Çok uzun ve tüm Phan’lara teşekkürler

Çok uzun ve tüm Phan’lara teşekkürler

Bir Google yazarı olarak ilk resmi görevimin üzerinden neredeyse tam dört yıl geçti. O zaman, haber makaleleri, ipuçları ve püf noktaları kılavuzları, telefon incelemeleri ve sadece saçma sapan şeyler içeren binlerce yazı yazdım. Ayrıca sayısız video ve podcast bölümünde yüzümü kameranın önünde gördüm. Tüm bu işten zevk aldım, ama tüm güzel şeylerin bir sonu var. Bugün Google’deki son günüm.

Bu fırsatı kullanarak en sevdiğim parçaları anmak, Android’in ne kadar değiştiğine bakmak ve teşekkür etmek istiyorum.

Tanıştığınız 5 Android Kullanıcısı Türü

Bu makale, Rob’un Android Forumlarındaki sayısız “Ana ekranınızı paylaşın” dizisi hakkında bir şeyler yazma önerisiyle başladı. Ana ekranları farklı Android kullanıcıları için kategorilere ayırmanın eğlenceli olacağını düşündüm. Oradan, daha da aptalca olmaya devam etti. Her kullanıcıya sadece eğlence için bir takma ad, McDonald’s siparişi ve favori içeceği vermeye karar verdim.

Okuyucular makaleye hemen olumlu yanıt verdi. Twitter, ana ekranlarını paylaşan ve türlerini bildiren insanlardan gelen tweetlerle patlamaya başladı. Rob’un gönderi yayınlandıktan sonra bana makalenin aklındaki gibi olmadığına dair bir şeyler söylediğini hatırlıyorum ama hoşuna gitti. Bu yüzden benim favorim. Temel bir fikir alabildim ve ona kendi yaratıcı yorumumu koyabildim.

Fantazi Favoriler

Phan Favs, okuyucuların favori uygulamalarına oy vermelerine olanak tanıyan, başlattığım bir seriydi. Bir sürü “En İyi Uygulamalar” listesi yazdık ve okuyucular her zaman sıralamalarımızla aynı fikirde değil. Bu, okuyucuların karar vermesi için bir yoldu. Bunları bir araya getirirken ve oyları sayarken çok eğlendim. Toplulukla etkileşim kurmak her zaman eğlencelidir.

Android Wear’a bir telefon gibi davranmayı bırakmanın zamanı geldi

Bu makale beni biraz üzüyor çünkü Google’ın Android Wear ile yolunu gerçekten kaybettiğini hissediyorum. Bildirimler ve gözden geçirilebilir bilgiler için oldukça basit bir arayüz olarak başladı. Google, saatleri daha çok saat gibi hissettirmek için tüm bu yönergelere sahipti, ancak insanlar yalnızca telefonları bileklerine takmak istedi. Bu yüzden Pebble’a geçtim. Bu yazı için çektiğim fotoğrafı da çok beğendim.

HTC One Remix İnceleme

Google’deki ilk incelemem, HTC One Remix, Verizon versiyonu HTC Bir Mini 2. Bu telefonla ilgili özel bir şey yok, ancak aldığım için şanslı olduğum birçok inceleme biriminin ilkiydi. Aslında bu telefona sahibim çünkü yanlışlıkla düşürdüm ve inceleme başladıktan kısa bir süre sonra ekranı kırdım. Google için aldığım ilk telefon ve onu kırdım. Neyse ki, takip eden telefonlarda çok daha dikkatliydim.

Haftanın En İyi 5 Uygulaması ve Oyunu

Google’deki çoğu işim uygulamalar ve oyunlarla ilgiliydi. “En İyi Uygulamalar”ın çoğunluğunu ben yaptım. [BLANK]” listeleri, Ayın En İyi Uygulamaları, uygulama incelemeleri ve YouTube’daki haftalık 5 En İyi Uygulama videosu. Bunlar yapmayı en sevdiğim şeylerden bazılarıydı. Haftalık uygulama videoları eğlenceliydi ve yorumlar her zaman olumluydu.

Videolardan bahsetmişken, birçoğunu Google için yaptım. Yapacağımı düşündüğümden çok daha fazla. Neverstill için çalışmaya ilk başladığımda videolarda pek iyi değildim. Yıllar geçtikçe ne kadar rahatladığımı görmek inanılmaz.

İşte yaptığım ilk video:

İşte Google için yaptığım son videolardan biri:

Bu aynı adam mı? İşte diğer favori videolarımdan birkaçı.

Android son dört yılda çok değişti. Google’e başladığımda günlük şoförüm Nexus 5. Android tabletler için hala heyecanlıydım. Akıllı saatler yeni başlıyordu. Android O, on yıl uzaktaymış gibi görünüyordu. Bir telefonun kulaklık jakı yoksa, varlığına gülüp geçilirdi. Başka bir zamandı.

Yıllar içinde değişmeyen bir şey var: Android kullanıcılarının platforma duydukları tutku. Google okuyucularıyla etkileşim kurmak her zaman bir zevk olmuştur (tartışmalara girdiğimizde bile). Kimse içeriği umursamıyorsa, bunları yazmanın bir anlamı yok. Yıllardır yazılarımı okuyan ve videolarımı izleyen herkese teşekkür etmek istiyorum. Bunu çok takdir ediyorum.

Teşekkürler

Son olarak, Neverstill Media ekibine teşekkür etmem gerekiyor. 6 yıl önce Rob beni Windows Phone’lar hakkında yazmam için tuttuğunda hayatım değişti. Burada geçirdiğim zamana bakıyorum ve ne kadar şanslı olduğumu anlıyorum. Çok şey öğrendim ve çok unutulmaz anılar biriktirdim. Bana bir şans verdiği için hepsini Rob’a borçluyum. Ona ne kadar teşekkür etsem azdır.

Ve takım arkadaşlarımın geri kalanı için, kıçı tekmelemeye ve işinizi yapmaya devam edin. Google’de inanılmaz yetenekli bir yazar ve geliştirici kadromuz var. Hepinizi tanımaktan ve iyi arkadaş olmaktan keyif aldım. Size gelecekte en iyisini diliyorum. Herşey için teşekkürler.

Bana gelince, Yönetici Editör olacağım XDA-Developers’a gidiyorum. Beni takip etmekle ilgileniyorsanız, en çok üzerinde aktifim Twitter (@tallsmo). Çalışmamı okuduğunuz ve izlediğiniz için tekrar teşekkürler! Sonsuza Kadar Android!

| | |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*