Dev, telefonlarda çalışan Windows 10 21H1’de hücresel desteği etkinleştirir

Dev, telefonlarda çalışan Windows 10 21H1’de hücresel desteği etkinleştirir

Bildiğimiz gibi Microsoft, Windows 10 Mobile ve Andromeda projesinde çalışmayı durdurdu, ancak yine de bu kadar kolay pes etmeyen çok yetenekli geliştiriciler var.

Bağımsız geliştiriciler, Lumia 950 veya 950 XL üzerinde çalışan Windows 10 Build 20215’te hücresel bağlantının çalıştığına dair oldukça ikna edici kanıtlar yayınladılar.

Bir telefonda Windows 10’un masaüstü sürümünün çalışması güzel olsa da, yine de Windows 10 Mobile için pratik bir alternatif değil. Neyse ki, OnePlus ve Xiaomi telefonları da dahil olmak üzere diğer cihazlar için destek eklemeden önce bu projeyi daha iyi hale getirme ve işletim sisteminin performansını iyileştirme planları var.

Windows 10 Build 20215’te geliştiriciler, Microsoft bu yılın başlarında telefon görüşmeleriyle ilgili özellikler için GUID’leri kaldırdıktan sonra hücresel bağlantıyı yeniden etkinleştirmek için özel sürücüler yükledi.

Windows 10 hücresel destek

Şimdilik, telefonlar için Windows 10 projesi Lumia 950 ve 950 XL’ye özel olmaya devam ediyor, ancak bu, işletim sistemini Android’inize yükleyemeyeceğiniz anlamına gelmiyor.

Geçen yıl geliştiriciler, OnePlus 6T ve Xiaomi’nin Mi MIX’i olmak üzere iki Android telefonda çalışan Windows 10’un ekran görüntülerini yayınladılar. Ayrıca, Windows 10’u Samsung’un üretimi durdurulan Galaxy S8’e getirmeyi amaçlayan başka bir proje daha var.

Snapdragon destekli ürünlerde Windows 10 ile denemeler yapmak, teknoloji konusunda bilgili kullanıcılar ve Windows Phone meraklıları için ilginç bir şey olacaktır.

Windows 10 ile Lumia

Ayrıca, bazı kullanıcılar mobil donanım deneyimini iyileştiren Windows 10 için bir MobileShell de geliştirmiştir.

Yine, bir mobil cihazda masaüstü işletim sistemi çalıştırmanın pratik bir faydası yoktur, ancak yine de bu ay içinde yedek bir Lumia telefonunuz varsa deneyebileceğiniz oldukça havalı bir konsepttir.

Windows 10’un mobil cihazlar için optimize edilmiş bir sürümüne sahip bir Microsoft telefonu ister miydiniz yoksa şimdi uygulamalarla standart bir mobil cihaz kullanmayı mı tercih edersiniz? Yorumlarda bize bildirin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*