Google, daha düşük fiyatlar ve daha iyi özelliklerle yepyeni Nest Cam serisini tanıttı

Google, daha düşük fiyatlar ve daha iyi özelliklerle yepyeni Nest Cam serisini tanıttı

Son birkaç yılda, akıllı ev kameraları ve güvenlik söz konusu olduğunda bir tür rönesans gördük. Eufy ve Wyze gibi şirketler, harika bir güvenlik sistemi elde etmek için yüzlerce dolar harcamanıza gerek olmadığını gösterdi ve Nest, Ring ve Arlo gibi şirketlerin fiyatlarını düşürmeye zorladı.

Bu sabah Google, cihazların yanlışlıkla Google tarafından sızdırılmasından birkaç gün sonra gelen tamamen yeni Nest Cam ürünleri serisini duyurdu. Nest toplamda dört yeni ürün sunuyor: Nest Cam (pil), Nest Cam (kablolu), Nest Doorbell (pil) ve projektörlü Nest Cam.

Nest Cam (pil)

Amiral gemisi kamerayla yola çıkan Google, popüler Nest Cam’ı artık pille çalıştırılabilen bir seçenekle güncelledi. Bu, kabloları evinizin etrafına yerleştirme ihtiyacını ortadan kaldırır ve IP54 korumasıyla Nest Cam’i olası su hasarlarından endişe etmeden dış mekana monte edebilirsiniz.

16:9 en boy oranı ve HDR ile 1080p çözünürlükte video kaydedebilen 2MP sensör var. Altı adet 850nm kızılötesi LED sayesinde Gece Görüş modu ile birlikte 6x dijital yakınlaştırma sunar. Google, bunların 20 metreye kadar aydınlatma sağlayacağını iddia ediyor, böylece bahçede tam olarak neler olduğunu görebilirsiniz. Ek olarak, Nest Cam’de iki yönlü ses sağlayan ve gürültü engelleme sunan “yüksek kaliteli” bir hoparlör ve mikrofon kombinasyonu bulunur.

Nest Cam, bir TPU işlemciyle eşleştirilmiş bir cihaz üzerinde makine öğrenimi çipi bulunduğundan dahili olarak da güncellendi. Bu, güvenlik kamerasının insanları, hayvanları ve araçları tanımasının yanı sıra etkinlik bölgeleri oluşturmasını kolaylaştırır. Ve Nest Aware aboneliğinin arkasında kilitli kalmak yerine, bu özellikler ücretsiz olarak herkes tarafından kullanılabilir.

Pil ömrü, evinizin veya dış mekanınızın ne kadar “meşgul” olduğuna bağlı olduğundan, işlerin biraz karışabileceği yerdir. Nest Cam, kablosuz kuruluma izin veren şarj edilebilir bir lityum iyon pil içerir ve pil ömrü için aşağıdaki tahminleri sunar:

  Meşgul: Günde 20-25 kayıtlı olayla yaklaşık 1,5 ay pil ömrü

  Tipik: 9-12 kayıtlı olay/gün ile yaklaşık 3 ay

  Sessizlik: 2-4 kayıtlı olay/gün ile yaklaşık 7 ay

Nest Cam (pil) bugünden itibaren 179,99 $’dan ön siparişe sunuldu ve 24 Ağustos’tan itibaren satışa sunulacak.

Nest Kapı Zili (pil)

Google veya Nest’in güncellenmiş bir görüntülü kapı zili yayınladığını görmeyeli kısa bir süre oldu. Ancak tamamen yeni Nest Doorbell sayesinde bekleme sona erdi. Yeni Nest Doorbell ile önceki nesil arasında birkaç önemli fark var ve en büyük değişiklik olarak daha geniş 145 derecelik Görüş Alanı (FoV) geliyor.

Bu yeni kamera sensörü ile Nest Doorbell, 30 fps’de 1280 x 960’ta HDR video kaydedebilir. Teknede bir gece modu var, böylece sundurma ışığınız söndüğünde neler olup bittiğini hala görebilirsiniz. İhtiyaçlarınıza bağlı olarak, pille çalışan veya kablolu çalışmayı bile tercih edebilirsiniz.

  Meşgul: Günde 25-30 kayıtlı olayla yaklaşık 1 aylık pil ömrü

  Tipik: 13-16 kayıtlı olay/gün ile yaklaşık 2,5 ay

  Sessizlik: 2-5 kayıtlı olay/gün ile yaklaşık 6 ay

Pil gücüyle çalışan Nest Doorbell, Google Nest akıllı hoparlörlerinizden veya akıllı ekranlarınızdan herhangi birini hemen çalacaktır. Kablolu yoldan gitmek isteyenler, güç 8-24 VAC’ye yükseltildiğinden, diğer herhangi bir kapı zili gibi kablolayabilir.

Nest Doorbell (pil) Snow, Linen, Ivy ve Ash’te gelir ve 24 Ağustos’ta piyasaya sürülmeden önce 179,99 $ karşılığında ön sipariş verilebilir.

Projektörlü Nest Cam

Bu, Google veya Nest’in ilk kez bir dış mekan projektöründe ellerini denediği anlamına geliyor. Kapı Zili ve yeni Nest Cam’den farklı olarak, bu projektör varyantı katı güç gerektirir. Ayrıca 1080p, HDR video kaydedebildiği ve gece modu için dahili IR ışıkları içerdiği için Nest Cam ile benzer kamera özelliklerine sahiptir.

Bu, esasen her iki tarafında iki projektör bulunan bir yuvaya takılı bir Nest Cam olduğundan, aynı zamanda yukarıda bahsedilen makine öğrenimi ve TPU çipini de içerir. Bu yedekteyken, projektörlü Nest Cam hareketle etkinleştirilmez ve bunun yerine “olayla etkinleştirilir”. Bu, bir kişi geçtiğinde projektörlerin yanacağı, ancak mahallede dolaşan komşu kedi gibi bir şey algıladığında açılmayacağı anlamına gelir.

Projektörlü Nest Cam’in fiyatı 279,99 ABD dolarıdır ve yalnızca tek renkte gelir. Ne yazık ki Google, bu yeni kameranın ne zaman kullanıma sunulacağına dair herhangi bir bilgi vermedi.

Nest Cam (kablolu)

Son olarak, ama kesinlikle en az değil, tamamen yeni bir Nest Cam (kablolu) var. Adından da anlaşılacağı gibi, bu hiçbir yerde kullanılamaz ve her zaman takılı olmalıdır. Nest Cam’de yerleşik bir taban bulunur, ancak bunu uyumlu duvar montajlarıyla da kullanabilirsiniz.

Orijinal Cam Indoor’un halefi olarak konumlandırılan bu, Wi-Fi bağlantısı kesildiğinde yerel yedekleme için cihaz üzerinde depolama özelliğine sahiptir. Herhangi bir IP derecelendirmesi bulamazsınız, ancak bugünün duyurusunda diğer Nest Cam’ın ana kamerasıyla aynı ana kamerayı sunuyor.

Bu yeni iç mekan güvenlik kamerasının belki de en cazip yönü fiyatıdır, çünkü sadece 99,99 $’a bir tane alabilirsiniz. Maalesef Google’ın bize ne zaman satın alabileceğimizi söylemesini beklememiz gerekecek çünkü projektör gibi Nest Cam (kablolu) yalnızca “yakında geliyor” olarak listeleniyor.

| | |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*