Eylem Merkezine iyileştirmeler getirmek için Windows 10’un bir sonraki güncellemesi

Eylem Merkezine iyileştirmeler getirmek için Windows 10’un bir sonraki güncellemesi

Görev Yöneticisi bunlardan biridir, birçok Windows kullanıcısı, özellikle ileri düzey kullanıcılar olmadan yaşayamaz. Tekrarlanan Windows 10 güncellemeleriyle Microsoft, onu daha kullanışlı ve kullanımı kolay hale getirdi. Şimdi Görev Yöneticisi, 19H1 güncellemesi ile başka bir heyecan verici yeni özellik kazanıyor.

Şu anda, Görev Yöneticisi varsayılan olarak ilk etapta ‘İşlemler’ sekmesini göstermektedir. Ardından sırasıyla Performans, Uygulama geçmişi, Başlangıç, Kullanıcılar vb. gelir. Ancak Windows 10 19H1 güncellemesinden sonra, yeni Görev Yöneticisi kullanıcılara varsayılan sekmeyi kendi tercihleri ​​olarak seçme özgürlüğü verecek.

Görev Yöneticisi’nde farklı kullanıcıların farklı ihtiyaçları olduğundan, bu çok daha yararlı olacaktır. Varsayılan sekmeyi seçmek, kullanıcıların ilgi alanlarına göre sekmeleri çok daha hızlı kontrol etmelerine yardımcı olacaktır.

Bu güncellenmiş Görev Yöneticisi, en son Windows içeriden öğrenen önizleme derlemesi 18298’in yayımlanmasıyla birlikte zaten test için çıktı.

Son sürümde Görev Yöneticisi ile ilgili bazı sorunlar olduğu için Microsoft, kalite kontrolleriyle ilgili sorunlar nedeniyle bazı eleştirilerle karşı karşıya kaldı. Microsoft, önizleme sürümündeki hatalar hakkında bilgilendirildi, ancak ne yazık ki beklenmedik bir nedenden dolayı düzeltilmedi ve son sürüme gönderildi.

Windows 10’un 19H1 güncellemesinin 2019 yılının Mart veya Nisan aylarında yayınlanması bekleniyor. Bu nedenle, Microsoft’un son sürümden önce her şeyin doğru şekilde çalışmasını sağlamak için bolca zamanı var.

Yaklaşan 19H1 güncellemesi, Windows Kabuğu, Arama ve Cortana, Ayarlar ve diğer alanlara harika özellikler getirecek.

Yeni özellikler, Başlat, Görev Çubuğu, Eylem Merkezi vb.’ni beyaza çeviren Işık Teması, Yeni Emojilerle Yeni Emoji paneli, Akrilik Bulanıklaştırma Efektli Yeni Kilit Ekranı, Odak Yardımı güncellemesi, Eylem Merkezinde Parlaklık Kaydırıcısı, Ekran Alıntısı Araçları güncellemesi, Dosya Yöneticisi UI güncellemesi, yeni Oyun Çubuğu iyileştirmeleri ve daha fazlası.

Güncellenmiş Ayarlar uygulaması, yeniden tasarlanmış Windows Hello sayfası, yeni Depolama Ayarı Kullanıcı Arayüzü, yeni bir Sorun Giderme sistemi, Eski uygulamaların ölçeklendirmesini düzeltme yeteneği, Akıllı Aktif Saat ayarı, yeni Windows Update sayfa düzeni, önceden yüklenmiş birkaç Microsoft uygulamasını kaldırma yeteneği ile birlikte gelecek ve dahası.

Bunun yanı sıra, Windows 10’un kullanıcı deneyimini iyileştirmek için kaputun altında daha birçok değişiklik var.

yogesh_gosavi yazdı

Microsoft şu anda Eylem Merkezi, Ayarlar sayfası ve daha fazlası için yeni özellikler ve iyileştirmelerle gelmesi beklenen kod adlı “19H1” adlı bir sonraki büyük güncellemesi üzerinde çalışıyor.

Yeni raporlara göre, şirket şu anda bir sonraki önizleme yapısıyla birlikte gönderilebilecek Eylem Merkezi için çok ihtiyaç duyulan bazı iyileştirmeleri test ediyor.

Windows 10’daki mevcut Eylem Merkezi, konum izleme, Uçak Modu vb. gibi çok sınırlı hızlı eylemlere sahiptir. Şirket şu anda Windows 10 kullanıcılarının kendi hızlı eylemlerini oluşturmasına olanak tanıyan yeni bir özelliği test ediyor.

Yeni özellik, kullanıcıların bunları doğrudan Eylem Merkezi’nden etkinleştirmesine ve devre dışı bırakmasına olanak tanıyan kendi düğmesiyle gelecek. Microsoft’un ayrıca, geliştiricilerine kendi hızlı eylemlerini eklemelerine yardımcı olan yeni özelliğin kilidini açması bekleniyor.

Albacore bir tweet’te “Yakında Microsoft Flow eylemleriniz için Hızlı Eylem düğmeleri (Bildirim Merkezi’nde) oluşturabileceksiniz” dedi.

Windows 10 Eylem Merkezi hatası

Görünüşe göre özel hızlı eylemler, görevleri yürütmek için Microsoft Flow’u kullanacak. Microsoft Flow, kullanıcıların birden çok uygulamada iş akışları oluşturmasına ve otomatikleştirmesine olanak tanır ve Windows 10’un Eylem Merkezi ile entegrasyonu çeşitli olasılıkları açar.

Microsoft ayrıca Ayarlar uygulamasında değişiklikler getirmeye çalışıyor ve en son sızıntı, Ayarlar uygulamasının yeni başlığına bir bakış sağladı.

Ayarlar uygulamasının ekranın üst kısmına yerleştirilmiş bir başlıkla gelmesi bekleniyor. Başlıkta kullanıcı hesabı balonu ve Microsoft Hesabı sayfasına erişim bağlantısı bulunur.

Ayarlar sayfası

Ayarlar sayfası ayrıca en çok kullanılan Ayarlara kısayollar ile gelecek. Kullanıcı hesabı balonuna ek olarak, Microsoft Reward için bir simge gibi bazı yeni özellikler de kullanıcılara mevcut puanların sayısını bildirmek için çalışıyor.

Windows 10’un İlkbahar 2019 güncellemesinin Nisan 2019’da gelmesi muhtemel ve hafif tema da dahil olmak üzere uzun bir yeni özellikler listesi ile gelecek. Tatil yaklaşırken, diğer büyük değişiklikler ve iyileştirmeler Ocak ayında açıklanabilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*