Galaxy S7 pil ömrü nasıl iyileştirilir

Galaxy S7 pil ömrü nasıl iyileştirilir

Galaxy S7’nin geçen yılki modele göre pil ömründe büyük bir gelişme sunduğuna şüphe yok. 3.000 mAh pil ve daha gelişmiş Snapdragon 820 işlemci ile orta düzeyde kullanımla tam bir iş gününü geçirmekte sorun yaşamazsınız. Her ne olursa olsun, bir prizden uzun süre uzak kalacağınızı ve pil ömrünü olabildiğince uzatmanız gerektiğini bildiğiniz zamanlar olacaktır (örneğin bir tema parkını ziyaret ederken veya seyahat ederken). ). İşte pil ömründen en iyi şekilde nasıl yararlanabileceğinize dair bazı ipuçları Samsung Galaxy S7.

Siyah ev ve kilit ekranı duvar kağıtları

saf siyah duvar kağıdı

Bu saf siyah bir duvar kağıdı. Açın ve cihazınıza kaydedin.

Cihazlarımızın pil tüketiminin büyük bir kısmını ekranların aldığını hepimiz biliyoruz, bu sadece o büyük güzel ekranların aydınlatılmasıyla birlikte gelen bir şey. Ancak Samsung Galaxy S7, birinci sınıf bir Süper AMOLED ekrana sahip olduğundan, geleneksel LCD ekranlarda olduğu gibi tüm ekranı aydınlatmaz – yalnızca her bir birey piksel buna ihtiyacı var.

Bu, siyah bir şey görüntülerken ekranın görüntünün o kısmını görüntülemek için çok fazla güç kullanmadığı anlamına gelir. Ana ekranınızda ve kilit ekranınızda karartılmış (veya en azından daha koyu) bir duvar kağıdı kullanmanın nasıl ek pil tasarrufu sağlayabileceğini görmek kolaydır. Pil ömrünün çok önemli olduğu zamanlarda telefonunuza saf siyah bir duvar kağıdı kaydetmenizi veya en azından kendinize ait gerçekten karanlık bir şey seçmenizi öneririz.

Güç ve Ultra güç tasarrufu modlarını kullanma

galaxy-s7-pil-kullanımı-yatay-çıkış

Önceki Galaxy cihazlarında olduğu gibi, Samsung Galaxy S7, pil ömrünüzü daha da ileri götürmeniz gereken zamanlar için oldukça kullanışlı bir güç tasarrufu yazılımına sahiptir. Güç ve ultra güç tasarrufu modu, duruma bağlı olarak harikadır. İşte nasıl çalıştıkları.

Güç tasarrufu modu (orta)

Güç tasarrufu modu, telefonunuzu çok sık kullanmayacağınızı bildiğiniz, ancak yine de bildiğiniz gibi bir akıllı telefon gibi normal çalışmasını istediğiniz zamanlar için harikadır. Bu mod, CPU performansını sınırlayarak, ekran parlaklığını ve kare hızını azaltarak, dokunmatik ışıkları (son ve geri tuşları) kapatarak, ekran kendi kendine kapanmadan önceki süreyi kısaltarak ve titreşim geri bildirimi gibi şeyleri kapatarak telefonunuzda güç tasarrufu yapmanıza yardımcı olur. Ultra güç tasarrufu modunda olduğu gibi aşırı pil tasarrufu görmeyeceksiniz, ancak en azından telefonunuz normal şekilde çalışabilmelidir.

Ultra güç tasarrufu modu (aşırı)

Ultra güç tasarrufu modu, kendinizi ormanda (veya Disneyland’de) kaybolmuş bulduğunuz ve şarj cihazınızı evde unuttuğunuz zamanlar içindir. Aşırı. Ultra güç tasarrufu modu, telefonunuzun tüm “akıllı” işlevlerini kapatacak ve telefonunuzun yalnızca temel arama ve SMS işlevlerini etkinleştirecektir, ancak bu hoş olmayacaktır. Ekran siyah beyaza dönecek, ana ekran çok basit hale gelecek ve yalnızca kullanıcı tarafından belirtilen belirli uygulamalar çalışacaktır.

Ekranınızı her kapattığınızda, mobil veriler de onunla birlikte gelir; bu nedenle, manuel olarak kontrol etmeye karar verene kadar Hangouts mesajları almayı beklemeyin. WiFi, Bluetooth ve konum ayarları kapatılacak, bu aşırı modu kullanmayı bitirdiğinizde bunları manuel olarak tekrar açmanız gerekebileceğini unutmayın.

Ekran parlaklığını ve arka ışık süresini azaltın

galaxy-s7-hızlı-ayarlar-kaydırma-filigran

Kullanıma bağlı olarak, akıllı telefonunuzun ekranının, cihazınızdaki pil tüketiminin en büyük nedenlerinden biri olduğundan daha önce bahsetmiştik. Yalnızca siyah bir duvar kağıdı kullanarak değil, aynı zamanda cihazınızdaki ekran parlaklığını azaltarak da bununla mücadeleye yardımcı olabilirsiniz (hah). Bu kolay. Ekran parlaklığını mümkün olan en düşük seviyeye getirmek için bildirim gölgesini aşağı çekin ve kaydırıcıyı kullanın (ekranda ne olduğunu görmeye devam ederken). Ayrıca, telefonunuzun kullanımda değilken ekranınızın kapanması için geçen süreyi de azaltabilirsiniz. İşte nasıl:

  Ayarlar uygulama

  Aşağı kaydır Görüntülemek

  Seçme Ekran zaman aşımı

  İstediğiniz süreyi seçin (en düşük 15 saniyedir)

Bir pil kutusu veya taşınabilir şarj cihazı satın alın

samsung_galaxy_s7_back_pack_extended_battery_case_DSC01545

Mobile World Congress sırasında zaten bir göz atmıştık, ancak gösteriden çıkan en iyi aksesuarlardan biri Galaxy S7 ve S7 Edge için resmi Samsung Sırt Çantasıydı. Bu senin tipik vakan değil. Samsung’un Sırt Çantası, telefonu bir kılıf gibi saran ve kablosuz olarak şarj eden 2.700 mAh’lik bir pil takımıdır. Elbette biraz kalın, ancak bu, Galaxy S7’nizin pil ömrünü neredeyse iki katına çıkarmak için ödenmesi gereken küçük bir bedel. Sırt çantasını, tıpkı telefonunuz gibi bir mikro USB kablosu kullanarak şarj edin; telefonunuz tam şarjlıyken kullanabilir veya şarjınız azaldığında bağlayabilirsiniz.

  Galaxy S7 Edge için Resmi Samsung Sırt Çantası (80,99 $): Gümüş | Siyah

Başka seçenekler de var. Mophie kısa süre önce Galaxy S7 ve S7 Edge için yeni bir pil arka kılıfı duyurdu ve telefonu kablosuz olarak şarj etmese de, daha fazla rahatlık için pil takımını kablosuz olarak şarj edebilirsiniz. Ayrıca 3.300 mAh pili var, bu nedenle resmi Samsung Sırt Çantası’ndan daha fazla enerji ve dayanıklılık sunacak. Tek dezavantajı, biraz tıknaz olması, ancak yine de ek koruma olarak görülebilir.

  Mophie Wireless Juice Pack Pil Kutusu: Kaydolma sayfası

Diğer her şey başarısız olduğunda ve değerli zamanınızı bir duvara bağlı kalarak boşa harcamadığınızda, hareket halindeyken cihazınızı şarjlı tutmak için taşınabilir bir şarj cihazı en iyi seçeneğinizdir. Aralarından seçim yapabileceğiniz çok şey var, seçmek zor en iyi. Genellikle pil kapasiteleri değişir ve telefonunuzu en az iki kez (~7.000 mAh veya daha yüksek) şarj edecek bir şey seçmenizi öneririz. İşte çeşitli form faktörlerinde birkaç uygun fiyatlı seçim.

  Kullanmadığınız özellikleri kapatın

  galaxy-s7-hızlı-ayarlar-yeniden sırala-filigran

  Evden çıkarken ışıkları kapatıyorsun değil mi? İyi enerji alışkanlıklarının da akıllı telefonunuzda yeri var. Örneğin, artık evde WiFi kullanmadığınızda WiFi’yi kapatın. Bu kadar basit. Bu özelliklerden bazılarını açık bırakırken, pil tüketimi üzerinde büyük bir etkisi olmaz, her küçük parça yardımcı olur. İşte kullanmadığınız zamanlarda kapatabileceğiniz birkaç Galaxy S7 işlevi:

   Kullanılmadığı zaman bildirim gölgesinde Bluetooth’u devre dışı bırakın.

   Kullanılmadığı zaman bildirim gölgesinde Wi-Fi’yi devre dışı bırakın.

  Facebook uygulamasını devre dışı bırakın ve bunun yerine mobil siteyi kullanın

  galaxy-s7-remove-apps-filigran

  Sık kullanılan bir Facebook kullanıcısı olduğu için kimseyi kırmak üzere değiliz, ancak Android’de yeniyseniz, Facebook uygulamasının çoğu cihazda pil ömrünü bitirmesiyle ünlü olduğunu bilmelisiniz. Çoğu zaman pil ömrünüzün düştüğünü fark ederseniz, bir şekilde Facebook uygulaması devreye girer. Uygulamanın Galaxy S7’ye önceden yüklenmiş olarak gelmesine yardımcı olmuyor, yani onu kaldırmanın gerçek bir yolu yok. Bunun yerine, bir sonraki en iyi şey olan devre dışı bırakmakla yetinmek zorunda kalacaksınız. İşte nasıl:

   Ayarlar uygulama

   Aşağı kaydırın ve seçin Uygulamalar

   Bulmak Facebook ve onu seç

   Seçmek Devre dışı bırakmak seçenekler listesinden

  Facebook Chrome bildirimleri

  Keyif aldığınız yer Facebook ise, bunun yerine tercih ettiğiniz web tarayıcısından mobil siteyi – m.facebook.com – kullanmanızı öneririz. Aslında, Chrome Tarayıcı uygulamasını kullanarak Facebook’u ziyaret ederseniz, uygulamanın aynı işlevlerinin çoğunu taklit ederek cihazınızda Facebook bildirimleri alabilirsiniz. Siteyi Chrome’un içinden açmanız yeterlidir; bildirim almak isteyip istemediğiniz sorulacaktır. Bu kadar kolay. Aşağıda Chrome için bir indirme bulacaksınız.

   Google Play’den indirin: Chrome web tarayıcısı

  Pili en çok hangi uygulamaların kullandığını görün

  Google Play Store’dan yüklediğiniz her şey Galaxy S7’nizle %100 ürkütücü olmayacaktır. Pil ömrünüzün düştüğünü fark ederseniz, suçlu bir hileli uygulama olabilir. Küçük bir dedektiflik çalışması yapmak ve Galaxy S7’nizde en fazla pil tüketimine hangi uygulamaların neden olduğunu görmek için Pil istatistiklerine bakın.

  Listenin başında yüksek oranda pil kullanan bir uygulama görüyorsanız ve onu fazla kullanmadığınızı biliyorsanız, uygulamayı kaldırmayı, devre dışı bırakmayı veya Arka plan verileri ayarına gidip veri çekme özelliğini kapatmayı düşünün. arka planda. Tabii ki, tüm gün Spotify’da müzik dinliyorsanız veya YouTube videoları izliyorsanız, bunların listenin başında olduğunu görürseniz endişelenmeyin. Bu tamamen normal.

  Belirli uygulamalar için arka plan verilerini kısıtlayın

  samsung galaxy s7 arka plan veri uygulamalarını kısıtlama

  Tamam, cihazınıza yüklediğiniz her uygulama, siz onu kullanmadığınızda internete bağlanmamalıdır. Elbette bu, Twitter veya Facebook gibi sürekli olarak yeni bildirimleri kontrol etmesi gereken sosyal uygulamalar için mantıklıdır, ancak pil ömrünüzü uzatmayı tercih ediyorsanız, bunlardan birkaçı için arka plan verilerini kapatmayı düşünebilirsiniz.

  İlk başta sadece oyunlarla başlamanızı, ardından arka planda hangi uygulamaların verileri kullandığını (listedeki uygulama adının altındaki numaradır) gözden geçirmenizi ve görmenizi öneririz. Çoğu kişiden daha yüksek bir sayıya sahip bir şeyle karşılaşırsanız ve internete bağlanamayacağını biliyorsanız, kapatmayı düşünün. Sadece dikkatli ol. WhatsApp, Messenger veya Hangouts gibi bir mesajlaşma uygulamasında arka plan verilerini kapatmak, mesajların artık gelmemesine neden olur. Şüphe duyduğunuzda, bırakın.

   Ayarlar uygulama

   Aşağı kaydır Veri kullanımı

   Seçme Arkaplan verisi

   Yalnızca kullandığınız uygulamaları seçin yapma arka planda veri kullanmak istiyorum

  Hiçbir zaman sabit kalmadan %0 ila %100 şarj edin

  samsung-hızlı şarj

  Tamam, bunun Galaxy S7 pilinizin ömrünü uzatmakla pek bir ilgisi yok çünkü cihazı gerçekten şarj etmek için harcanan aksama süresini azaltıyor. Bu neredeyse aynı şey, değil mi? Her iki durumda da, telefonla birlikte verilen resmi Samsung Uyarlanabilir Hızlı Şarj Cihazı, Galaxy S7’yi en kısa sürede şarj etmek için muhtemelen en iyi seçeneğinizdir, ancak harika 3. taraf seçenekleri de vardır.

  Artık Samsung, yalnızca resmi OEM şarj cihazlarını kullanmanızı önerir, ancak diğer 3. taraf şarj cihazları da tamamen güvenli olabilir. Yalnızca kalite 3. parti ürünler saygın üreticiler ve biz burada bunların bir listesine sahibiz. Telefonunuzu en kısa sürede tamamen şarj etmek için satın alabileceğiniz en iyi 3. taraf şarj cihazları için seçimlerimize bir göz atın.

   Qualcomm Quick Charge 2.0 uyumlu şarj cihazı kullanırken aklınızda bulundurmanız gereken bir şey, Galaxy S7 ve S7 Edge’deki “hızlı şarjın” yalnızca ekran kapalıyken (telefon uyku modundayken) etkinleştirilmesidir. Bu nedenle, telefonunuzun mümkün olan en hızlı şekilde şarj olmasını istiyorsanız (ve bir Quick Charge 2.0 şarj cihazı kullanıyorsanız) — şarj olurken kullanmayın.

   Ve cidden, bunu yeterince söyleyemeyiz: 99 Cent Store’da bulduğunuz genel şarj cihazlarından veya alışveriş merkezindeki arabalardan uzak durun. Patlayan akıllı telefonlar asla eğlenceli değildir.

   | | |

   Leave a Reply

   Your email address will not be published. Required fields are marked *

   *