Canlı Fotoğraflar, iPhone 6s’te düşük ışıkta fotoğraf kalitesini düşürüyor

Canlı Fotoğraflar, iPhone 6s’te düşük ışıkta fotoğraf kalitesini düşürüyor

Canlı Fotoğraflar, fotoğraf çekilmeden önce ve sonra kısa bir video kaydeden iPhone 6s ve 6s Plus’taki en yeni özelliktir. Bu bazı unutulmaz anlar için yapar. Ancak, internette dolaşan tartışmalara göre, Live Photos’u açmanın düşük ışıklı fotoğrafları daha koyu göründükçe etkilediği görülüyor.

Bunun nedeni, Live Photo etkinleştirildiğinde kameranın bir video kaydetmesi ve ardından tekrar video kaydetmeye dönmeden önce bir fotoğraf çekmesi gibi görünüyor. Bunun arasında, pozun değişmesi gerekir, bu da Live Photos’un açık olmadığı duruma göre daha hafif bir loş fotoğrafla sonuçlanır. Live Photos’u kapatmak, karanlık koşullarda daha fazla ışık yakalamak için önemli olan daha düşük deklanşör hızına olanak tanır. Ayrıca, fotoğraf ve video çekimi için aynı ortamda pozlama değerleri normalde farklıdır, bu nedenle bazı kullanıcıların dikkat çekmesine neden olan şey belki de bu ayardır.

Reddit’teki birçok kullanıcı bu deneyimi paylaştı ve 9to5Mac ayrıca bunun olduğunu bildirdi. Şimdilik, düşük ışıkta fotoğrafçılık sırasında daha fazla parazit ve daha az ayrıntı gördüğünüzü düşünüyorsanız, herhangi bir gelişme olup olmadığını görmek için Live Photos’u kapatmayı deneyin. Vizör bir fark göstermeyebilir, bu yüzden onları çektikten sonra Fotoğraflar uygulamasında karşılaştırın.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*