee, üretim ve finansal hizmetler gibi sektörlerdeki 15 şirketin platformunun geçen hafta piyasaya sürülmesinden bu yana ilgi gösterdiğini söyledi.

Nihayetinde sorumluluk, ART’yi dürüst ve doğru kabul eden kişiye aittir.

Dass, “Çalışanlar, yalnızca kendilerini değil, aynı zamanda meslektaşlarını ve kendilerine maruz kalan aile üyelerini de etkilediğinden, raporlamalarında dürüst olma sorumluluğunun olduğunu anlamalı” dedi.

Abone girişlerinde bazı sorunlar yaşıyoruz ve verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz. Biz sorunları çözene kadar abonelerin ST Digital makalelerine erişmek için oturum açmasına gerek yoktur. Ancak PDF’lerimiz için hala bir oturum açma gereklidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*