BlackBerry, mesajlaşma patenti nedeniyle Facebook’a dava açtı; Facebook hasta yanığı ile yanıt veriyor

BlackBerry, mesajlaşma patenti nedeniyle Facebook’a dava açtı;  Facebook hasta yanığı ile yanıt veriyor

Çabuk. BlackBerry ve Facebook, görünüşe göre, Facebook’un sözde ihlal ettiği bir patent konusunda yıllar boyunca bir mücadele içindeydi. Bu mücadele görünüşte bugün tam bir kavgaya dönüştü.

BlackBerry, şirketin ihlal etmekle suçlandığı mesajlaşma ile ilgili bir patent nedeniyle Facebook’a dava açtı. Ayrıntılar şu anda yetersiz, ancak BlackBerry’nin BBM günlerinden beri elinde tuttuğu bir patent olması muhtemel. BlackBerry kaba bir genel bakış sunar:

“Davalılar, bir dizi yenilikçi güvenlik, kullanıcı arabirimi ve işlevsellik artırıcı özellikler kullanarak BlackBerry’nin yeniliklerini kullanan mobil mesajlaşma uygulamaları oluşturdular.”

Dava görünüşe göre sadece Facebook Messenger’ı değil, WhatsApp ve Instagram’ı da içeriyor.

Facebook’un tam olarak neyi ihlal edeceğinden emin değiliz, ancak Facebook’un davaya verdiği ilk yanıttan, BlackBerry’nin oldukça anlamsız pipetler peşinde olduğu anlaşılıyor.

İşte Facebook’un bunu nasıl söylediği:

“BlackBerry’nin kıyafeti, ne yazık ki mesajlaşma işinin mevcut durumunu yansıtıyor. Yenilik yapma çabalarından vazgeçen BlackBerry, şimdi diğerlerinin yeniliklerini vergilendirmeye çalışıyor. Savaşmak niyetindeyiz.”

Evet. İşin komik yanı, Facebook yanlış değil ve aynı zamanda tamamen doğru değil. BlackBerry’nin gerçekten isterlerse yenilik yapabileceğini biliyoruz, ancak yapmıyorlar. Ve belki de bu kötü bir şey değildir.

Eskiden olduğu gibi akıllı telefon donanım pazarında rekabet etmeleri onlar için karlı değil ve şirket yeni yazılım hizmetleri yaklaşımıyla doğru yöne doğru gidiyor gibi görünüyor. Ve çağdaş anlamda BBM’nin yeniliklerinden bahsediyor olsak bile, BBM’nin BlackBerry’yi popüler hale getiren mesajlaşma devrimini başlattığını inkar etmek mümkün değil.

Nitelikli bir ifade, bu değildi. BlackBerry’nin geçmişi ne olursa olsun, mesajlaşma dünyasında büyük ilerlemeler kaydeden rakipleri gördüler ve 2018’de sıradan teknoloji olarak kabul edebileceğimiz şeyin peşinden gitmek için çok önemli bir patent kullanıyorlarsa, Facebook saldırganlıklarında tamamen haklı. duruş. Daha fazla gerçek ortaya çıkana kadar her iki şekilde de yargıda bulunacağız.

üzerinden Reuters

| | |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*