Eski Microsoft geliştiricisi, Windows 10’un Görev Yöneticisi sırlarını ortaya koyuyor

Eski Microsoft geliştiricisi, Windows 10’un Görev Yöneticisi sırlarını ortaya koyuyor

Windows Insider programının kanallarında bir yılı aşkın testten sonra Microsoft, Windows 10 Mayıs 2020 Güncelleştirmesini ana tüketicilere sunuyor.

Güncelleme, Windows Update sayfasında PC’niz için mevcut olarak listelenecek olsa da, Microsoft bunu otomatik olarak yüklemeyeceğine söz veriyor. Sizin için daha uygun olduğunda bilgisayarınızı indirmeyi, yüklemeyi ve yeniden başlatmayı seçebilirsiniz.

Sürüm 2004 ve 20H1 olarak da bilinen Windows 10 Mayıs 2020 Güncelleştirmesi, İçeriden olmayan tüm kullanıcılar için mevcuttur, ancak bugün istiyorsanız bir “arayan” olmanız gerekir.

Microsoft, Windows Update sayfasındaki “Güncellemeleri kontrol et” ve “İndir ve yükle” seçeneklerine ulaşan herkese özellik güncellemesini sunuyor. Bu şekilde, güncellemeleri kontrol etmezseniz, bilgisayarınız size yeni bir özellik güncellemesinin mevcut olduğunu söyleyecektir.

Özellik güncellemesini indirip yüklemek isteyip istemediğiniz açıkça sorulacaktır. Güncellemeyi istemiyorsanız, Windows Update’teki güncelleme önerisini yoksayın. Bir özellik güncellemesi alma konusunda endişelenmeden Kasım 2019/Mayıs 2019 Güncellemesi için kümülatif güncellemeleri almaya devam edebilirsiniz.

Güncelleştirme şu anda yalnızca Windows 10’da güncelleştirmeleri manuel olarak kontrol eden kullanıcılar tarafından kullanılabilir. Uyumluluk sorunları veya Microsoft’un aşamalı kullanıma sunma yaklaşımı nedeniyle Windows Update’te ‘İndir ve yükle’ seçeneğini görememeniz de olasıdır.

Güncellemeleri kontrol ettiğinizde Windows 10 sürüm 2004’ü görmüyorsanız, Medya Oluşturma Aracı veya Güncelleme Yardımcısı’nı kullanarak doğrudan alabilmeniz gerektiğini unutmayın.

Yukarıda belirttiğimiz gibi Microsoft, Şubat 2019’dan beri özellik güncellemesini Insiders ile test ediyor. Mayıs 2020 Güncellemesi ile Microsoft çok daha dikkatli davranıyor ve şirket ayrıca kullanıcılara bilgisayarları üzerinde daha fazla kontrol sağlayan aşamalı dağıtım yaklaşımını tercih etti.

Windows 10 Mayıs 2020 Güncelleştirmesi, Linux 2 için Windows Alt Sistemi, yeni Cortana uygulaması, daha hızlı performans, Windows Arama geliştirmeleri ve daha fazlasını içeren bir dizi yeni özelliğe sahiptir. Bu sürümde yer alan yeni özellikler hakkında daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*