Google Gelen Kutusu arayüzü Gmail’e nasıl getirilir

Google Gelen Kutusu arayüzü Gmail’e nasıl getirilir

Ortalama Android haberiniz değil, deneyimli Android gazetecisi JR Raphael ile çeşitli tavsiye, içgörü ve analiz karışımı.

Pekala, çete, işte bu. Geleceğini biliyorduk ve şimdi, zavallı, sevgili Gelen Kutumuz gerçekten, gerçekten bu dünyadaki son anlarına indi.

Google, yarın bir ara Inbox’ın fişini çekiyor. Ve uygulamanın yakında sona ermesi hakkında yapabileceğimiz çok fazla bir şey olmasa da, orada dır-dir Inbox’ın önemli bir bölümünü kendi arayüzünü masaüstünde en azından canlı tutmanın ilgi çekici yeni bir yolu. Ve hepsinden iyisi? Bunu yapmak daha kolay olamazdı.

Hoş bir Android Intelligence okuyucusu yakın zamanda beni uygun bir şekilde adlandırılmış Gmail için Gelen Kutusu Teması konusunda uyardı. Ücretsiz bir Chrome uzantısıdır. Tek yapmanız gereken onu yüklemek, Chrome masaüstü tarayıcınızda Gmail sekmenizi yenilemek ve ta-da:

Gelen Kutusu Arayüzü Gmail - mesaj listesiJR

Arkadaşlarım, gelen kutum aslında böyle görünüyor Gmail’de Şuna ne dersin, ha? Gelen kutusu bizi tam olarak terk etmedi ve şimdiden ölümden döndü.

sen almadan önce fazla heyecanlı olsa da, burada neler olup bittiği hakkında konuşmalıyız. Bu uzantı, kelimenin tam anlamıyla, Gmail için yalnızca bir dış görünüm, izin veren bir tür maskedir. bakmak Yüzeydeki Gelen Kutusu gibi. Ancak bu dış görünüşün altında hala yalnızca Gmail var ve daha önemli olan Gelen Kutusu’nun çoğu hiçbir yerde bulunamıyor.

Kredisine göre, tema size neredeyse ürkütücü bir Gelen Kutusu havası vermek için muazzam bir iş çıkarıyor. Tanıdık görseller, ana mesaj listesi görünümünden tek tek mesaj ekranına baktığınız her yerde pratik olarak uzanır:

Gelen Kutusu Arayüzü Gmail - mesaj görünümüJR

[UPDATE (4/4/19): For a different twist, check out the way the actual creator of Inbox redesigned Gmail bringing it less of an exact Inbox-like appearance but maintaining the same minimalist principles that made Inbox such a pleasure to use.]

Ne yazık ki, geri getiremeyeceği şey, hizmetin mesajları düzenlemeye yönelik Paketler sistemi gibi daha derin Gelen Kutusu fikirleridir. (Ve unutmayın, daha önceki bazı raporların önerdiğine rağmen, bir Google sözcüsü bu yılın başlarında bana şunu söyledi: seyahat paketleme, özellikle Gmail için geliştirme yol haritasındadır (belirli bir zaman çerçevesi eklenmemiş olsa da). Mesajları kategorize etmek ve teslim edildiğinde kontrol etmek için daha geniş Paketler sisteminin hizmet için aktif olarak geliştirildiğine dair bir gösterge yok.) Uzantı ayrıca Inbox’ın entegre hatırlatıcı sistemini, gelen kutusu tabanlı makale kaydetme sistemini veya onun gelen kutusuna dayalı makale kaydetme sistemini geri getirmez. ekstra klavye kısayolları.

Yine de çok somurtkan olmadan önce, cesaretinizi toplayın: Paketlerin yanı sıra (bu, taklit edilmesi zor olan oldukça karmaşık bir çekirdek kalitedir), Inbox’ın işlevsel öğelerinin çoğu, çok fazla çalışma gerekmeden de yeniden oluşturulabilir. Aslında bu yılın başlarında bununla ilgili bütün bir rehber hazırladım. İşte bazı önemli noktalar:

  Inbox’tan ilerlemeye ve Gmail’i makul ölçüde kabul edilebilir bir alternatif haline getirmeye yönelik adım adım önerilerime daha ayrıntılı bir bakış için, bu yılın başlarındaki tam kılavuzuma geri dönün: “Hoşçakalın, Google Gelen Kutusu: Gelen Kutusundan Gmail’e hayatta kalma Rehberi.”

  Bu arada ağlayacak bir omuz için, hey senin için buradayım dostum. Her zaman ve sonsuza dek. Hepsini bırak, tamam mı? Bu şimdi kasvetli görünebilir, ama söz veriyorum: Her küçük şey yoluna girecek.

  Önemli haberler hakkında daha pratik ipuçları, kişisel öneriler ve sade İngilizce bakış açısı almak için haftalık bültenime kaydolun.

  AI Bülteni

  [Android Intelligence videos at Computerworld]

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *

  *