Bu Nisan 2021’de Singapur’da görülecek en iyi sanat sergileri

Bu Nisan 2021’de Singapur’da görülecek en iyi sanat sergileri

SingapoRediscovers kuponlarını henüz kullanmamış olan 2,2 milyon Singapurludan biriyseniz, anlıyoruz.

Ne de olsa, kapılarını bize ücretsiz olarak açan Singapur çevresindeki birçok sanat alanını ziyaret etmelerine ihtiyacınız yok. En sevdiğimiz galerilerdeki bu ayın listesi, örneğin Bilim Merkezi veya Singapur Hayvanat Bahçesi’nde karşılaşabileceğiniz her şey kadar heyecan verici. Ve kesinlikle en az Amsterdamlı fotoğrafçı Ana茂s L贸pez’in ortak mynah kuşunun tarihine dalan sergisi “The Migrant”ın durumu kadar bilgilendirici.

Tarihten bahsetmişken, Asya Medeniyetleri Müzesi, atalarımızın dolaplarından bazı hazineler çıkardı ve şimdi Moda ve Tekstil Galerisi’nde sergileniyor. Sergiler, evet, Asyalıların bir zamanlar bir tişört ve bir eşofmandan daha abartılı topluluklar giydiği bir zaman olduğunu hatırlatıyor.

Sizi duygulandıracak bir diğer sergi ise Chlo毛 Manasseh’nin Art Porters Gallery’deki kişisel sergisi. Instagramlanabilir resimleri bize, bazılarımızın bir başka konaklama paketi için memnuniyetle bir bilet takas edeceği Fas vizyonunu gösteriyor.

Aşağıda, bu Nisan ayında Singapur’un sanat galerilerinde görülecek başka neler olduğunu keşfedin.

Başlık fotoğrafı: Chlo毛 Manasseh, Art Porters Gallery’nin izniyle “The Sound of Water”

Ev (veya İspanyolca’da “casa”) fikri, farklı insanlar için pek çok şey ifade edebilir. Bu, yeni kişisel sergisinde annesinin Fas mirasını keşfeden Londra doğumlu, Singapur merkezli güzel sanatçı Chlo毛 Manasseh için kesinlikle geçerli. Ve bunu, Yahudi folklorunu canlı resimlerine dahil ederek, Sefarad merceğinden yapıyor. Daha önce Facebook’un Singapur ofisi veya Raffles Hotel’deki başkanlık süitleri için yaptığı sanat eserleri gibi, Manasseh’in desenli resimleri de tam eve sığacak ve aslında duvar resimleri, katlanır paravanlar ve fayans enstalasyonları şeklinde geliyor.

(Fotoğraf: “Agam”, Chlo毛 Manasseh, Art Porters Gallery’nin izniyle)

Sanat koleksiyonculuğu yapmak istiyorsanız, SEA’nın yeni projesi Art Agenda ile başlayabilirsiniz. kriter vitrin. Her biri bir sanat eserinde dikkat etmeniz gereken şeyleri vurgulayan iki sergi oturumu içerecek: köken, durum, nadirlik ve daha fazlası. Tabii ki, sanat galerilerini iş yerine zevk için ziyaret ederseniz, Kassian Cephas, Chen Wen Hsi, Ahmad Osni Peii ve yerli ressam Ruben Pang gibi Güneydoğu Asyalı sanatçıların sergilenen eserlerinin tadını çıkarmaya devam edeceksiniz.

(Fotoğraf: Art Agenda, SEA)

Asya Medeniyetleri Müzesi, Moda ve Tekstil Galerisi’ni moda tarihi meraklılarının ağzından akan daha da fazla görülmemiş hazinelerle yeniledi. Bu kez eserler, müzenin 18. yüzyıldan 20. yüzyıla kadar Asya modasındaki trendleri inceleyen “Asya’da Moda” sergisini oluşturuyor. Tayland, Japonya ve Endonezya’da kraliyet mensuplarının giydiği gösterişli elbiselerden 1800’lere egemen olan Cava batik parçalarına kadar, atalarımızın gardıroplarında takdir edilecek çok şey olduğunu göreceksiniz.

(Fotoğraf kredisi: Asya Medeniyetler Müze)

Cuturi Galley başka bir grup sergisiyle geri döndü. Bu zaman, Transandantal özellikle figüratif resimlere ve insan formunun tasvirinin çağdaş sanat ortamında nasıl geliştiğine bakıyor. Sergi, Londra merkezli ressamlar Xu Yang ve Andrew Salgado gibi Barselona’nın Giorgio Celin’i gibi dünya çapında 14 sanatçının eserlerini sergileyecek. Tabii ki, karışımda bir avuç yerel isim var ve Aisha Rosli ve Marla Bendini de dahil olmak üzere beşiyle serginin açılış haftasonunda tanışacaksınız. LCV burada.

(Fotoğraf kredisi: Cuturi Galerisi)

Yüzeyde, Hollandalı fotoğrafçı Ana茂s L贸pez’in yeni multimedya serisi, Singapur’da yaşayan Javan mynah kuşuna bir övgü gibi görünebilir. Fakat göçmen aslında siyah kuşun Singapur’un hızlı kentleşmesi boyunca yaptığı yolculuğun izini sürüyor ve değerli bir kümes hayvanı olarak algılanmaktan pis bir haşere haline nasıl geldiğini anlatıyor. L贸pez, “Bu proje sadece çevremizle nasıl başa çıktığımızla değil, aynı zamanda ‘öteki’yle nasıl başa çıktığımızla da ilgili” dedi. “İdeal toplumu yaratırken kim dışlanıyor?”

(Fotoğraf: Ana 茂 s L 贸 pez, Objectif’in izniyle)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*