Google+ verilerinizi 31 Mart’tan sonra kaybolmadan önce nasıl arşivleyebilir ve indirebilirsiniz?

Google+ verilerinizi 31 Mart’tan sonra kaybolmadan önce nasıl arşivleyebilir ve indirebilirsiniz?

Google+ 31 Mart’ta kapanıyor. Şirket, ışıkları kapatacak ve Google+ platformundaki tüm verileri kaldıracak. Hizmeti geçmişte kullandıysanız, verilerinizi sonsuza dek kaybolmadan önce indirmek isteyebilirsiniz. Neyse ki Google, yıllar içinde Gogole+’ya yüklediğiniz tüm yayınlarınızı, resimlerinizi ve videolarınızı indirmeyi oldukça kolaylaştırdı.

Bu hafta Google, Google+ kullanıcılarına 31 Mart’ta hizmet kapatılmadan önce verilerini Google+’dan indirmelerini hatırlatan e-posta hatırlatıcıları göndermeye başladı. Henüz Google’dan bir e-posta almadıysanız, arşivlemek için aşağıdaki talimatları uygulayabilirsiniz. ve verilerinizi indirin.

Adım 1: Goolge+ arşiv ve indirme aracına erişmek için burayı tıklayın

Google, kişisel verilerinizi Google’ın tüm hizmetlerinden indirmek için kullanılabilecek Paket Servisi aracını kullanıyor. Yukarıdaki bağlantı, özellikle Google+ ile ilişkilendirilmiş tüm veri kümelerini özel olarak seçer.

2. Adım: İndirilecek Google+ ürünlerini seçin

Tüm verilerinizin arşivlendiğinden emin olmanın en iyi yolu, tüm onay kutularını seçmek için, ancak oluşturduğunuz çevrelerde +1’lediğiniz tüm gönderileri veya resimleri hatırlamakla ilgilenmiyorsanız +1’lerden ve Çevrelerden vazgeçebilirsiniz. platformda.

3. Adım: Arşivin nereye gönderileceğini seçin

Varsayılan ayarlar, dosyaları 2 GB Zip dosyalarına bölerek Google+ arşivinizin bir indirme bağlantısını Gmail hesabınıza gönderir. Verilerin Google Drive, Dropbox veya diğer bulut depolama platformlarına taşınmasını istiyorsanız, istediğiniz hizmeti seçin ve ardından hesap bilgilerinizi girin. İşiniz bittiğinde, tıklayın Arşiv oluştur buton

4. Adım: Google+ arşivinizin işlenmesini bekleyin

Bu noktada yapabileceğiniz tek şey beklemek. Google+’ya çok fazla içerik yüklemediyseniz, arşiviniz birkaç dakika içinde hazır olacaktır. Birden fazla GB resim ve video yükleyenler, arşivlerinin hazırlanması için birkaç saat bekleyebilirler.

5. Adım: Google+ arşivinizi indirin

Arşiviniz işlendikten sonra e-posta ile bilgilendirileceksiniz. Bir indirme bağlantısı seçtiyseniz, e-posta, seçtiğiniz arşiv dosyası boyutu sınırına bağlı olarak bir veya daha fazla indirme bağlantısı içerecektir. Arşiv dosyalarının her birini indirmek için bağlantıları tıklayın. Arşivin bir bulut depolama sağlayıcısına taşınmasını seçtiyseniz, arşiv dosyaları indirmeniz için orada olacaktır.

6. Adım: Tüm favori Google+ anılarınızı yeniden yaşayın

Zip arşiv dosyalarını indirdikten sonra, onları açabilir ve yıllar içinde Google+’da paylaştığınız eski yayınlarınız, resimleriniz ve videolarınız arasında gezinebilirsiniz. Bu dosyalara muhtemelen yalnızca bir kez bakmanız için iyi bir şans var, ancak gerçekten kaydetmeye değer bir şey bulabilirsiniz ve bu, eski anılarınızı Facebook, Twitter veya başka herhangi bir sosyal medyada hayata döndürmek için iyi bir zaman olabilir. kullanabileceğiniz platformlar.

| | |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*