Google, Nexus 6P önyüklemelerine neden olan hatanın farkında

Google, Nexus 6P önyüklemelerine neden olan hatanın farkında

Google’ın son nesil Nexus cihazları, yeni Nougat yükseltmesiyle iyi vakit geçirmiyor. Birkaç hafta önce bazılarının Nexus 6P kullanıcılar telefonlarının erken kapandığını ve pil sayaçlarında %30’un üzerinde bir kısmının kaldığını görüyor. Şimdi, geçen yıl Android hata izleyicisinde ilk kez bildirilen bir hata, daha fazla cihaz etkilendiğinden ivme kazanıyor gibi görünüyor.

Sorun, etkilenen aygıtların fabrika görüntülerinin yanıp sönmesi dışında sonlandırılamayan bir önyükleme döngüsüne girmesine neden oluyor. Kurtarma moduna yüklenmeyeceklerinden bu, bazı cihazlarda bazen imkansızdır.

Cihaz, Google Logosu’na açılıyor ve bunu aşamaz. Android önyükleme animasyonu ASLA görünmez.

Önbelleği temizleme, fabrika ayarlarına sıfırlama ve fabrika görüntülerini yandan yükleme önyüklemeyi de DÜZELTMEZ.

Bu sorunu yaşayan cihazlara sahip kişiler arasında yapılan hızlı bir anket, Android 7.0 Nougat’ın tüm sürümlerinde yaygın olmasına rağmen, Android 7.1.1 kararlı sürümünde giderek daha sık meydana geldiğini ortaya çıkardı. Ek olarak, etkilenen cihazların %57’si, ciddi bir sorun olan kurtarma moduna geçemediklerini bildirmektedir.

Nexus cihazlarında böyle bir sorun olduğunu ilk kez duymuyoruz, geçen yılın sonlarında bazı Nexus 5X Cihaz sahipleri, cihazların brick olmasına neden olan bir sorun nedeniyle cihazlarını LG’ye iade etmek zorunda kaldı. Umarım burada durum böyle değildir, ancak bu raporlar Nexus 6P’de Nougat ile ilgili sorunlar olduğunu açıkça ortaya koyuyor.

| | |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*