Chuwi şimdi MacBook Air klonu LapBook Air ile hazır

Chuwi şimdi MacBook Air klonu LapBook Air ile hazır

Microsoft dün Windows 10 Mobile için Build 15235’i Fast Ring’de Windows Insiders’a yayımladı. Bu Yapı, Microsoft’un özellikle Mobile OS için başlattığı feature_2 dalından geliyor. Windows 10 Mobile Fall Creators Update, yapı 15235 ile ilk yeni özelliği aldı. yeni özellik oldukça temiz ve gerçekten iyi çalışıyor. Güncelleme ayrıca bazı hata düzeltmeleri de getirdi, tam değişiklik günlüğünü buradan okuyabilirsiniz.

Ancak yeni özellik yalnızca Continuum desteğine sahip seçili Windows Telefonlarında kullanılabilir. Continuum’u desteklenmeyen telefonlarda etkinleştirme yöntemini buradan öğrenirsiniz.

Microsoft’un bu yapıyla Windows10 Mobile’ın Süreklilik Moduna yeni bir değişiklik eklemesi herkesi şaşırttı. Microsoft, Windows 10 Mobile’da Continuum için portre modu desteğini tanıttı. Portre modunun eklenmesiyle sürekli ekranda farkı görebilirsiniz.

Şimdi bu portre modunu etkinleştirmek için önce cihazınızda Ayarlar > Sistem > Ekran’a gitmeli ve ekran yönünü “Portre” olarak değiştirmeli ve uygula’ya basıp telefonunuzu dock üzerinden sürekli modda bağlamalısınız. Continuum için görüntüleme modunu her değiştirdiğinizde, telefonunuz sizden süreklilik modunun bağlantısını kesmenizi ve yeniden bağlamanızı isteyecektir.

Microsoft ayrıca değişiklik günlüğünde telefonunuzun siz uyguladıktan sonra yönü hatırlayacağından bahsetmiştir. Böylece aynı işlemi tekrar yapmanıza gerek kalmaz. Microsoft ayrıca iyileştirmelerle PC’ler için bir güncelleme yayınlamıştı. Microsoft’un bu özelliği Mobile OS Continuum moduna eklediğini görmek güzel. Microsoft, telefonlar için CShell’i duyurduklarında birçok özellik ile Continuum2.0’ı getirecek.

Chuwi, gerçekten iyi görünümlü daha ucuz premium PC’ler üreten popüler bir Çinli OEM. Birkaç ay önce SurBook adını verdikleri cihazla Microsoft’un Surface Pro 4 ve Apple iPad Pro’larına ekonomik bir alternatif oluşturmak için Indiegogo kitle fonlaması kampanyası başlatmışlardı.

Şimdi Apple MacBook Air klonu olan ve ona “LapBook Air” adını veren yeni bir cihaz buldular. Chuwi, bu dizüstü bilgisayarı şu ana kadar yaptıkları en iyi dizüstü bilgisayar olarak görüyor. Aşağıdaki görselde cihazı görebilirsiniz.

Dizüstü bilgisayar, LapBook Air’e çok benziyor ve en ince noktasında yaklaşık 6 mm inceliğinde. LapBook Air, 14.1 inçlik bir ekran ve yalnızca 1,3 kg ağırlığında. Ayrıca 3,5 mm kulaklık jakı ile birlikte iki USB 3.0 bağlantı noktasına sahiptir. Windows 10 işletim sistemi tarafından desteklenmektedir.

30.000$’lık bir hedefle başlayan SurBook kampanyası, başlangıçtaki hedeflerinden yaklaşık %2640 daha fazla olan yaklaşık 865.323$’lık bir fon topladı. SurBook finansman kampanyaları büyük bir hit oldu ve yakında nihai ürünü göndermeye başlayacaklar. Bakalım Chuwi’nin yeni LapBook Air’leri bize neler sunmuş.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*