Google Meet için Görsel Efektler Nasıl Kullanılır?

Google Meet için Görsel Efektler Nasıl Kullanılır?

Google Meet, arka plan özelleştirmelerini kendi başına desteklemez, ancak görüntülü toplantılarınızda sanal bir arka plan resmi ayarlamak için bu Chrome uzantısını kullanabilirsiniz.

Sanal efektler ve arka planlar şu anda video konferans ekosisteminde çok moda. Microsoft Teams ve Zoom gibi birçok popüler uygulama, kullanıcılara arka planı değiştirme veya bulanıklaştırma özelliği sunuyor, ancak ne yazık ki Google, Google Meet’te bu çoğunluğa atlamaktan kaçındı.

Özelliğin halktan aldığı sevgiyi ve haklı olarak; uzak bir çalışma ortamında birçok korkunç durumda kurtarıcı rolü oynayabilirler, Google’ın bunu kendi platformlarına getirmeye karar vermemesi biraz ilginç. Ancak bu, Google Meet kullanıcılarının umudunun olmadığı anlamına gelmez. Daha önce birçok kez olduğu gibi, vesilesiyle bir uzantı yükseldi.

‘Google Meet için Görsel Efektler’ Chrome Uzantısını kullanarak, Google Meet’te sanal arka plan, bulanık arka plan ve diğer eğlenceli görsel efektler elde edebilirsiniz. Chrome Web Mağazası’ndaki uzantıları destekleyen bir tarayıcıda Chrome Web Mağazası’na gidin ve ‘Google Meet için Görsel Efektler’i arayın veya oraya hızlıca atlamak için aşağıdaki düğmeyi tıklayın.

Uzantıyı tarayıcınıza yüklemek için ‘Chrome’a ​​Ekle’ düğmesini tıklayın.

Ekranda bir onay iletişim kutusu açılacaktır. Kurulumu onaylamak için ‘Uzantı ekle’yi tıklayın. Uzantı simgesi, tarayıcınızın adres çubuğunda görünecek ve Google Meet’i açar açmaz etkin hale gelecektir.

Şimdi, Meet.google.com’a gidin ve her zamanki gibi bir toplantıya katılın veya bir toplantı oluşturun. Toplantıya hazır sayfasında, toplantı önizleme ekranında ‘Eklentiler yükleniyor’ mesajı görünürse, bekleyin ve kaybolduktan sonra ‘Şimdi katıl’ı tıklayın. Birkaç saniyeden fazla sürmemelidir.

Toplantıya girdikten sonra, ekranın sol tarafında uzantı araç çubuğu görünecektir. Daraldığında boş görünür.

Araç çubuğunu genişletmek için fareyle üzerine gelin. Arka Plan Bulanıklığı, Sanal Yeşil ekran veya yeni eklenen Güneş gözlüğü AR gibi AI efektleri veya diğer eğlenceli 2D ve 3D efektler gibi çeşitli seçenekler arasından seçim yapabilirsiniz.

Herhangi bir efekti kullanmak oldukça basittir, sadece kullanmak istediğiniz efekti kontrol edin. Ancak sanal bir arka plan uygulamak fazladan bir adım içerir. İlk olarak, bilgisayarınızdan bir Arka Plan resmi yüklemeniz gerekecek. Bilgisayarınızdan bir resim seçmek için ‘Arka Planı Yükle’ye tıklayın.

Ardından, arka planı uygulamak için ‘Yeşil Ekran’ efektinin kutusunu işaretleyin. Fiziksel bir yeşil ekranınız varsa ‘Varsayılan’ı veya yoksa ‘Sanal’ı seçebilirsiniz.

Çoğu zaman, yeni bir efekt seçeceğiniz zaman, daha önce uygulanan efektten devralacak olsa da, daha yumuşak bir deneyim sağlamak için, yenisine geçerken önceki filtrenin seçimini kaldırın.

Açıkçası, Chrome uzantıları her zaman Google Meet için artılar ve eksiler listesinin profesyonel bölümünü süsledi ve ölçeği birçok kez lehine çevirdi. Bu, bu zamanlardan sadece bir tanesi. Dağınık bir arka planın sıkıntılarından kurtulmak için sanal veya bulanık arka plan efektini kullanmanız gerekip gerekmediğini veya diğer görsel efektlerle arkadaşlarınızla biraz eğlenmek istediğinizde uzantıyı yükleyin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*