Çocuğunuz için iPhone veya iPad’de İletişim Sınırları Nasıl Belirlenir

Çocuğunuz için iPhone veya iPad’de İletişim Sınırları Nasıl Belirlenir

iOS 13.3 veya sonraki sürümlerde Apple, Ekran Süresi seçeneklerine, ebeveynlerin çocuklarının kimi arayabileceğini veya mesaj atabileceğini kısıtlamasına izin veren yeni İletişim Sınırları ekler. Bunun arkasındaki birincil neden, çocukları aşırı akıllı telefon kullanımından vazgeçirmek ve üretkenliği artırın. Çocuğunuz için iletişim limiti ayarlamak için aşağıdaki adımları izleyin.

İletişim Limitlerini ayarlamaya başlamadan önce, doğrudan çocuğunuzun cihazında Ekran Süresini açmanız önemlidir. Ayrıca Aile Paylaşımı aracılığıyla da ayarlayabilirsiniz.

Bu kadar. Çocuğunuzun iPhone veya iPad’inde Ekran Süresini başarıyla etkinleştirdiniz (yukarıdaki en sağdaki resme bakın). Şimdi arama ve metin kısıtlamalarını ayarlayalım!

İletişim sınırları Telefon aramaları, FaceTime aramaları, Mesajlar ve iCloud kişileri içindir. İletişim sınırlarını belirlemenin iki yolu vardır.

İletişim sınırlarını kaldırmak için Ayarlar uygulamasını açın 鈫 Ekran Süresi 鈫 üzerine dokunun Ekran süresini kapat Bu özelliği tamamen devre dışı bırakmak için. Veya yukarıdaki 3. adımda ‘Herkes.’

Ayrıca, geçişi kapatırsanız Kişi Düzenlemeye İzin Ver, çocuğunuzun kişilerini düzenlemesine izin verilmeyecek.

Kapalı Kalma Süresi sırasında iletişim sınırlarını devre dışı bırakmak için Ekran Süresini kapatabilir veya yukarıdaki 3. adımda ‘Herkes’i seçebilirsiniz.

Önemli notlar:

Oturumu kapatma

Çocuğunuzun iOS veya iPadOS cihazında arama ve mesaj (iletişim) sınırlarını bu şekilde ayarlayabilirsiniz. Onları iMessage’dan çıkmaya ve dijital dünyanın dışında başka bir şey yaparak zaman geçirmeye teşvik ederek (zorlayarak) refahlarını sağlayacaktır!

Sonunda, iOS 13 ve iOS 14’te birkaç seçeneğin farklı şekilde yeniden adlandırılabileceğini, ancak aynı şeyi yaptıklarını lütfen unutmayın.

SONRAKİ OKUYUN:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*