Dikkatli Mart: Instagram’da takip edilecek 7 Asya vegan moda markası

Dikkatli Mart: Instagram’da takip edilecek 7 Asya vegan moda markası

Vegan moda, son on yılda küresel ilginin ön saflarına fırladı.

Trend meraklıları artık hızlı moda ve deri endüstrilerine etik ve sürdürülebilir alternatiflere yatırım yapmak istiyor. İkincisi, haksız işçi ücretleri ve uygulamaları, hayvan zulmü, büyük endüstriyel atıklar gibi çeşitli zorluklardan muzdarip ve endişe verici derecede yüksek bir karbon ayak izine katkıda bulunuyor. Vegan hareketi, piyasayı bozmayı ve kaliteden ödün vermeden bize çevre dostu, zulüm içermeyen stil zımbaları vermeyi amaçlıyor.

Asya’daki tüm doğru kutuları işaretleyen ve şu anda Instagram’da takip etmeye değer vegan moda markalarının bir listesini hazırladık.

Hong Kong merkezli bu moda markası, yüzde 100 vegan olan sürdürülebilir ve minimalist giysiler sunuyor. Giysilerinin tamamı, üreticilerden aldıkları ve daha sonra geri dönüştürdükleri ölü kumaştan yapılmıştır. Bu, süreçte tonlarca su, kumaş atığı ve karbon emisyonundan tasarruf etmelerine yardımcı olur. Cinsiyetten bağımsız, minimalist ve sokak giyimi için mükemmel kıyafetler arıyorsanız, bunlara göz atmalısınız.

Bu, doğal bitkisel boyalarla birlikte bambu, keten ve okaliptüs gibi doğal liflerden yapılmış giysiler üreten Singapur’un ilk çevre dostu vegan şirketidir. Yalnızca tamamen orijinal giysi tasarımları (gurur duydukları bir şey) sunmakla kalmıyorlar, aynı zamanda bambudan yapılmış kahve fincanları, organik pamuklu çantalar, çelik pipetler ve daha fazlası gibi sıfır atık yaşam tarzını sürdürmeye yardımcı olan ürünler de satıyorlar.

Yeterince çantamız olabilir mi? Bu sorunun cevabı hayır muhtemelen”. Moon Rabbit, el yapımı çantalar üreten havalı ve nispeten yeni bir Hint markasıdır. Çantalar, sırt çantaları, askılar ve cüzdanların yanı sıra dizüstü bilgisayar kılıfları, bagaj etiketleri, gözlük kılıfları ve kırtasiye çantaları gibi aksesuarlar arasından seçim yapabileceğiniz geniş bir yelpazesi var. Satın alımlarınıza monogram eklemek, öğeleri özelleştirmek veya toplu sipariş vermek istiyorsanız, web sitelerindeki “ısmarlama” bölümüne gidin.

Bu Hong Kong çevre dostu marka, çantalarını yapmak için Pi帽atex (ananas yaprağı lifinden yapılmış bir deri alternatifi), Malai (hindistancevizi suyundan elde edilen biyo-kompozit bir malzeme) ve mantar gibi sürdürülebilir ve yenilenebilir malzemeler kullanıyor. Sunulan canlı tonlarda çok çeşitli zulüm içermeyen çantalar var. Favorilerimiz? Süper şık olan ve çevre için üzerinize düşeni yapmanıza yardımcı olan kova çantaları ve sırt çantaları. Aynı zamanda PETA onaylı bağımsız bir marka olmaları da bir bonus.

Not Ours, yüksek kaliteli zulüm içermeyen ürünler üretmeyi ve insanların sahte veya hayvansal olmayan malzemelerden yapılmış giysilerin standartların altında olduğuna dair yanlış anlamalarını kırmayı amaçlayan bir Güney Koreli vegan moda markasıdır. Ayrıca, ürünleri yalnızca sipariş üzerine üretmeyi içeren, stok stilleri ve potansiyel israfı azaltan sorumlu bir üretim planına sahiptirler.

Bu PETA sertifikalı ayakkabı markası, bilinçli modaya inanır ve karmaşık, tamamen el yapımı ürünler üretir. Tüm durumlar için düz ayakkabı, topuklu ayakkabı, juttis (nakışlı geleneksel Hint ayakkabıları), çizme ve sürgü gibi çok çeşitli rahat ayakkabılar yapmak için suni deri, kenevir, pamuk, jüt ve suni ipek gibi malzemeler kullanırlar. OOTD’nize biraz renk katmak veya o parti için bir çift açıklama vuruşu arıyorsanız, Paio sizi korudu.

Hindistan merkezli bu giyim markası, organik ve doğal lifler kullanarak eksantrik tasarımlar yapıyor. Ağartmadan boyamaya kadar giysi üretim süreçlerindeki her adımın çevre üzerinde en az zararlı etkiye sahip olduğundan emin olmak için ekstra yol kat ederler. Yavaş modaya inandıkları için tasarımları uzun ömürlü ve kalitelidir. Aynı zamanda süreçleri ve kullanılan malzemeler konusunda da şeffaflar, bu nedenle benzersiz bir parça yapmak için tam olarak ne olduğunu bilmek istiyorsanız, web sitelerine gidin ve her şeyi okuyun.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*