Bu üç kullanışlı Android 11 özelliği tüm akıllı telefonlarda bulunmayabilir

Bu üç kullanışlı Android 11 özelliği tüm akıllı telefonlarda bulunmayabilir

İhtiyacınız olan tüm KARA CUMA FIRSATLARI!

Okuyucu destekliyiz. Dış bağlantılar bize komisyon kazandırabilir.

Google’ın, OEM’lere, Android Açık Kaynak Projesi’ne dayanan özel görünümleriyle zorunlu olarak sunmaları gereken yeni bir Android yapısıyla gelen özellikleri ve hangilerini atlamayı seçebileceklerini söylemenin kendi yolu vardır. Bu kurallar Android Uyumluluk Tanımı Belgesinde (CDD) derlenmiştir.

Yeni özelliklerin uygulanması, “ZORUNLU”, “ZORUNLUĞU”, “GEREKLİ”, ” YAPILMAMALIDIR”, ” YAPILMAMALIDIR”, “GELİLİR”, “GÖSTERİLMEMELİ”, “OLABİLİR”, “ÖNERİLİR” ve “İSTEĞE BAĞLI.” Şimdi, Google Android 11 CDD’sini piyasaya sürmedi, ancak sızdırılmış bir yayın öncesi kopyası, Android 11’in güç menüsündeki Cihaz Kontrollerinin, bildirim konuşmalarının ve cihazdaki kimlik bilgilerinin tüm cihazlara gelmeyebileceğini gösteriyor.

Google, güç menüsündeki yeni Cihaz Kontrolü arayüzü için “ZORUNLU” gerekliliğini kaldırdı; bu, OEM’lerin bunu görmezden gelmeyi ve Android 11 tabanlı dış görünümlerini bu özellik olmadan göndermeyi seçebilecekleri anlamına geliyor. Benzer şekilde, Google da teklif vermek isterlerse bunu OEM’lere bırakıyor. bildirim konuşmaları (mesajlaşma uygulamalarından gelen bildirimleri gruplandırın ve bildirim gölgesinde ayrı olarak gösterin) ve Kimlik Bilgileri (kullanıcıların ehliyet gibi kimlik belgelerini telefonlarında güvenli bir şekilde saklamasını sağlar) ilgili Android 11 güncellemeleri ile.

Bunun nasıl olabileceği hakkında daha fazla bilgiyi XDA-Developers Genel Yayın Yönetmeni Mishaal Rahman’ın özel raporunda okuyabilirsiniz (@MishaalRahman) Burada.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*