Eski Tabletlerinizi Yeniden Kullanıp İyi Kullanmanın 8 Yolu

Eski Tabletlerinizi Yeniden Kullanıp İyi Kullanmanın 8 Yolu

Tablet bilgisayarların satışı son birkaç yılda çarpıcı bir şekilde düşmüş olsa da, bu artık tabletlerin kullanılmadığı anlamına gelmiyor. Evde kullanılmayan eski bir veya iki tabletiniz varsa (cep telefonları da!), eski tabletleri belirli kullanımlar için yeniden değerlendirmenin birçok yolu vardır. Sadece kullanılmayan bir cihaz ve harika bir uygulama ile günlük görevlerinizin bazılarını basitleştirebilirsiniz.

tabletler-tablet yeniden kullanım

Aslında, bu yeniden kullanım fikirlerinden bazılarını o kadar ilgi çekici bulabilir ki, kullanılmış veya ucuz bir tablet satın almak ve yine de denemek isteyebilirsiniz.

Tabletinizi alın ve Timely Alarm Clock veya Alarm Clock Xtreme gibi bir çalar saat uygulaması yükleyin. Bu uygulamalar, haftanın farklı günleri için farklı alarmlar planlamak için birçok alarm tutmanıza izin verir. Alarmı kapatıp tekrar uyumaya meyilliyseniz, cihazı başucunuzda veya odanın diğer tarafındaki duvara bağlı tutun!

Bebeğinizi izlemek için yeni bir sistem satın almak yerine, küçük olana göz kulak olmak için eski bir tableti ve akıllı telefonunuzu kullanın. Dormi gibi bir uygulama indirin ve bebek odasındaki eski cihazı kamera olarak kullanın.

Aynı fikir, eviniz için de basit bir güvenlik sistemi olarak çalışır. Bu tür bir sistem için Alfred Ev Güvenlik Kamerası uygulamasına göz atın.

yeniden kullanım-tabletler-yemek kitabı

Tarifleri şimdi nasıl saklarsanız saklayın, bir tableti dijital yemek kitabı olarak kullanmak, hepsini tek bir yerde tutmanıza yardımcı olabilir. Web sayfalarını kaydetmek, resim çekmek ve kartlara yazdığınız, dergilerden kaydettiğiniz veya yemek kitaplarındaki tarifleri taramak veya bunların resmini çekmek için Evernote, Google Keep veya OneNote gibi bir uygulama kullanın. Bunları düzenleyebilir ve hızlı bir şekilde arayabilirsiniz. Pişirme sırasında üzerine yiyecek bulaşmasını önlemek için cihazı duvara veya tezgahın altına asın.

Aileniz her zaman hareket halindeyse ve meşguliyet randevuları kaçırmayı veya mağazadan mısır gevreği almayı unutmayı kolaylaştırıyorsa, bir komuta merkezi oluşturmak için eski bir tablet kullanabilirsiniz. Üzerine Google Takvim gibi uygulamalar, FiiNote gibi bir not uygulaması, BZ Hatırlatıcılar gibi bir hatırlatma uygulaması ve Bakkallarımız benzeri bir alışveriş listesi koyun.

Bu uygulamalarla aileniz önemli olaylar ekleyebilecek, böylece herkes ne olduğunu öğrenecek, çöpü kaldırıma götürmek gibi hatırlatıcılar ayarlayabilecek, birbirinize not yazabilecek veya bir alışveriş listesine ihtiyacınız olan öğeleri ekleyebilecek. Cihazı merkezi bir yerde duvarda tutun, evdeki herkes onu görecek ve kullanacaktır.

VLC Media Player gibi bir uygulama yükleyin ve videoları cihaza önceden yükleyin. Küçükleri uzun yolculuklarda eğlendirmek için tableti araba koltuğunun arkasına takın.

yeniden kullanım-tabletler-uzaktan kumanda

Televizyonunuz, Amazon Fire Stick ve diğer cihazlarınız için çok fazla kontrole sahip olmaktan bıktınız mı? Peel veya Mi Remote gibi bir uygulama indirin. Bu tableti herkesin uzaktan kumanda olarak kullanabileceği şekilde hazır bulundurun.

Bilgisayarınızda çalışırken ikincil bir monitör kullanmanız gerekiyorsa ve başka bir monitörünüz yoksa bunun yerine eski bir tablet kullanabilirsiniz. Space Desk gibi bir uygulama kullanın ve masaüstünüzü tablete yansıtabilecek ve genişletebileceksiniz.

Twitter bağımlısı mısınız yoksa işiniz için mi ihtiyacınız var? Twitter akışınızı güncel ve erişilebilir tutmak için dizüstü bilgisayarınızda ve Twitter’da yapıyor olabileceğiniz işler arasında gidip gelmeden TweetCaster gibi bir uygulama kullanabilirsiniz.

Bu eski tabletleri yeniden kullanmanın tonlarca başka yolu var. Yaratıcı olun ve bunları iyi kullanın.

Cihazları kendiniz kullanmanın bir yolunu bulamıyorsanız, onları daha küçük çocuklara eğitici uygulamalarla kullanmaları veya çeşitli şekillerde kullanan hayır kurumlarına bağışlayın. Bu fikirler, teknolojiyi çöplüklerden uzak tutarak herkese yardımcı olacaktır.

En son eğitimlerimizle ilgili güncellemeleri alın.

Tracey Rosenberger 26 yılını ilköğretim öğrencilerine öğretmek için teknolojiyi kullanarak öğrenmeyi geliştirmek için harcadı. Artık faydalı teknolojiyi öğretmenlerle ve teknolojiyi göz korkutucu bulan herkesle paylaşmaktan heyecan duyuyor.

“2. Bebek monitörü”

Android için Kodi, birçok tablette de çok iyi çalışır.

“…alarmı kapatıp tekrar uyumaya meyilliysen!”

*Eğer*?? ‘eğer’ ne demek? Bunu **herkes** için otomatik yapmıyor mu??

🙂

Apple’ın izin verdiği ölçüde güncellenen eski bir iPad rev 1’im var, ancak birçok Uygulama yalnızca işletim sisteminin daha yeni sürümlerine yüklenecek. Tarayıcı bile birçok web sitesinde düzgün çalışmıyor. Gerçekten çok yazık çünkü donanım düzgün çalışıyor ve pil bile saatlerce not almak için iyi.

Takvim, Saat, Medya oynatıcı veya Fotoğraf çerçevesi olarak kullanıyorum. Uzun tren yolculuklarında bazen nerede olduğumuzu göstermek için haritayı kullanırım.

“Gerçekten çok yazık çünkü donanım düzgün çalışıyor ve pil bile saatlerce not almak için iyi.”

Kim abartılmış bir telefon için Apple vergisini ödeyecek kadar aptal olabilir ki? Ah bu doğru, sosyal tırmanış twitleri. ; )

Eski 35 dolarlık Sony tabletimi ikincil kitap okuyucu olarak kullanıyorum.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*