Google Pixel Watch için çok mu geç?

Google Pixel Watch için çok mu geç?

İhtiyacınız olan tüm KARA CUMA FIRSATLARI!

Okuyucu destekliyiz. Dış bağlantılar bize komisyon kazandırabilir.

Editörler-Masa

İddia edilen Google Pixel Watch, oldukça uzun bir aradan sonra dün manşetleri yeniden ele geçirdi. Google tarafından üretilen bir akıllı saatin yıllardır söylentileri olduğunu ve son zamanlardaki dedikodular doğruysa, yakında görebileceğimizi unutmayın. Kim bilir, belki Google yaklaşan Geliştirici Konferansında bir şeyler gösterir, böylece daha fazla netlik elde edebiliriz.

Üzerinden uzun zaman geçmesine rağmen, sözde Pixel Watch doymuş bir pazarda nerede oturacak ve sıralanacak?

Şu anda üç ana akıllı saat kategorisi var: bir yanda kendi watchOS’unda çalışan Apple Watch’a sahibiz ve diğer yanda (punto amaçlı) Google Wear OS ile çalışan tüm cihazlara sahibiz. Arada, tescilli olsun ya da olmasın farklı bir platformda çalışan HUAWEI’ler, Samsung’lar ve FitBits (birkaç isim) var.

Apple Watch, yalnızca iPhone ile uyumlu olduğu için diğer iki kategori için gerçekten bir rekabet değil ve dürüst olmak gerekirse, bir iPhone kullanıcısı muhtemelen üçüncü taraf bir çözüm yerine yalnızca bir Apple Watch satın alacaktır.

Apple Watch’u meşhur halkanın dışına çıkardığımıza göre, Pixel Watch diğer iki segmentteki cihazlarla rekabet etmek zorunda kalacak. Tizen, HarmonyOS veya RTOS üzerine kurulu başka bir platform olsun, bu cihazlar kendilerini piyasada zaten kurmuş durumda.

Hem HUAWEI hem de Samsung, her görünüm ve her cüzdan için raflarda gerçekten ilgi çekici modeller sunuyor. Pixel Watch gerçekten de, sadece reddetmek yerine gerçekten bir şeyler yapabileceğiniz bildirimlere sahip olma avantajına sahip olacak, ancak bu saatlerin sunduğu aşırı pil ömrünü yenemezsiniz. HUAWEI ve HONOR, bir haftadan fazla süren canavarca koşularıyla akla geliyor.

Ardından, Louis Vuitton’dan Mobvoi’ye kadar Wear OS çalıştıran diğer tüm teklifler ve tasarımcı olsun ya da olmasın, aradaki her şey var. Bunlar, bir Google saatinin yokluğunda, Google’ın kendi Wear OS’sini kullanarak piyasada yer edinen bazı ağır ağırlıklardır.

Söylentiler doğruysa, Samsung’un gelecekteki modelleri için Wear OS’yi benimseyeceğini ve rekabeti daha da kıyasıya bir hale getireceğini de belirtmemiz gerekiyor.

Şimdi, Pixel Watch için lansman öncesi ölüm ilanını yazmadan önce, gelecekteki olası müşteriyi kabul etmek mantıklı. Tıpkı Apple kullanıcılarının durumunda olduğu gibi, bir Google Pixel Watch için en olası alıcı, bir Google Pixel akıllı telefon sahibidir. Evet, birçok markada Google ekosistemine yatırım yapmak mümkündür, ancak saflık tutkunları Google donanım koleksiyonlarını tamamlamak için büyük olasılıkla çevrimiçi mağazalara akın edeceklerdir.

Ve bu, inanıyorum ki, bütün olacak olmak için sebep Pixel Watch için. Muhtemelen kitlelere yönelik olması gerekmeyen niş bir ürün olacaktır. Google, bilinçli olarak saflara ve sadıklara dayanan belirli bir kullanıcı kitlesini hedefleyebilir ve bunu daha küçük bir ölçekte yaparak Pixel Watch’a pazardaki yerini bulma ve büyüme şansı sunabilir. Tanıdık geliyor? Sadece Pixel telefon serisini, başladığı yeri ve bugün nerede olduğunu düşünün.

Hangisi şu soruyu soruyor: Pixel Watch için çok mu geç yoksa uygun fiyatlandırma ve hedefleme ile doğru mu olacak? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin: Bir Pixel Watch satın alır mısınız? Niye ya?

Okuduğunuz için teşekkürler! HoşgeldinizEditörün Masası!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*