Cisco, Cius Tablet adlı Android Destekli Tabletlerini Duyurdu

Cisco, Cius Tablet adlı Android Destekli Tabletlerini Duyurdu

İPad’in piyasaya sürülmesinden sonra Google, Android’de çalışacak bir tablet sürümünü duyurdu. JooJoo ve WePad gibi diğer tabletler de piyasaya sürüldü, ancak bu kadar popülerlik kazanmadılar. Şimdi Cisco, Android’i de çalıştıracak tablet sürümlerini duyurdu. Bu 7 inçlik bir tablet olacak ve adı Cisco Cius Tablet olacak.

Bu tablet, “temel iş uygulamalarına ve teknolojilerine erişim sunan ultra taşınabilir, mobil işbirliği iş tableti olacaktır. Tablet, HD video konferans desteği ile Cisco’nun telepresence teknolojisine tam destek sağlayacaktır. 802.11a/b/g/’ye sahip olacaktır. n Wi-Fi, 3G/4G veri ve sanal masaüstü istemcisi için Bluetooth 3.0 desteği ve Bluetooth, USB çevre birimi desteği ve bir ahize seçeneği içeren ses istasyonuna sahip olacaktır.

Cisco Cius tablet açıkça kurumsal dünyayı hedefliyor ve Google’ın piyasaya süreceği ve Android işletim sistemine sahip olacak tabletten farklı. Bazıları Apple’ın iPad’e kamera koymayarak bu numarayı kaçırdığını söyleyebilir, ancak dürüst olmak gerekirse iPad’in işlevleri ve bu Cisco tablet tamamen farklı görünüyor. Cisco, 2011’in ilk çeyreğinde Cisco Cius Tablet’i piyasaya sürmeye başlayacak.

Uygulama yetenekleri:

Cius tabletin öne çıkan özellikleri:

[via androidandme]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*