Cyanogen Inc, 2.5GHz Snapdragon “8974AC” ile resmi CyanogenMod telefonu getirecek [RUMOR]

Cyanogen Inc, 2.5GHz Snapdragon “8974AC” ile resmi CyanogenMod telefonu getirecek [RUMOR]

Henüz bundan ne çıkaracağımızdan tam olarak emin değiliz, ama yine de burada: resmi bir CyanogenMod telefonu geliyor ve şu anda piyasadaki başka hiçbir şeye benzemeyecek. Güvenilir kaynaklar, Google’e akıllı telefonun gizemli bir 2.5GHz Qualcomm Snapragon “8974AC” işlemciye sahip olacağını açıkladı; bu, şu anda 2,4 GHz güce sahip olan (zaten içinde oturan) MSM8974AB’den (Snapdragon 800 ailesi) yalnızca hafif bir çıkıntı olduğunu gösterir. Xiaomi MI3 gibi yaklaşan akıllı telefonlar).

“Steve” telefonu her zaman istedi?

Peki bu şeyle ne alakası var? Kaynaklar, Google’e söz konusu telefonun eskisi gibi olmayacağını açıkladı. Oppo N1 — yani, yalnızca CyanogenMod’un yüklenmesini resmi olarak destekleyen bir telefon olmayacak. Hayır, bu gizemli telefon aslında CyanogenMod düşünülerek özel olarak tasarlanmıştır.

Steve Kondik Siyanojen

Büyük düzende bu ne anlama geliyor? Birincisi, Steve Kondik’in her zaman yapmak istediği cihaz olacağı anlamına geliyor. Sahnenin en büyük geliştiricilerinden birinin rüya telefonunun gerçeğe dönüştüğünü görmek güzel olacak. Aynı zamanda, CyanogenMod olan canavarın sorunsuz ve neredeyse kusursuz çalışmasını bekleyebileceğiniz anlamına gelir, çünkü ikisi tam anlamıyla birbirleri için yapılmıştır.

O tango için iki kişi gerekir

Peki bu telefon kim tarafından yapılacak? Bazıları, Oppo N1’e kurulumu kolaylaştırarak Cyanogen Inc ile halka açık iş yapan ilk büyük şirket olduğunu göz önünde bulundurarak Oppo’yu tahmin edebilir (telefonun CyanogenMod önceden yüklenmiş olarak gelen özel bir sürümü bile var). Yine de, ayrıntıların akma zamanı geldiğinde durum böyle olmayabilir. Kaynaklardan Oppo’nun bu büyük girişimde yer alan OEM olmayabileceğini duyuyoruz.

Buradan nereye gidiyoruz? Belki de Çin menşeili Yesky’den gelen bu rapor biraz ışık tutmaya yardımcı olabilir. Yayının yakın tarihli bir raporu, “ELIFE E7” adlı bir akıllı telefonun yakında piyasaya sürüleceğini (aşağıdaki fotoğraf ELIFE E6’dır) ve yukarıda bahsettiğimiz aynı Snapdragon 8974AC işlemci ile piyasaya sürüleceğini gösteriyor.

ELIFE serisinin, pek bilinmemesine rağmen akıllı telefon oyununda oldukça uzun bir geçmişe sahip olan Çinli üretici Gionee tarafından yapıldığını biraz dedektiflik gösteriyor.

Çin sosyal ağı Weibo’da hızlı bir gezinti, E7 ve Snapdragon 8974AC işlemcisiyle alay etmekten kendini alamayan Gionee CEO’su Lu Wei Bing’in profilini ortaya koyuyor. Gionee’nin kurumsal profili de aynı şeyi yapmayı uygun gördü ve aşağıdaki kaba çeviri oraya atıldı:

E7 CPU kullanıyor Qualcomm 8974AC, küçük ortaklar, henüz tahmin ettin mi?

Küçük ortaklar, ha? Bir şey ifade edebilir. Hiçbir şey ifade etmeyebilir. Bu çevirilerle asla bilemezsiniz. Yine de ilginç.

Xiaomi gibi, Gionee de Çin pazarından çıkmak ve Samsung, HTC ve daha fazlasını alarak büyük çocuklardan biri olmak isteyen şirketlerden biri olmayı hedefliyor. Özlemler bir şeydir, ancak bu hedeflere ulaşmak için gerçekten çalışmak başka bir şeydir – böyle bir hareket, “bir sonraki Oppo” olarak adlandırdığımız şey olmak için ihtiyaç duydukları büyük adım olabilir.

Bu iki raporun bu kadar yakın bir şekilde ortaya çıkması sadece tesadüf olmayabilir – bu W’lerin kim, ne, ne zaman, nerede ve geri kalanını bulmak için aradığımız bağlantı olabilir. Tabii ki, sonunda Oppo olabilir (mevcut şartlar altında en mantıklısı).

Her iki durumda da, kesin olan bir şey var – bir CyanogenMod telefon geliyor ve akıllı telefon oyununda bazı dalgalar yaratacağından emin olabilirsiniz. Hala daha fazlasını arıyoruz millet ve bu konuda daha fazla bilgi önümüzdeki haftalarda daha hızlı bir şekilde ortaya çıkmaya başlarsa şaşırmayacağız. Bizi izlemeye devam edin!

| | |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*