Bir iPhone’u DFU Moduna alma (iPhone 13 için güncellendi)

Bir iPhone’u DFU Moduna alma (iPhone 13 için güncellendi)

DFU, “Aygıt Ürün Yazılımı Güncellemesi” anlamına gelir. iOS veya iPadOS aygıtınızdaki büyük sorunları gidermek için mümkün olan en son çözümdür.

Açılıp kapanmayı reddettiğinde, Apple logosuna takılı kaldığında, ekranda donduğunda veya yanıt vermediğinde iPhone’unuzu DFU moduna geçirebilirsiniz.

Özetle, DFU Modu, cihazınızda gerçekleştirebileceğiniz en yüksek geri yükleme düzeyidir. Hadi kontrol edelim!

Sen başlamadan önce:

iPhone 13, 12, 11 ve X serisi gibi amiral gemisi iPhone’larda Face ID bulunur. En yeni iPhone SE 2020 ve iPhone 8, 8 Plus dahil olmak üzere diğerlerinde bir Ana Sayfa düğmesi bulunur. Yine de bu cihazlarda DFU moduna girme işlemi aynıdır. İşte burada:

Not: Apple logosunu görürseniz veya iPhone’unuz yeniden başlarsa bu, adımlardan birinin doğru şekilde izlenmediği anlamına gelir. Böyle bir durumda işlemi dikkatlice okuyup tekrarlayın.

Face ID’li iPad’lerde DFU moduna girme işlemi, Face ID’li iPhone’lara ve iPhone 8/SE 2020’ye benzer. İşte bir özet.

Ana Sayfa Düğmeli bir iPad’i DFU moduna alma işlemi, iPhone 6s ve önceki sürümlere benzer. Bir göz at.

Fikrinizi değiştirir ve DFU modundan yarıda çıkmak isterseniz, iPhone ve iPad’de DFU modundan nasıl çıkacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Face ID’li iPhone 13, 12, SE 2020, iPhone 11, X serisi ve iPad’lerde DFU modundan çıkmak için: Sesi Aç düğmesine basın ve ardından bırakın. Hemen, Sesi Kısma düğmesine basın ve bırakın. Son olarak, ekranda Apple logosunu görene kadar Güç/Yan düğmesini (iPad için Üst düğme) basılı tutun.

iPhone 7 ve 7 Plus’ta DFU modundan çıkmak için: Yan güç düğmesini ve Sesi Azalt düğmesini birlikte basılı tutun. Ekranda Apple logosunu gördüğünüzde her iki düğmeyi de bırakın.

iPhone 6s ve önceki modellerde veya Ana Sayfa düğmesi olan bir iPad’de DFU modundan çıkmak için: Aygıtın önündeki Ana Sayfa düğmesini ve Yan güç düğmesini (iPad için Üst düğme) birlikte basılı tutun. Apple logosunu gördüğünüzde düğmeleri bırakın.

Kısacası, herhangi bir iPhone veya iPad’de DFU modundan çıkmak için zorla yeniden başlatmayı kullanın.

Bu kadar!

Oturum kapatılıyor mu?/p>

iPhone veya iPad’inizde DFU moduna bu şekilde girebilirsiniz. iPhone’unuzda bir yıldırım kablosu logosu ve bir MacBook logosu görürseniz, bunun DFU modunda değil, Kurtarma modunda olduğunuzu unutmayın.

Bu farklı. DFU modunda, yalnızca bir seçeneğiniz vardır, o da iPhone’u geri yükle. Kurtarma Modunda iki seçenek göreceksiniz: iPhone’u güncelle ve iPhone’u geri yükle. Güncelleme işinize yararsa ve sorununuzu çözerse, DFU geri yüklemesine gerek yoktur. Çalışan cihazınızın keyfini çıkarın!

Herhangi bir sorunuz varsa, lütfen aşağıdaki yorumlarda bize sormaktan çekinmeyin.

Bu yazıları da okumak istersiniz:

Bunun gibi daha fazla web sitesi yayınlamalısın … Teşekkürler Selamlar

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*