Futbol: S’pore Premier League oyuncuları, imkanları kısıtlı gençlere kullanılmış krampon bağışlıyor, Futbol Haberleri ve En Çok Okunan Haberler

Futbol: S’pore Premier League oyuncuları, imkanları kısıtlı gençlere kullanılmış krampon bağışlıyor, Futbol Haberleri ve En Çok Okunan Haberler

SİNGAPUR – Antrenmanlar sırasında kramponları olmadığı için sahada kaymaya devam eden bir gencin söylenmesinin ardından, eski milli forvet oyuncusu Aleksandar Duric için bir ampul yandı.

The Straits Times’a şunları söyledi: “Ben bir oyuncuyken, sezon sonunda botlarımızın çoğunu atardık.

“Ben de düşündüm ki, neden yerel kulüplerden bot toplayıp ihtiyacı olan çocuklara dağıtmıyorsunuz? Telefonu aldım ve tüm kakilerimi (arkadaşlar için bekar) aradım ve herkes yardım etmekten mutlu oldu.”

2014 yılında emekli olan ve şu anda ulusal ajans Sport Singapore tarafından yönetilen ActiveSG futbol akademisinin müdürü olan Duric, eski takım arkadaşlarını ve sekiz profesyonel Singapur Premier Ligi (SPL) kulübündeki temaslarını aradı ve her biri krampon yarışına katkıda bulunmak için gönüllü oldu.

SPL sezonunun geçen Pazar (10 Ekim) sona ermesinden bu yana Duric, 40 çiftin üzerinde – çifti 300 dolardan fazlaya mal olabilen – futbol ayakkabısı ve kaleci eldivenleri, tekmelikler ve koşu ayakkabıları gibi diğer ürünleri aldı.

İlk çift, Duric’in fikrini ateşleyen oyuncuya gitti. Gençler, imkanları kısıtlı ve risk altındaki gençleri Cumartesi akşamları resmi futbol antrenmanlarıyla sokaklardan uzaklaştırmayı amaçlayan Cumartesi Gecesi Işıkları programının bir parçası.

Duric, elden çıkarmaların yalnızca işlevsel bir rol üstlenmenin ötesine geçtiğini söyledi. Bir de heveslileri var.

“Bu çocuklardan birinin (ulusal kaptan) Hariss Harun’un kramponlarını giydiğini bilerek antrenman yaparken ve oynarken nasıl hissedeceğini hayal edin” dedi.

Cumartesi Gecesi Işıkları programını yürüten SportCares başkanı Shawn Lim, bot sürüşünün SportSG’nin sürdürülebilir kalkınma konusundaki ulusal gündemi ilerletmek için Şubat ayında Hükümet tarafından açıklanan Singapur Yeşil Planı 2030’un bir parçası olarak gösterdiği çabalarla uyumlu olduğunu ekledi.

Planın amaçlarından biri, Singapur’un çöp sahasına gönderilen atıkları yüzde 30 oranında azaltması ve 2026 yılına kadar yüzde 20’lik bir azalmayı hedeflemesi.

Said Lim: “Bu, çoğu iyi durumda olan botların ömrünü uzatarak ve israfı önleyerek Singapur Yeşil Planına katkıda bulunmamız için çok iyi bir fırsat.”

SportSG’nin ayrıca, SportCares veya SportSG programlarında bulunmayan ihtiyacı olan genç oyunculara ekipmanı dağıtma fırsatlarını da araştıracağını da sözlerine ekledi.

Abone girişlerinde bazı sorunlar yaşıyoruz ve verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz. Biz sorunları çözene kadar abonelerin ST Digital makalelerine erişmek için oturum açmasına gerek yoktur. Ancak PDF’lerimiz için hala bir oturum açma gereklidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*