Gmail’den Bir Kişi Nasıl Silinir

Gmail’den Bir Kişi Nasıl Silinir

Kaldıramazsınız ancak Görev Çubuğundan ‘Şimdi Buluşun’ düğmesini gizlemek kolaydır

Meet Now Windows 10, önceden herhangi bir kurulum yapmadan herkesi görüntülü aramaya davet edebileceğiniz yeni işbirliği alanıdır. Bu bir Skype hizmetidir, ancak Windows 10’da Meet Now’ı kullanabilmek için ne sizin ne de davet ettiğiniz herhangi birinin Skype kullanıcısı olması gerekmez.

En son Windows 10 güncellemesiyle Microsoft, Meet Now kısayollarını görev çubuğuna entegre etti. Ve orada oldukça ısrarcı. Skype’ı fazla kullanmıyorsanız, Görev Çubuğunda ‘Şimdi Tanışın’ düğmesinin sürekli olarak görünmesi biraz can sıkıcı olabilir.

Cevap koca bir HAYIR. Henüz kaldırma imkanı yoktur. Microsoft, Windows 10’da Meet Now’ı kaldırılamayan yeni bir özellik olarak entegre etti.

Bazıları, Meet Now’ın Microsoft’un Zoom’u nasıl ele aldığını söylüyor. Zoom üzerinde biraz avantaj elde etmek için Microsoft, Meet Now’ı Windows 10’un görev çubuğunda bir özellik olarak kullanılabilir hale getirdi.

Her neyse, Windows 10’da ‘Şimdi Tanışın’ı kaldırmak imkansız olsa da, onu görev çubuğundan kolayca gizleyebilirsiniz.

Windows 10 görev çubuğundan ‘Şimdi Buluş’ düğmesini kaldırmak için simgeye sağ tıklayın ve mevcut seçeneklerden ‘Gizle’yi seçin.

Bu, Şimdi Tanış simgesinin Windows 10 görev çubuğunda bir daha gösterilmesini kaldıracaktır.

Şimdi Tanış düğmesini tamamen gizlemek istemiyorsanız, ancak Görev Çubuğunda kalıcı olarak bulunmasından hoşlanmıyorsanız, bunu, tüm arka plan uygulamalarının da Windows tarafından yerleştirildiği gizli sistem tepsisi simgeleri listesine taşıyın.

Bunu yapmanın iki yolu vardır, ‘Şimdi Buluş’ düğmesini küçük ‘ok’ simgesine sürükleyip bırakabilirsiniz. Veya Windows 10 Görev Çubuğu ayarlarında yapılandırın.

Bunu Görev Çubuğu ayarlarından yapmak için, görev çubuğundaki herhangi bir boş alana sağ tıklayın ve görünen menüden ‘Görev çubuğu ayarları’nı seçin.

Windows 10 Görev Çubuğu ayarları penceresi açılacaktır. Burada, ‘Bildirim alanı’ bölümüne gidin ve ‘Görev çubuğunda hangi simgelerin görüneceğini seçin’ seçeneğine tıklayın.

Sonraki ekranda, simgeyi Bildirim alanına taşımak için ‘Şimdi Buluşun’ seçeneğinin yanındaki geçiş düğmesini kapatın.

Windows 10’da Şimdi Tanışın, herkesin bilgisayardan görüntülü arama oluşturmasına veya katılmasına olanak tanıyan harika bir özelliktir. Henüz Zoom veya Google Meet’e yatırım yapmadıysanız ve görüntülü görüşme ihtiyaçlarınız için sıradan bir şeye ihtiyacınız varsa, ‘Şimdi Tanışın’ bir göz atmaya değer.

/*# sourceURL=/css/ampshared.css*/

Bu kılavuzda, Gmail’den bir kişi nasıl silinir ile ilgili kolay adımlara hızlıca göz atacağız.

Windows kullanarak Gmail hesaplarınızla bağlantılı gereksiz kişileri silmek kolaydır ve sadece birkaç adımda yapılabilir. Google Chrome’u açın ve contact.google.com URL’sini girin ve ardından enter tuşuna basın.

Ardından, Google hesabınızda kayıtlı tüm kişilere hem Gmail hesabınızdan hem de mobil cihazınızdan (mobil kişilerinizi Google ile senkronize ederseniz) erişmek ve yönetmek için Google hesabınızla oturum açın.

Google Kişiler’de oturum açtığınızda, ‘Diğer kişiler’ seçeneği için sol panele bakın ve hızlı önerilerinizi karıştıran e-posta adreslerinin listesini getirmek için tıklayın.

Kişileri Gmail’den silmek için, seçmek üzere kişinin yanındaki onay kutularını tıklayın. Aynı anda birden fazla kişiyi silmek için birden fazla kişi seçebilirsiniz.

Gmail’den silmek istediğiniz kişileri seçmeyi tamamladığınızda, listenin üzerinde bulunan üç noktayı tıklayın. Ardından, seçilen e-posta adreslerini kaldırmak için ‘Sil’ seçeneğini tıklayın.

Seçili kişileri silmek için onay isteyen bir açılır pencere göreceksiniz. İşlemi tamamlamak için tekrar ‘Sil’e tıklayın.

Gereksiz e-posta adresleri, e-postaları adreslerken önerilerinizi artık karmaşıklaştırmayacak. Hesabınızdan kaldırılan gereksiz kişilerle düzenli olarak kullandığınız kişileri kolayca bulabileceksiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*