Covid-19’dan ölen MacPherson doktoru kibardı, muhtaç hastalara yardım etmek için ücretleri düşük tuttu, Health News & Top Stories

Covid-19’dan ölen MacPherson doktoru kibardı, muhtaç hastalara yardım etmek için ücretleri düşük tuttu, Health News & Top Stories

SİNGAPUR – MacPherson’daki bir klinikte hafta sonu Covid-19’dan ölen bir aile hekimi, bölgedeki muhtaçlara yardım etmek için ücretlerini kasten düşük tutan nazik, sevecen bir doktor olarak hatırlandı.

11 Ekim Pazartesi günü sosyal medyada ve buradaki çeşitli doktorlar arasında dolaşan bir mesaj, Hosanna Tıp Merkezi’nden Dr Raymond Yuen’in virüsle savaştıktan sonra Tan Tock Seng Hastanesinde öldüğünü söyledi.

Mesaj hakkında sorulan Sağlık Bakanlığı (SB) Pazartesi gecesi 65 yaşındaki Dr Yuen’in 9 Ekim’de Covid-19’dan öldüğünü söyledi. bir Covid-19 hastası.

Yerel medya kuruluşu 8world, bir klinik personelinin Dr Yuen’in virüsü bir hastadan kapmış olabileceğini söylediğini bildirmişti.

Sağlık Bakanlığı, Dr Yuen’in kliniğinin ne Halk Sağlığına Hazırlık Kliniği ne de Swab-ve-Ev-Gönder Kliniği olmadığını ve kliniğinin yakın zamanda herhangi bir Covid-19 hastası gördüğüne dair herhangi bir kayıt bulunmadığını söyledi.

Dr Yuen’in mRNA olmayan bir aşı ile Covid-19’a karşı kısmen aşılandığını ve bilinen bir tıbbi durumu olmadığını ekledi.

The Straits Times’ın gün boyunca kliniğe yaptığı aramalar cevapsız kaldı, ancak ST, Dr Yuen’in Pazar günü uyandığını anlıyor.

Hong Kong’da doğup daha sonra burada vatandaş olan Dr Yuen, 1987’de Hong Kong Üniversitesi’nden mezun oldu ve 1990’da Singapur’a geldi. 1992’de Ulusal Singapur Üniversitesi’nden Tıp Yüksek Lisansını aldı.

1990’ların başında Dr Yuen ile bir klinikte çalışan bir pratisyen hekim olan Dr Lee Pheng Soon, ST’ye Dr Yuen’in “yumuşak konuşan ama çok arkadaş canlısı bir insan” olduğunu söyledi.

Şunları hatırlıyordu: “Ekstra bir şeye ihtiyacı olan insanlara yardım etmek için elinden geleni yapardı. Endişeli, hastalıklarını anlamayan ya da sadece ekstra ilgiye ihtiyacı olan hastalara fazladan zaman verirdi.

“Hastalarından bazılarının onu nezaketinden dolayı sevdiğini söylemek abartı olmaz. Klinikten ayrıldıktan yıllar sonra bile… hastalar hala onu sorar ve en iyi dileklerini iletmemizi isterlerdi.”

Dr Lee, “Yardıma ihtiyacı olan insanlara ulaşır ve onlara yardım etmek için elinden geleni yapardı” diye ekledi.

Pazartesi sabahı, MacPherson Milletvekili Tin Pei Ling, bölgede ölen bir pratisyen hekim hakkında bir Facebook gönderisi yayınladı.

Şöyle yazdı: “MacPherson’daki topluluğumuz için yaptığı harika şeyleri, onu kliniğinde gören sakinlerden öğrendim.

“Sıcakkanlı doktorun kliniğe yaptığı ziyaretleri nasıl daha az korkutucu hale getirdiğini paylaştılar. Küçük konuşmadan ve onun çok tutkulu olduğu sağlıklı ve bütünsel bir yaşam tarzına öncülük etme ipuçlarından keyif aldılar. Sakinler, onun bunu samimiyetinden ve ilgisinden dolayı yaptığını biliyorlardı. onların esenliği. Hastalarının çoğu onunla arkadaş oldu.”

Haberlerden “çok üzüldüğünü” ekleyerek, Dr Yuen’in daha savunmasız sakinleri tıbbi bakım aramaya teşvik etmek için muayene ücretlerini düşük tuttuğunu kaydetti.

“Birçoğumuz onun topluma olan iyi niyetinden etkilendik. Düşüncelerimiz ailesiyle birlikte. Ailenin kederin üstesinden gelecek gücü bulacağını içtenlikle umuyorum” dedi.

Dr Yuen, 2005 yılında yabancı hizmetçisine gösterdiği cömertlik nedeniyle de haberlerde yer aldı.

Sri Lanka’daki ailesinin bir yıllık evinin kirasını ödemek ve 2004 tsunamisinde evi ve okulu yıkıldıktan sonra kızını Singapur’a uçurmak gibi ona bakmak için fazladan yol kat etmişti.

Sadece uçuş ücretini ödeyip evine yerleştirmekle kalmadı, kızı da burada okula kaydettirdi ve zaman zaman okul ücretlerini ödemesine yardımcı oldu.

O sırada ST’ye konuşan Dr Yuen şunları söyledi: “Sanırım çok az şey yaptım… Hizmetçilerin de ihtiyaçları ve duyguları var ve diğer insanlar gibi mahremiyete ihtiyaçları var.”

Dr Yuen için çevrimiçi bir anma Pazar günü YouTube’a yüklendi.

İçinde Kantonca konuşan küçük kardeşi şunları söyledi: “Kardeşim Raymond, her zaman yardım eli uzatmaya istekli iyimser bir insandı.

“Ne yaparsa yapsın azim ve kararlılıkla yaptı… Allah’ı sevdi, ailesini de sevdi.”

“Aileniz olarak ani gidişiniz karşısında son derece şok olduk ve sizi çok özledik. Hepimizin cennette tekrar buluşacağımızı biliyoruz. O zamana kadar şalom (barış anlamına gelen dini bir selamlama)” dedi.

Abone girişlerinde bazı sorunlar yaşıyoruz ve verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz. Biz sorunları çözene kadar abonelerin ST Digital makalelerine erişmek için oturum açmasına gerek yoktur. Ancak PDF’lerimiz için hala bir oturum açma gereklidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*