Chinatown Complex dezenfeksiyonun ardından yeniden açılıyor; az ziyaretçi, çoğu tezgah kapalı, Tüketici Haberleri ve En Çok Okunan Haberler

Chinatown Complex dezenfeksiyonun ardından yeniden açılıyor;  az ziyaretçi, çoğu tezgah kapalı, Tüketici Haberleri ve En Çok Okunan Haberler

SİNGAPUR – Chinatown Kompleksi’nde 16 Eylül Perşembe sabahı, 3 günlük bir kapanışın ardından yeniden açıldıktan sonra çoğu tezgah kapalı kaldı ve ziyaretçiler seyrekti.

700 tezgahın bulunduğu kompleks, 66 Covid-19 vakasının orada bir kümeye bağlanmasından sonra temizlik ve dezenfeksiyon için Pazar günü öğleden sonra 3’ten Çarşamba günü 23:59’a kadar kapatıldı.

Küme o zamandan beri Çarşamba günü itibarıyla 197 vakaya ulaştı ve bunların çoğu tezgahtar ve tesiste çalışan asistanlardan oluşuyor.

Yaşlıların arkadaşlarıyla buluştuğu popüler bir uğrak olan yemek merkezi, The Straits Times sabah 10’dan öğleden sonraya kadar ziyaret ettiğinde hayalet bir kasabaydı.

260 yiyecek tezgahından sadece 10’u iş için açıktı ve neredeyse hiç kimse yemek yemiyordu.

İşe yeniden başlayan birkaç tezgah, yaya sayısında yüzde 80 ila yüzde 90’lık bir düşüş olduğunu ve yemek merkezinin geçen yılki devre kesiciden bu yana “en sessiz” olduğunu söyledi.

Knight’s Kitchen’da, yemek merkezinin bir köşesine gizlenmiş bir Hint yemeği tezgahının sahibi Bay St Knight, sabah 8 ile 13:30 arasında sadece sekiz paket briyani sattığını söyledi.

Tipik bir günde, o zaman içinde yaklaşık 100 paket satabilirdi.

ST yaklaştığında 56 yaşındaki adam umutsuzca tezgahının önünde oturuyordu.

Bu ay 600 doları ahır kiralamaktan endişe ediyor.” İnsanlar Covid-19 vakaları nedeniyle buraya gelmeye korkuyor ama ben hala ailemi beslemem gerektiği için açıp satmaya çalışıyorum” dedi.

Yeap Seng Handmade’de 68 yaşındaki Madam Lee olarak tanınmak isteyen durak operatörü Pau Tim, sabah 6.30’da açıldığından beri 20’den az kişinin standını ziyaret ettiğini ve öğle yemeği saatinde bile kalabalığın kalkmadığını söyledi. yaklaştı.

“Normalde, bu zamana kadar çoğu mal tükenirdi, ancak bugün tek bir pau satın alınmadı” dedi.

Kovid-19’a yakalanmaktan çok, kötü işler hakkında endişeleniyor.

“Aşı oldum, yani sorun değil… İnsanların geri gelmeyeceğinden daha çok korkuyorum” dedi.

Jalan Besar belediye meclisi, kapanış dönemi için Chinatown Kompleksi’nde hizmet ve koruma ücretlerinden ve geçici mesleki lisans ücretlerinden feragat ederek ahır sahiplerine yardımcı olacağını söyledi.

Sözcü, sorulara yanıt olarak şunları söyledi: “Pay sahipleri herhangi bir yardıma ihtiyaç duyarlarsa, belediye meclisine başvurabilirler ve biz de ona göre yardım edeceğiz.”

Lokantaların olmayışı nedeniyle temizlikçiler yemek merkezinin etrafında yapacak fazla bir şey olmadan oturuyorlardı.

50 yaşındaki Bayan Chiu Yi Feng, Mandarin dilinde şunları söyledi: “Tepsi iade arabası normalde ağzına kadar doldurulur ama bugün çok boş. Yapabileceğimiz tek şey masaları silmek.”

70 yaşındaki emekli işadamı Jeffrey Ang, bölgede yaşayan ve virüse yakalandıkları için evlerinden çıkamayan yaşlılar için yiyecek götürmek için yemek merkezindeydi.

“Yiyecek alıp gideceğim, burada fazla vakit geçirmesem iyi olur,” dedi.

Yiyecek merkezinin altındaki katta giysi, ayakkabı ve oyuncak satan tezgah sahipleri de gaddardı.

Çocuk oyuncakları satan bir dükkânı işleten 70 yaşındaki Madam Hu Yi Ling, işler düzelmediği takdirde önümüzdeki aylarda dükkânı kapatabileceğini söyledi.

Mandarin dilinde “Salgının vurduğu geçen yıldan beri zarar ediyorum” dedi. “Şimdi, 850 doları kira ve elektrik faturasını karşılamak bile zor.”

Sadece Bay Ong olarak tanınmak isteyen bir ayakkabı dükkanı sahibi, müşterilerin geri dönmesinin en az birkaç hafta süreceğini söyledi.

68 yaşındaki “Aslında burası güvenli çünkü burayı dezenfekte ettiler ve etrafta pek fazla insan yok. Geri dönenlerin virüs testi negatif çıktı” dedi.

Chinatown Kompleksi’nin bodrum katındaki ıslak pazar, yalnızca birkaç satıcıyla zar zor açıktı.

Sadece Mary olarak tanınmak isteyen Lai Lai Fruits Stall’ın sahibi, satılmayan ürün bozulunca işe geri döndüğünü söyledi.

“Stokları temizlemek için her şeyi indirimli olarak satıyoruz, ancak yine de zor. Sabah 6’dan öğlene kadar sadece 10$ değerinde meyve sattım” dedi.

Abone girişlerinde bazı sorunlar yaşıyoruz ve verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz. Biz sorunları çözene kadar abonelerin ST Digital makalelerine erişmek için oturum açmasına gerek yoktur. Ancak PDF’lerimiz için hala bir oturum açma gereklidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*