Gmail’in Otomatik Olarak Takvim Etkinlikleri Oluşturmasını Devre Dışı Bırakma

Gmail’in Otomatik Olarak Takvim Etkinlikleri Oluşturmasını Devre Dışı Bırakma

Gmail gereksiz yere e-postalarınızdan takvim etkinlikleri mi oluşturuyor? Bunu yapmasını tamamen nasıl devre dışı bırakacağınız aşağıda açıklanmıştır.

İnterneti ve belirli günlük dijital ürünleri kullanma şeklimiz, çoğu Google’ın ürünleri gibi görünüyor. Google’a hayal edebileceğimizden çok daha fazla bağımlıyız. E-postalardan cep telefonlarına kadar neredeyse her akıllı cihaz Google tarafından destekleniyor gibi görünüyor.

Google, dijital hayatımızı kolaylaştırmak için bir dizi farklı hizmet sunar. Ancak bazı özellikler zaman zaman kafa karışıklığına ve hatta rahatsızlığa neden olabilir. Google Takvim’in e-postalardan otomatik olarak etkinlik oluşturması, bu tür birçok sorundan biridir. Ancak, Gmail’in takvim etkinlikleri oluşturmasını devre dışı bırakmak, aşağıdaki talimatlarla düzeltilebilir.

Gmail, arka planda otomatik olarak takvim etkinlikleri oluşturur, ancak bu özellik kapatılabilir. Google Takvim’deki otomatik etkinlikler, gelen kutunuzu karıştırabilir ve kullanıcıyı sürekli bildirimlerle doldurabilir.

Özelliği tamamen kapatmak ve Gmail’in otomatik olarak başka etkinlikler oluşturmasını durdurmak için bu kolay adımları izleyin.

Gmail hesabınıza giriş yaptığınızda, üst panele bakın ve ‘Ayarlar’a tıklayın. Dişli simgesini arayın (aşağıdaki resimde görüldüğü gibi) ve ardından ‘Tüm ayarları gör’ düğmesini tıklayın.

Ayarlar menüsünden ‘Genel’ sekmesini seçin ve seçenekler arasında gezinmek için aşağı kaydırın. ‘Akıllı özellikler ve kişiselleştirme’ seçeneğini bulun ve kapatmak için özelliğin yanındaki onay kutusunu tıklayın.

Bir açılır pencere görünecek ve özelliği devre dışı bırakmak için izin isteyecektir. Devam etmek için ‘Özellikleri kapat’ düğmesine tıklayın. Son olarak, işlemi tamamlamak için bir sonraki açılır pencerede yeniden yükle’ye tıklayın.

Gmail tarafından otomatik olarak oluşturulan planlanmış etkinlikleri gizlemek için önce Google Chrome’da yeni bir sekme açın. Ardından Calendar.google.com’a gidin ve Google hesabınızla oturum açın.

Oturum açarken Google Takvim’de ‘Ayarlar’ seçeneğini arayın. Ayarlar seçeneği üst panelde mevcut olmalıdır, takvim görünümü seçeneklerinin yanında bir dişli simgesi arayın. Dişli simgesine tıklayın ve ardından mevcut seçeneklerden ‘Ayarlar’ı seçin.

Google Takvim ayarları menüsündeyken sol panele bakın ve ‘Gmail’den Etkinlikler’i seçin. Genel sekmesi altında gruplandırılacaktır.

Şimdi, ‘Gmail tarafından otomatik olarak oluşturulan etkinlikleri takvimimde göster’ seçeneğinin yanındaki onay kutusunun işaretini kaldırın. Varsayılan olarak, bu seçenek etkindir ve otomatik takvim etkinliği oluşturmayı durdurmak için manuel olarak kapatılması gerekir.

Değişiklikler hakkında sizi bilgilendiren bir açılır pencere görünecektir. İşlemi tamamlamak için ‘Tamam’a tıklayın.

Artık otomatik olarak oluşturulan tüm takvim etkinlikleriniz artık görüntülenmeyecek veya tutarlı bir şekilde bildirim göndermeyecek.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*