Burberry F/W 2021 toynaklı botlardan yeni Pocket Bag’e kadar öne çıkan özellikler

Burberry F/W 2021 toynaklı botlardan yeni Pocket Bag’e kadar öne çıkan özellikler

Diğer birçok moda markası gibi Burberry de bu sezon farklı şeyler yapmaya karar verdi.

Yaratıcı yönetmen Riccardo Tisci, İngiliz markasına katıldığından beri ilk kez erkek giyim koleksiyonunu tek başına sunmayı seçti. Bu bir rahatlama: Hem erkek hem de kadın koleksiyonlarını birleştiren önceki Burberry şovları, genellikle yüzün üzerinde görünümü kapsıyordu.

Burberry’nin Twitch ve Instagram’da canlı yayınlanan Sonbahar/Kış 2021 şovu için bu sayı azaldı ve Tisci’nin yaratıcı vizyonu onunla keskinleşti. Tasarımcı, “İfade özgürlüğünü kutlamak istedim” dedi. “İçeride kapalıyken, birlikte olduğumuzda ortaya çıkan yaratıcılığın düşüncesiyle beslenen dış mekanı ve güzelliğini hayal ettim.”

Gösteri gerçekten de içeride, Burberry’nin Regent Street amiral gemisinde kuruldu. Tisci’nin mekan seçimi sadece estetik değildi; o da tarihiydi. “20. yüzyılda mağaza, yeni neslin sanatlarını ve el sanatlarını sergilemeye davet edildiği bir galeriydi, ki bunu harika buldum” dedi ve sanatçıların ve tasarımcıların el yapımı el sanatlarını ve zanaatkarlık tekniklerini savunan İngiliz hareketine atıfta bulundu. sanayi devrimine tepki.

Tüm bunlar, bugüne kadarki en uyumlu Burberry koleksiyonuna ilham kaynağı oldu ve karışıma Givenchy günlerinden tonlarca Tisci imzası eklendi. Aşağıda, gösteriden öne çıkanlara bir göz atıyoruz.

Fark etmediyseniz, hayvanlar her zaman Burberry koleksiyonlarına giriyor. Markanın logosunun kendisinde at üzerinde bir şövalye bulunurken, kurucusu Thomas Burberry’nin aile armasının üzerinde bir tek boynuzlu at vardı. Tisci, İngiliz markasının Animalia ile olan ilişkisini sadık bir şekilde koruyarak inek baskılı tişörtlerden Dalmation noktalı topuklu ayakkabılara kadar her şeyi yarattı. (Tisci’nin bize ünlü Bambi tişörtünü ve Rottweiler sweatshirt’ünü verdiği Givenchy’de faunaya olan hayranlığını zaten dile getirdiğini hatırlayabilirsiniz.)

F/W 2021 için, Burberry’nin Animal Kingdom teması, kutulu, yakalı gömleklerde görülen vizon ve tilki kürkünün fotoğraf baskılarının yanı sıra geyik benzeri kulakları dışarı fırlayan örme bereler tarafından eve götürüldü. Ve Margiela Tabi botlarına para kazandırmak için, Tisci ayrıca geyik toynaklarına benzeyen tabanlı bir dizi bot ve spor ayakkabı tasarladı.

Geçmiş Burberry koleksiyonları Boy and the Gentleman gibi arketipsel karakterleri giydirmeye hizmet ederken, Tisci’nin son teklifleri açıkça hayranları için tasarlandı. Hayranı Kanye West’in 2010’ların başında spor yaptığı imzası olan erkek silüeti tepeden tırnağa yeniden yaratıldı: üniversite ceketleri ve yıldızlarla süslenmiş kutulu grafik tişörtler, etekler üzerine katmanlı ve deri çorap çizmeler vardı. Kazanan bir formül iki kez çalışabilir mi? Hedi Slimane hala bunun cevabını bulmaya çalışıyor.

Harika dış mekanları keşfetme ruhuyla Tisci, Burberry’nin sevilen Cep Çantası’nın yeni, pratik stillerini tanıttı. Bu sezon gezginler için tasarlanmış deri bel çantaları ve sırt çantaları vardı; ikincisi, ekstra bagajı yerleştirmek için battaniye askıları ve hatta bir şemsiye ile geldi.

F/W 2021 fuarında ayrıca yeni bir Burberry çantası da tanıtıldı: yeniden yapılandırılmış bir kayışa sahip, doğa yürüyüşünden ilham alan süper boy bir postacı çantası. Henüz bir adı yok ama şüphesiz Cep Çantası kadar büyük olacak. Modeller podyumda suni kürk, deri ve her yerde bulunan Thomas Burberry monogram baskılı versiyonlarını sergiledi.

Bu sezon, Burberry’nin klasik trençkotları, eşarp kemerlerle zarif bir şekilde bağlandı ve püsküllü manşetler, koleksiyonun özgür ruhlu havasını selamladı. Daha da şaşırtıcı bir şekilde, Tisci ayrıca bir süveterin V yakasıyla yakasız olarak gelen bir trençkot da tanıttı.

Başlık fotoğrafı: Burberry

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*