Excel için Kurtarma Araç Kutusu ile Hasarlı Excel Dosyalarını Kurtarın

Excel için Kurtarma Araç Kutusu ile Hasarlı Excel Dosyalarını Kurtarın

Bu sponsorlu bir makaledir ve Recovery Toolbox ile mümkün olmuştur. Gerçek içerik ve görüşler, bir gönderi sponsorlu olsa bile editoryal bağımsızlığı koruyan yazarın yegane görüşleridir.

Microsoft Excel, şu anda elektronik tablolar ve çalışma sayfaları için endüstri standardıdır. Kullanım kolaylığı ve sunduğu sayısız araç sayesinde, bireyler ve işletmeler tarafından karmaşık hesaplamalar yapmak için yaygın olarak kullanılmaktadır. Ancak bazen hatalar ve sorunlar Excel’in savunmasına girerek onu veri bozulması ve nihai veri kaybı tehditlerine karşı savunmasız bırakabilir.

İyi haber şu ki, Excel bozuk bir çalışma kitabı algıladığında, dosyayı onarmak için otomatik olarak dosya kurtarma moduna geçer. Olmasa bile, kurtarma işlemini manuel olarak başlatabilirsiniz. Ancak, hasarın derecesi aşırıysa, yerleşik Excel onarım aracı dosyayı onaramayabilir.

Bu gibi durumlarda, bu tür hasarlı Excel dosyalarındaki verileri onarmanın ve kurtarmanın tek yolu, üçüncü taraf bir onarım aracı kullanmak olacaktır. test etme şansımız oldu Excel için Kurtarma Araç Kutusu hasarlı Excel dosyalarından veri kurtarıp kurtaramayacağını görmek için.

Excel için Kurtarma Araç Kutusu hasarlı ve bozuk Excel dosyalarını onarmaya ve geri yüklemeye yardımcı olan bir yazılım yardımcı programıdır. Bu araç, bozuk Excel dosyalarıyla uğraşırken sorunlarınızı en aza indirmeye yardımcı olur.

Bir Excel dosyası, virüs saldırısı, ani sistem kapanması ve hatta insan hatası gibi birçok nedenden dolayı bozulabilir. Bu yazılım, veri bozulmasına neden olan tehdide bakılmaksızın, hasarlı Excel dosyalarından verilerin kurtarılmasına yardımcı olmayı vaat eder. Ancak reklamı yapıldığı gibi performans gösteriyor mu? Bunu öğrenmek üzereyiz.

yapan göze çarpan özelliklerin bir listesi Excel için Kurtarma Araç Kutusu rekabette öne çıkmak.

Excel için Kurtarma Araç Kutusu Windows Windows 98//XP/Vista/7/8/10 veya Windows Server 2003/2008/2012/2016 ve üzeri tüm sürümleriyle çalışır.

ne kadar etkili olduğunu belirlemek için Excel için Kurtarma Araç Kutusu verileri kurtarma aşamasındaysa, ciddi şekilde hasar görmüş bir.xls Excel dosyası üzerinde test edeceğiz. Başlamak için önce yazılımı indirip kuracağız, ardından hasarlı Excel belgesindeki verileri kurtarmaya çalışacağız.

Şirketin resmi sitesine gidin ve yazılımı indirin. İndirme tamamlandığında, kurulum sihirbazını başlatmak için .exe dosyasına çift tıklayın. Kolay kurulum prosedürünü takip edin ve bittiğinde programı başlatın. Yalnızca 4.8Mbs’de program lite’dir ve tüm kurulum süreci sizi üç dakikadan fazla sürmemelidir.

kurtarma-1

Arayüz temiz ve basit talimatlarla derli toplu, bu nedenle nereye tıklayacağınız konusunda size rehberlik etmesi için ikinci bir ele ihtiyacınız olmayacak. Sonraki adım, hasarlı bir Excel dosyasını onarmaktır.

Excel hasarlı bir dosyayı açamıyorsa, dosyanın bozuk olduğunu veya güvenilir bir kaynaktan gelmediğini belirten bir açılır hata mesajı görüntüler. Excel ile açmaya çalıştığım hasarlı dosyadan aldığım hata mesajı bu.

excel dosyası için kurtarma-araç kutusu1

“Evet” e tıkladıktan sonra Excel dosyayı açmayı başardı, ancak aşağıdaki ekran görüntüsünde görebileceğiniz gibi, her öğe ciddi şekilde hasar gördü. Belgenin içeriğinin niteliğini söylemek bile imkansız olurdu.

kurtarma-araç kutusu-for-excel-bozuk-veri

Aşağıdaki adımlar nasıl kullanılır Excel için Kurtarma Araç Kutusu kayıp verileri onarmaya ve kurtarmaya çalışmak için.

Aşama 1: Onarmak istediğiniz çalışma kitabını seçmek için aracın ilk sayfasındaki klasör simgesini tıklayın. İşiniz bittiğinde, hedef dosyanızın yolu ve biçimi “Kaynak dosya adının” altındaki kutuda görünecektir.

Adım 2: “Analiz Et” düğmesine tıklayın.

excel-analiz için kurtarma-araç kutusu

Dosya kurtarma işlemini başlatmak isteyip istemediğinizi soran bir açılır bildirim görünecektir. Devam etmek için “Evet”e tıklayın.

kurtarma-3

Program otomatik olarak kurtarma işlemini başlatacaktır. Ardından, kurtarılan tüm öğelerin bir önizlemesini görüntüler.

kurtarma-araç kutusu-excel-3

Bu, Excel’in okuyamadığı bozuk dosyanın içeriğinin bir önizlemesidir. Biçimlendirmenin uygulandığını ve kurtarma işlemi tamamlandığında dosyanın nasıl görüneceğini görebilirsiniz.

Aşama 3: “Kurtarmayı Başlat” düğmesine tıklayın. Bu size iki seçenek sunar: Dosyaya Kaydet (yeni bir .xlsx dosyasına kaydetmek istiyorsanız) veya Dosyaya Aktar (yeni bir çalışma kitabına aktarmak istiyorsanız).

kurtarma-araç kutusu-excel-tasarruf-seçenekleri

4. Adım: Onarılmış Excel dosyanızın PC’nizde nereye kaydedilmesini istediğinizi seçin ve ardından “Kaydet”i tıklayın.

kurtarma-araç kutusu-excel-kurtarılan-dosyası

Adım 5: Onarım işlemini tamamlamak ve kurtarma sihirbazından çıkmak için “Bitir”e tıklayın.

excel-recovery-sonuçları için kurtarma-araç kutusu-

Yazılım kurtarma sonuçlarını gösterecek ve hatta onarılan öğelerin sayısını, işlenen hücreleri ve kurtarmayı tamamlamak için geçen süreyi görebileceksiniz.

Dosya onarımı tamamlandıktan sonra, kurtarılan dosyayı Excel ile açabileceksiniz. Excel ile açıldığında yeni (kurtarılan) dosyanın nasıl göründüğü aşağıda açıklanmıştır.

kurtarma-araç kutusu-kurtarılan-dosya

Gördüğünüz gibi, yazılım o Excel dosyasındaki formülleri kurtarmayı başardı.

Şirket üç fiyatlandırma planı sunar:

Ayrıca ücretsiz (deneme) bir sürümü de vardır, ancak size yalnızca kurtarılan verilerin bir önizlemesini verir. Bu, verileri yeni bir Excel çalışma kitabına aktaramayacağınız veya bir XLSX dosyasına kaydedemeyeceğiniz anlamına gelir. Tüm özelliklerin kilidini açmak için bir lisansa ihtiyacınız olacak.

İşte yazılımla bulduğumuz artılar ve eksiler.

Excel için Kurtarma Araç Kutusu tam olarak vaat ettiğini yapan gelişmiş bir kurtarma yazılımıdır, hasarlı ve bozuk Excel dosyalarını kurtarır.

Sofistike bir kurtarma algoritmasını basit ve kullanımı kolay bir arayüzle birleştirerek, Excel için Kurtarma Araç Kutusu hasarlı Excel dosyalarını kurtarmanız gerektiğinde büyük değer sunar. Bu yazılımı kullandıktan sonra, mükemmel bir Excel onarım ve kurtarma aracı arayan herkese tavsiye ederim.

Alternatif olarak, ek yazılım indirmek ve kurmak zorunda kalmadan hasarlı bir Excel dosyasını onarmak istiyorsanız, Çevrimiçi Excel Onarım Hizmetini kullanabilirsiniz.

En son eğitimlerimizle ilgili güncellemeleri alın.

Kenn tutkulu bir teknoloji meraklısı, tercihe göre Windows blog yazarı ve büyük bir kahve tutkunu. Boş zamanlarında bilim kurgu filmleri izlemeyi ve tamir edebilmek için aletleri parçalamayı sever.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*