Futbol: Yüksek Asya Şampiyonlar Ligi’nden en düşük Singapur Premier Ligi’ne – Tampines’in balonu nasıl patladı, Futbol Haberleri ve En Çok Okunan Haberler

Futbol: Yüksek Asya Şampiyonlar Ligi’nden en düşük Singapur Premier Ligi’ne – Tampines’in balonu nasıl patladı, Futbol Haberleri ve En Çok Okunan Haberler

SİNGAPUR – Üç aydan kısa bir süre önce, Tampines Rovers ilk kez Asya Şampiyonlar Ligi’nde (ACL) oynuyordu ve on yıl içinde kıtanın önde gelen kulüp turnuvasında yarışan ilk Singapur takımı oldu.

Ancak grup aşamasındaki altı maçın tamamını kaybettikleri bir ACL kampanyasından sonra – 27 gol yediler ve bu süreçte sadece bir kez gol attılar – sefil formları Singapur Premier Ligi’ne (SPL) yayıldı.

21 Eylül Salı günü Lion City Sailors’ın 6-1’lik son yenilgisinden sonra, Geyikler Özbekistan’dan döndüklerinden bu yana yedi maçın beşini kaybetti ve bu süre içinde 28 gol yediler.

Geçen yıl Japon şampiyonu Albirex Niigata’yı ikinci sırada bitiren, esasen en iyi yerel taraf olan taraf, gözlerden muhteşem bir düşüş oldu.

Bu sezonki 19 SPL maçında, şu anda sekiz takımlı ligde dördüncü olan Stags, 50 gol yedi. Sadece 1996 ve 2001’de kulüp daha fazla sızdırdı.

Ancak Tampines başkanı Desmond Ong buna henüz bir kriz demiyor ve kulübün şimdiden sefil bir 2021’den ayrılmak istediğini söyledi.

The Straits Times’a şunları söyledi: “Evet, form hayal kırıklığı yarattı ve bunun üstesinden gelmenin bir yolu yok, ancak diğer şeylerin yanı sıra Şampiyonlar Ligi’ndeki başarılarımız nedeniyle bu bizim için benzeri görülmemiş ve zor bir sezon oldu.

“Dürüst olmalı ve üzerimizde yaratacağı zararı hafife aldığımızı ve bununla başa çıkma konusunda sahip olduğumuzu düşündüğümüz yeteneği abarttığımızı anlamalıyız.”

Ong, son üç sezonun en başarılı yerel takımı olarak, Geyiklerin kendilerine o kadar yüksek standartlar koyduklarını da sözlerine ekledi ki, sorular karşılanmadığında sorulmak zorunda kaldı, ancak kritik olan, bir iyileşme planı ve arzunun bir iyileşme planı ve arzu olduğunu da sözlerine ekledi. daha iyisini yapmak için, bozulmadan kalın.

Tampines’in sorunları büyük ölçüde ACL kampanyalarından kaynaklanıyor. Taşkent’e gitmeden önce, bu sezon ilk 12 maçta sadece üç mağlubiyet yaşadılar.

14 günlük karantinaları boyunca zindelik seviyelerini korumalarına izin verecek bir “eğitim balonuna” yerleştirilecekleri planlar vardı. Ancak bu planlar, Singapur’a döndüklerinde iki oyuncu Covid-19’a yakalandıktan sonra iptal edildi.

Zayıf bir kadro meselelere yardımcı olmadı.

Denizcilerin zenginliklerinin cazibesi, milli oyuncular Amirul Adli ve Shahdan Sulaiman’ın ayrılmasına yol açarken, geçen sezonun en iyi genç oyuncuları – Syahrul Sazali, Joel Chew ve Shah Shahiran – Ulusal Servise kaydoldu.

Zayıf form durumunun bir başka olası nedeni de bir oyuncunun “toksik bir ortam” olarak tanımladığı ve takım içindeki iç çatışmalardır.

İsminin açıklanmaması koşuluyla konuşan bir Tampines oyuncusu, takım içinde çekişmeye yol açan kasvetli ACL kampanyasından sonra takım içindeki moralin düştüğünü söyledi.

“Oyuncular birbirlerini suçlamaya başladılar ve çoğu zaman tam bir tartışma haline geldi. Oyuncuların çatıştığı ve ayrılmak zorunda kaldığı bir durum bile oldu. Bu şeyler hiçbir zaman gerektiği gibi ele alınmadı, bu yüzden bu duygular oyalandı. belli bir süre için.”

Başka bir oyuncu, kötü formun motivasyon eksikliğinden de kaynaklanabileceğini söyledi ve “oyuncuların antrenmana ayak uyduruyor gibi göründüğünü” itiraf etti.

Ancak kulüp kaptanı Yasir Hanapi olayları görmezden geldi.

32 yaşındaki adam, “Dövüşüyor mu? Kavga ettiğinizde, bir şeyleri değiştirme arzusu var ve bir şeyleri düzeltmek istiyorsunuz demektir. Bana göre, bundan her zaman bir iyilik gelecek. Harekete geçtiğimizde. ve her şeyi olduğu gibi kabul edin, bu yanlış.

“Bana göre bu bir bağlılık ve gurur meselesi. Bu bizim işimiz. Tampines için oynuyoruz ve kulübün itibarını korumak zorundayız. Aynı hataları tekrar yapmamak için bir kararlılık olmalı. biz olsaydık, bu durumda olmazdık ve bu kadar kötü olmazdı.”

Ong, iddia edilen iç çatışmayı ele almayı reddetti, ancak kulübün yakın sezonda takımı yenilemek ve 2022’de tüm cephelerde onur mücadelesi verebilecek bir kadro kurmak için adımlar attığını söyledi.

Ayrıca Haziran ayında sözleşmesi 2024’e uzatılan başantrenör Gavin Lee’ye olan inancının “sarsılmaz” olduğunu da yineledi.

Topa sahip olma, saldırma felsefesi birçok hayran kazanan 31 yaşındaki Lee, sosyal medyada şiddetli eleştirilere uğradı. Çevrimiçi vitriol tarafından baskı altında hissetmeyi reddetti.

Takımın neden düşük performans gösterdiği sorulduğunda, “kolay bir cevap olmadığını” söyledi ancak ACL kampanyasının “fiziksel ve zihinsel olarak bizden çok şey götürdüğünü” kabul etti.

“Sezona girdiğimizde hangi kaynaklara sahip olduğumuzu anladık. Elimizdekiler dahilinde çalıştık. İnsanların nasıl olacağı konusunda kadroyu güçlendirmek için açık bir çek defterimiz yoktu. Hissettiklerimizi yaptık. o zaman için en iyi kararlardı.”

Ong gibi o da gelecek sezon için “taze, yeni çözümler”e bakmayı seçti.

Ancak ufukta görünen şey, Cuma günü lig liderlerinin Jurong Doğu kalesi Albirex Stadyumu’na yapılacak bir gezi.

Stags’ın acıklı formuna rağmen, Albirex koçu Keiji Shigetomi, “Tampinlerin mevcut sonuçları ideal olmasa da çok iyi bir takımı var” dedi.

“Tampines’e karşı maçlarımız her zaman zor oldu ve onlara karşı tekrar oynamayı dört gözle bekliyorum. Tampines’in formu önemli değil. Önemli olan üç puanı almaya konsantre olmamız.”

Abone girişlerinde bazı sorunlar yaşıyoruz ve verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz. Biz sorunları çözene kadar abonelerin ST Digital makalelerine erişmek için oturum açmasına gerek yoktur. Ancak PDF’lerimiz için hala bir oturum açma gereklidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*