Bu siteden bilet sipariş ettiyseniz saldırıya uğrayan 26 milyon kişiden biri olabilirsiniz

Bu siteden bilet sipariş ettiyseniz saldırıya uğrayan 26 milyon kişiden biri olabilirsiniz

Eğlenmek için yaptığımız şeylerin çoğuna girmek için bilet gerekiyor. Bilet olmadan muhtemelen büyük konserlere, spor etkinliklerine, festivallere veya gösterilere katılamazsınız.

Teknolojinin getirdiği en iyi şeylerden biri, sadece telefonlarımızdan bilet satın almanızı değil, aynı zamanda saklamanızı da sağlayan uygulamalar olmuştur. Böylece evde kağıt biletimizi unutma endişesi yaşamayız, çünkü telefonumuz olduğu sürece içeri girebiliriz.

Ancak, internetle ilgili hemen hemen her şeyde olduğu gibi, telefonlarımızı kullanmanın ve tüm bilet işlemlerimizi çevrimiçi olarak gerçekleştirmenin birçok avantajı ve faydası olsa da, bilgisayar korsanları bir sorun olabilir. Hafta sonu boyunca, şu anda bir bilgisayar korsanının pisliğini temizleyen lider bir bilet sitesi öğrendik. Kim, burada okunabilecek her şey hakkında bazı düşüncelere sahipti.

Biletler için mi kullandın?

Hepsinin merkezinde, son derece kamu güvenliği sorununun ardından uğraşan Ticketfly var. Geçen hafta sistemlerinin saldırıya uğradığı öğrenildi ve hafta sonu 26 milyondan fazla kişinin kişisel bilgileri sızdırıldı.

Have I Been Pwned’ın kurucusu Troy Hunt’a göre kesin sayı 26.151.608’dir. Sızan veritabanlarını analiz ettikten ve çok sayıda benzersiz e-posta adresini keşfettikten sonra bu sonuca vardı.

Bilgisayar korsanı her kimse, Ticketfly veritabanı dosyalarını halka açık bir sunucuya gönderdi. Bilgiler isimleri, telefon numaralarını, ev ve fatura adreslerini içeriyordu ve hack, Brooklyn Bowl, Pearl Street Warehouse ve Lafayette Theatre’ı içeren web sitelerini de etkiledi.

Sızan dosyalarda kredi kartı bilgileri ve şifreler bulunamadı, ancak bilgisayar korsanı fidye talepleri karşılanmazsa bunu da paylaşmakla tehdit etti.

Ana şirketi Eventbrite olan Ticketfly olayı araştırıyor. Online olarak yayınlanan bir açıklamada, Ticketfly olanları kabul etti ve olanları araştırmak ve ele almak için üçüncü taraf adli tıp ve siber güvenlik uzmanlarıyla birlikte çalıştıklarını söyledi.

Ne yapmalıyım?

Ticketfly’ın mühendisleri sorunu hemen çözmeye başladı, ancak yeterince hızlı olmadıkları belliydi. Ve bunun bir daha olmasını önlemek için ellerinden geleni yapacak ve her şeyi normale döndürmeye çalışacak olsalar da, zarar çoktan verilmiştir.

Bu açıklamayı yayınladılar:

“Ticketfly hayranlarının adları, adresleri, e-postaları ve telefon numaraları da dahil olmak üzere bazı müşteri bilgilerinin olayın bir parçası olarak ele geçirildiğini öğrendik. Verilerinizin gizliliğine ve güvenliğine verdiğiniz önemi anlıyoruz ve herhangi bir şeyden dolayı derin üzüntü duyuyoruz. yetkisiz erişim. Bunu çok ciddiye aldığımızdan ve uygun şekilde güncellemeler sağlamaya karar verdiğimizden emin olabilirsiniz.”

Böyle bir şeyle uğraşmak zorunda kalan ilk şirket değiller ve kesinlikle son olmayacaklar. Bununla birlikte, Ticketfly’ın yapması gereken bazı işler var.

Kredi kartı bilgileri ve ilk sızıntının bir parçası olmamasına rağmen, bilgisayar korsanının bunlara erişimi olduğunu iddia ettiği göz önüne alındığında, kartlarınızı iptal edip yenilerini almanın iyi bir fikir olduğu anlamına gelir.

Aynı şey parolalar için de geçerlidir, çünkü bilgisayar korsanı, serbest bırakılmamış olsalar bile parolalara sahip olabilir.

Etkilenen mekanlardan herhangi birinde gerçekleşecek etkinlikler için herhangi bir Ticketfly biletiniz varsa veya yalnızca bu mekanlardan satın aldığınız biletler için endişeleniyorsanız, korkmayın çünkü bunlar hala geçerli. Hesabınızı ve şifrenizi sıfırladığınızda, daha önce satın aldığınız tüm biletlere erişebilecek ve bunları normal şekilde kullanmanıza izin vereceksiniz.

İhlal değil, ancak Facebook verilerinizi 60’tan fazla şirkete verdi

The New York Times (NYT) tarafından hazırlanan yeni bir rapor, Facebook’u kullanıcılarının güvenini bir kez daha ihlal etmekle suçluyor. Facebook’un birkaç yıldır 60’tan fazla şirketle veri paylaşım anlaşmasına sahip olduğuna ve çoğunun hala yürürlükte olduğuna dikkat çekiyor. Bunun hakkında daha fazla okumak için buraya tıkla.

Kaynak: Engadget

Daha:

Paranızı kriptoya kaybetmek istemiyor musunuz? Yeni e-Kitabım “Kripto Para Birimi 101″e göz atın. Satın alma, satma, madencilik ve daha pek çok konuda size yol gösteriyorum!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*