En İyi Kameraya Sahip Android Telefonlar – Mart 2020

En İyi Kameraya Sahip Android Telefonlar – Mart 2020

En İyi Android Telefonlar listemizin başındaki akıllı telefonların çoğu mükemmel kamera performansına sahiptir, ancak bu listedeki önceliğimiz, kameranın yalnızca bir bileşeni olduğu cihazla çok yönlü deneyimdir.

Burada iyi bir kameraya sahip korkunç bir telefon tavsiye etmeyeceğiz, ancak kameraya her şeyden çok değer veriyoruz. Tek kameranız akıllı telefonunuzsa veya her seferinde en iyi görüntüyü veya videoyu çekmek için akıllı telefonunuza güveniyorsanız, bu çarpıcı seçeneklere bir göz atın.

01. piksel 4 / Piksel 4 XL

Önceki modellerinde olduğu gibi, Pixel 4 donanım açısından rekabetin gerisinde kalıyor, ancak yine de yazılım becerisi, bu telefonun harika bir fotoğraf çekmek için güvenilir bir şekilde en iyi akıllı telefon kamerası olarak öne çıkmasını sağlıyor. Bir dezavantajı, Google’ın Google Fotoğraflar’daki sınırsız orijinal kalitede fotoğraf ve video depolama alanını düşürmesi, bu nedenle ya orijinal kalite için ödeme yapmanız ya da ücretsiz katmanın sunduğu daha düşük kaliteyle uğraşmanız gerekecek. Ultra geniş lens eksikliği hakkında çok şey yapıldı, bunun akıllı telefon fotoğrafçılığınızın önemli bir parçası olduğunu düşünüyorsanız, o zaman, elbette, en iyi seçeneklerin çoğunda olduğu gibi, listemizdeki diğer seçeneklerden bazılarına bir göz atın. bir tane var. Bununla birlikte, çoğu kişi ultra geniş’in olmazsa olmaz bir özellik haline geldiğine ancak son zamanlarda karar verdi ve çoğu kullanıcı bir tane olmadan hala iyi olduklarını görecek ve Pixel 4 ile çekildikten sonra elde ettikleri sonuçları takdir edecekler.

Kamera Özellikleri:

Arka Kameralar: 12,2 MP (28 mm) w/ OIS + EIS, f/1.7 diyafram çift piksel PDAF

Selfie Kamerası: 8.0MP f/2.0 22mm

Video: 30FPS’de 4K’ya kadar

İncelememizde Kamera Örneklerine Bakın

02. Samsung Galaxy S20+

Evet, muhtemelen burada Galaxy S20 Ultra’yı görmeyi beklediğinizi biliyorum, ancak Samsung özellikle otomatik odaklama ile ilgili bazı tuhaflıkları çözmedikçe ve bu listeyi yapmayacak. Neyse ki, Samsung Galaxy S20+ var ve Ultra’nın (büyük ölçüde işe yaramaz) 100x “Uzay Yakınlaştırmasına” sahip olmasa da, aksi takdirde mükemmel bir lens tamamlayıcısı sunuyor. Video, S20+’ın kesinlikle parladığı ve S20 Ultra gibi 24 fps’ye kadar 8K (veya daha iyisi 60 fps’de 4K) kapasitesine sahip olduğu yerdir. Yaklaşık 10x’e kadar yakınlaştırma, Samsung Galaxy S20+’da kesinlikle kullanılabilir ve bir yılın daha iyi bir bölümünü benzer bir odak aralığına sahip bir akıllı telefon (Oppo Reno 10x Zoom) ile geçirdiğimden, gerçekten ihtiyacınız olan tüm temelleri kapsadığını onaylayabilirim.

Kamera Özellikleri:

Arka kamera: 12.0MP (26mm), f/1.8 diyafram ve optik görüntü sabitleme ile

Selfie Kamerası: 10.0MP f/2.2 28mm

Video: 24FPS’de 8K’ya kadar

Pixel 4 ile Karşılaştırmamızda Kamera Örneklerine Bakın

03. Oppo Find X2 Pro

Oppo, en az birkaç yıldır akıllı telefonlarındaki kameralarla adından söz ettiriyor ve Huawei’nin batı pazarlarında bıraktığı boşluk sayesinde şirket nihayet buna daha fazla ilgi göstermeye başlayabilir. Hala Find X2 pro incelememiz üzerinde çalışıyoruz, ancak erken sonuçlar iyi görünüyor ve Oppo’nun donanımı ve geçmişi göz önüne alındığında bu şaşırtıcı değil. Ultra geniş lens hayranları, Oppo’nun telefoto yerine büyük bir 48MP sensör tercih ettiğini takdir edeceklerdir. Birincil kamera da 48MP’dir, ancak ultra geniş kameradan önemli ölçüde daha büyük piksellere sahiptir ve bu da muhteşem gece çekimlerine izin vermesi gerekir. Video bir üst veya eşit önceliğe sahipse, Galaxy S20+ daha iyi bir bahistir, ancak kesinlikle fotoğraflara bakıldığında Find X2 Pro’nun üstünlüğü olabilir.

Kamera Özellikleri:

Arka kamera: 48,0 MP (26 mm), f/1,7 açıklık ve optik görüntü sabitleme ile

Selfie Kamerası: f/2.4 diyafram açıklığına sahip 32,0 MP (27 mm)

Video: 60FPS’de 4K’ya kadar

04. Piksel 3 / Piksel 3 XL

Pixel 4’ün piyasaya sürülmesi, Pixel 3’ü bir akıllı telefon kamerası için daha az yetenekli hale getirmedi ve elbette fiyat noktası düşmeye devam ediyor. Üstelik, 31 Ocak 2022’ye kadar Pixel 3 veya Pixel 3 XL’nizdeki fotoğraf ve videolarınız için sınırsız tam çözünürlüklü depolama avantajından yararlanmaya devam edeceksiniz. Selfie hayranları, herkesi fotoğraflamanıza olanak tanıyan ultra geniş ön kamera seçeneğini takdir edecek. bu doğaçlama çekimde. Akıllı telefonun işi yapmasına izin vermekten memnunsanız, Pixel 3, Pixel 4’te satılmayanlar için mükemmel bir seçim olmaya devam ediyor.

Kamera Özellikleri:

Arka kamera: 12.2MP w / OIS + EIS, f / 1.8 diyafram

Selfie Kamerası: 8.0MP f/1.8 28mm, 8.0MP f/2.2 19mm

Video: 30FPS’de 4K’ya kadar

İncelememizde Kamera Örneklerine Bakın

05. Huawei P30 Pro

Telefonunuzdaki kamera ayarlarına gerçekten girmek istiyorsanız, Huawei P30 Pro ile eşleşmesi zor. Üçlü kamera dizisi size 16 mm’den 125 mm’ye kadar optik zum aralığı sunar; bu, günümüzdeki diğer üst düzey akıllı telefonların çoğunun sunduğu aralığın iki katından fazladır. Pixel 3’e tam olarak dayanmasa da, P30 Pro inanılmaz düzeyde ayrıntı yakalar ve fotoğraflarınızı konu için optimize etmeye çalışacak kendi AI’sına sahiptir. P30 Pro’daki düşük ışık özelliği gerçekten şaşırtıcı, hemen hemen her ışık göz önüne alındığında, diğer telefonların çoğunda doğrudan çöpe gidecek sağlam, kullanılabilir bir fotoğraf üretecek. Manuel kamera kontrolleri, fotoğraflarını çekerken görüntüleri üzerinde ayrıntılı kontrol isteyenler için de kapsamlıdır.

Kamera Özellikleri:

Arka kamera: 40.0MP (27mm), f/1.6 diyafram ve optik görüntü sabitleme ile

Selfie Kamerası: f/2.0 diyafram açıklığına sahip 32,0 MP (27 mm)

Video: 30FPS’de 4K’ya kadar

İncelememizde Kamera Örneklerine Bakın

06. Samsung Galaxy S10+

Samsung Galaxy S10+, lens bölümünde Huawei P30 Pro ile eşleşemeyebilir, ancak üç arka kamerası, çoğu insan için 12 mm’den 52 mm’ye kadar en popüler odak aralıklarını kapsar. Ayrıca, selfie’lerinizde harika bokeh efektine izin veren çift ön kamera sunar. Video, HDR10+, stereo ses ve 60 fps 4K desteğiyle Galaxy S10+ için kesinlikle güçlü bir nokta. Fotoğraflarınız üzerinde manuel kontrol istiyorsanız, Samsung size sonsuz sayıda seçenek sunar, ancak çoğu yalnızca varsayılan ayarları kullanmaktan memnuniyet duyacaktır. Paketin geri kalanını Galaxy S10+ ile beğendiyseniz, kamera sizi hayal kırıklığına uğratmayacak, en iyi seçeneklerin bir adım altında, ancak çoğu durumda sağlam görüntüler sunacak.

Kamera Özellikleri

Arka Kameralar: 12.0MP (26mm) f/1.5-2.4 diyafram ve optik görüntü sabitleme özellikli Çift Piksel

Selfie Kameraları: 10.0MP (26mm) f/1.9 diyafram açıklığına sahip Çift Piksel

Video: Optik ve elektronik görüntü sabitleme ile 60 fps’ye kadar 4K, 30 fps’de 4K

İncelememizde Kamera Örneklerine Bakın

07. Oppo Reno 10x Yakınlaştırma

Oppo Reno 10x Zoom, Huawei P30 Pro’ya çok benziyor, piyasaya sürüldüğünde akıllı telefon kamera donanımında büyük bir sıçramayı temsil ediyordu. 16 mm’den 130 mm’ye kadar odak aralığına sahip benzer bir kamera dizisi sunar. Sahne algılama özelliği çoğu durumda sağlam bir iş çıkarır ve varsayılan ayarlarda net ve gerçeğe yakın çekimler sunar. Kadranı gerçeklikte biraz çevirmek isterseniz, renk pop seçenekleri size daha doygun bir görünüm verecektir. Deneyimli fotoğrafçılar, özellikle makro fotoğrafçılık için yararlı bulduğum mükemmel odak halkası moduna kadar tüm manuel kontrolleri bulacaktır. Reno 10x Zoom’daki selfie kamerası, ekranın çentik ve deliksiz kalmasını sağlamak için ihtiyacınız olduğunda cihazın üst kısmında açılan bir “köpekbalığı yüzgeci” ile akıllı bir mühendislik parçasıdır.

Arka kamera: f/1.7 diyafram, lazer otofokus ve optik görüntü sabitleme ile 48,0 MP (26 mm)

Selfie Kamerası: f/2.0 diyafram açıklığına sahip 16,0 MP (26 mm)

Video Yetenekleri: 30FPS’de 4K’ya kadar

Kamera Testimizdeki Örneklere Bakın

08. Piksel 3a / 3a XL

Yukarıda Pixel 3 hakkında söylediğimiz olumlu her şey temelde Pixel 3a için de geçerlidir. Bu fiyat noktasındaki bir akıllı telefonun, piyasadaki tartışmasız en iyi akıllı telefon kamerasına yakın olması şaşırtıcı. Ana ödünleşimler, Pixel 3a’daki daha yavaş dahili bileşenler sayesinde son işlemenin biraz daha uzun sürmesi ve ultra geniş ön kameradan vazgeçmenizdir.

Kamera Özellikleri

Arka kamera: 12,2 MP (28 mm) f/1,8 diyafram ve optik görüntü sabitleme özellikli Çift Piksel

Selfie Kamerası: f/2.0 diyafram açıklığına sahip 8.0MP (24mm)

Video Yetenekleri: 30 fps’de 4K’ya kadar

İncelememizde Kamera Örneklerine Bakın

09. ASUS Zenfone6

Asus ZenFone 6, kamerası ile belirli bir alanda öne çıkıyor, kullandığı çevirmeli mekanizma, arka kameraları akıllı telefonunuzun önüne getiriyor ve size cihazın her iki tarafında en iyi lenslerinizin tam gücünü veriyor. Örnekleri görmek için tam incelememizi okuyabilirsiniz, ancak şüphelendiğimiz gibi bu, yenilmesi neredeyse imkansız olan bir selfie kamerası.

Arka kamera: f/1.8 diyafram ve lazer otofokus ile 48,0 MP (26 mm)

Selfie Kamerası: Yukarıdaki ile aynı

Video Yetenekleri: 60FPS’de 4K’ya kadar

DxO’dan Kamera Örneklerine Bakın

| | |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*